Latvijā: Aicina uz protesta akcijām pret Zolitūdes traģēdijā iesaistītajiem 12 komentāri
 
Latvijā

Aicina uz protesta akcijām pret Zolitūdes traģēdijā iesaistītajiem

 

Sociālajos tīklos izplatās ziņa, kurā tiek aicināts ik nedēļas rīkot protesta mītiņus pie uzņēmumiem un iestādēm, kas bijušas iesaistītas Zolitūdes "Maxima" celtniecībā.

Jau ziņojām, ka lielveikala jumts pagājušo ceturdien īsi pirms sešiem vakarā iegruva nogalinot 54 cilvēkus. Ne veikala īpašnieki, ne tā būvniecībā iesaistītie un par to atbildīgās iestādes savu vainu notikušajā nesaskata; tas izraisījis sašutumu lielā daļā sabiedrības. 

Protestētāji tiek aicināti ar svecēm mirušo piemiņai un protesta plakātiem ierasties pie attiecīgo organizāciju birojiem, lai pieprasītu to atbildību. "Bojāgājušie atnāks pie viņu namdurvīm caur mūsu svecēm" teikts paziņojumā. Savukārt autovadītāji, kas nevar ierasties, tiek aicināti protesta laikā apstāties un ieslēgt signāltauri.

Pirmais protests tiek plānots 27. novembrī no plkst. 17:45 līdz 18:15

Komentāri [12]
#
mazsalacas meteorīts 26.novembris 2013 21:38 atbildēt
Parādās atkal latvietim raksturīgais šaurais skatījums uz lietām,nesaskatot kopsakarības pamatjautājumā.Proti,būvnieki un Šics nevada valsti,viņi nenes atbildību par valsti kopumā.Viņi nes atbildību savā nozarē.Bet ir valdība,saeima,kurai jānes atbildība par visu valsti caur likumiem un viņu nozīmētajām kontroles,uzraudzības institūcijām.Valdība ne tikai nolikvidēja Valsts būvinspekciju,ceļa fondu,samazināja līdzekļus izglītībai,medicīnai un citām nozarēm,nereformējot valsts pārvaldi u.tt.,u.tt.,bet sačakarēja valsti kopumā.
Zolitūdes traģēdijas sakarā pasauli pāršalca raidorganizācijas CNN informācija ,ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām valstīm Eiropā...
Kam par to jāatbild? Vai pie siles esošie to sadzird?
Lūk,kur sākās atbildība! Tāpēc protestēt jāsāk pie MK unSaeimas.Ievedot tur kārtību,mēs varam cerēt,ka cilvēki neies bojā un nepametīs Latviju.
Dievs,svētī Latviju un tās iedzīvotājus !
 
#
janis » mazsalacas meteorīts 27.novembris 2013 2:32 atbildēt
jā, čomu kapitālisms ir sērga tautai. Kādi gan nejēgas jāsūta uz EU parlamentu, lai Eiropa noticētu CNN atklāsmei? Plašāk jānes Latvijas vārds pasaulē, cilvēki brauc uz Indiju priecāties, ka viņiem tur nav jādzīvo, lai brauc uz šito poligonu.Ne par velti mūsu himnā - Dievs svētī Latviju, un melodija tāda bēdīga, bēdīga, Labi ka paspēja norakt Raini ar viņa Daugavas sērdieņiem.
 
#
Fēlis » mazsalacas meteorīts 27.novembris 2013 10:08 atbildēt
Izskatās, ka to organizē valstiskā līmenī, lai dusmu upi, kā parasti, novirzītu pa šauru grāvi bez kaitējuma īstajiem neliešiem. Neļausimies provokācijai. Vainīgs ir alkatīgais režīms un tam arī jāatbild.
 
#
lapa 26.novembris 2013 21:25 atbildēt
musu valdiba kaut ko saprot tikai tad ja sak lidot saimas logi. dambrovskis tautu nedzird.
 
#
vārds » lapa 27.novembris 2013 6:38 atbildēt
Lumpeni, kuru augstākais sasniegums ir izdauzīti logi un sadedzinātas mašīnas nav tauta.
 
#
Pilsonis 26.novembris 2013 20:38 atbildēt
Maxima manuprāt nav jābūt vienīgajam adresātam tautas dusmām. Viņi ir vainīgi par cilvēku neevakuēšanu, protams un 100% Maximas vadītājam būs jāsēž. Bet galvenie vainīgie meklējami citur. Rīt var sagāzties RIMI vai AlfaCentrs. Slepkavības Zolitūdē manā skatījumā tika ieprogrammētas, kad tagadējo ministru dombrosku pāris, kā šodien mēdiji ziņo, būvnieku interesēs un pretēji pārējās sabiedrības drošības interesēm, likvidēja valsts būvinspekciju, kura bija vienīgā valsts iestāde valstī, kas veica ekspertīzes par būvēto ēku tehnisko drošību. Zolitūdē noslepkavoto 54 cilvēku kapenes manā skatījumā ir rezultāts mērķtiecīgām augstāko amatpersonu darbībām būvniecības likuma grozīšanā tā, lai būvniekiem par ēku drošību nav vairs jādreb un lai var tagad būvēt pēc principa, ka tik turas. Divu gadu garantija, pēc tam brūk. 70% darbu atļauts veikt viendienīšu apakšuzņēmējiem, kas nodokļus nemaksā, ar visām no tā izrietošām " lēto skrūvju" sekām. Valsts būvinspektori, kam bija kritisko mezglu slodzes jāpārrēķina un jāpārbauda, likumā tika "likvidēti" kā šķira. Manā skatījumā apzināta, pret sabiedrības pamattiesībām uz dzīvību un drošību vērsta šo amatpersonu darbība, kas jau ir izraisījusi noziedzīgas sekas un 54 cilvēku nāvi. Nāvīgais likums joprojām darbojas, Maxima ir tikai pirmā. Varu prognozēt, ka tajās milzu angāru tipa ēkās, kas sabūvētas pēdējos 4 gados, būs vēl jauni upuri. Sabiedrības prasībai būtu jābūt kategoriskai šo neliešu padzīšanai no visiem valsts amatiem un godīgai tiesai, bet nedrošās ēkas nekavējoties jāslēdz līdz valsts algoti atbildīgi eksperti atzīst, ka tajās drīkst uzturēties cilvēki.
 
#
skatitajs » Pilsonis 26.novembris 2013 21:04 atbildēt
tauta gaida, kad bus kads atbildīgais šaja traģēdijā.
pagaidam nežēlastibā kritis viens dakters ,-parejie joprojām kasa kules
 
#
MILDA BREIVA 26.novembris 2013 20:28 atbildēt
Ne jau tūlītējam efektam tās savākšanās kopā, bet tauta pamazām mācās pārstāt cits citu nicināt un nīst, un sākt cienīt, mīlēt un apvienoties. Tas nav tik viegls process, kā liekas no pirmā acu uzmetiena, ņemot vērā, ka sabiedrībā iestrādāts tūkstošiem metožu, kā sanaidot vienu masu pārstāvi ar citu.
 
#
Ivo 26.novembris 2013 20:21 atbildēt
Es atbalstu, bet pirmie piketi jārīko pie RD un MAXIMAS... tieši tie ir vistiešāk atbildīgi par to, ka mira cilvēki
 
#
Labi » Ivo 26.novembris 2013 20:24 atbildēt
par ko vai pret ko tu īsti grasies tur piketēt? Ko tu konkrēti vēlies panākt?
 
Skatīt visus 12 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers