Jānis Urbanovičs, Saeimas "Saskaņa" frakcijas priekšsēdētājs

Gandrīz gadu lielās mokās Saeimā dzimst jaunais Augstskolu likums. Kā katrā reformā tajā, iespējams, var saskatīt ko pozitīvu, kādu attīstības dzinuli. Bet likumā ir ietvertas arī nostādnes, kurām kā Saeimas deputāts un jo īpaši kā latgalietis nevaru piekrist kategoriski.
 
Kā ilgdzīvotājs Latvijas politikā šobrīd gribētu dot kādu padomu. Cilvēki, stājieties partijās! Bet tikai – piecās valdošajās, arī tajā, kas atrodas pussabrukšanas stadijā. Meklējiet rokā partiju oficiālos līderus un pelēkos kardinālus, rakstiet iesniegumus un piedāvājiet priekšlikumus, no kuriem nevar atteikties. Nenokavējiet! Šis ir pats, pats pēdējais brīdis.
 
Ja vakcinācija pret Covid-19 turpināsies tādā pašā tempā kā līdz šim, Latvija ES kopējo mērķi – kolektīvās imunitātes iegūšanai vakcinēt 70% iedzīvotāju – sasniegtu tikai 2032. gadā; lēnāk par mums to izdarītu tikai Bulgārija. Igaunija un Lietuva savus iedzīvotājus no pandēmijas varētu pasargāt jau 2024. gadā.
 
Lai nebūtu pārpratumu, citēšu precīzi: "Par to mēs esam daudzkārt runājuši valdībā ‒ par krīzes vadības centru, kurš stāvētu virs ministrijām un kurš koordinētu, lai visas ministrijas līdzvērtīgi būtu iesaistītas nozīmīgu jautājumu risināšanā" (satiksmes ministrs T. Linkaits, TVRīga24).
 
Izskatot konstitucionālo sūdzību par to, ka bērna mātes partnerei likumdošanā tiek liegtas tās 10 brīvdienas, kas noteiktas bērna tēvam, Satversmes tiesa ir izvēlējusies šo lietu vērtēt maksimāli plašā tvērumā. Satversmes tiesa ir uzņēmusies formulēt, kas ir ģimene. Precīzāk sakot, uzdevusi to izdarīt Saeimai, taču pasakot priekšā, kā tieši tas jādara: jāpaplašina ģimenes jēdziena robežas līdz "sociālajā realitātē konstatējamām ciešām personiskām saitēm".