Savulaik stājoties amatā, no privātā biznesa puses esot izjusts spiediens nolūkā panākt valsts apmaksāto medicīnas kvotu nodošanu privātajām medicīnas iestādēm, šodien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sēdē atzina veselības ministre Anda Čakša.
Sanāksmes dalībnieki ministrei uzdeva jautājumu, vai tuvākajā nākotnē nevarot izveidoties situācija, ka, trūkstot finansējumam, valsts vairs nespēs apmaksāt veselības aprūpes pakalpojumu kvotas, līdz ar to nozare pāriešot privātā biznesa rokās.
"Vai nebūs tā, ka budžets nespēs nodrošināt kvotas, tās tiks dalītas privātajām slimnīcām un nozare nonāks privāto investoru rokās, kuri turpmāk diktēs noteikumus?" bažījās organizācijas pārstāvji.
Tikmēr ministre atzina, ka šis ir viens no lielākajiem izaicinājumiem viņas darbā, jo attiecīgu spiedienu esot izjutusi jau pēc stāšanās amatā.
"Tas ir lielākais izaicinājums jau kopš manas stāšanās amatā, jo ir bijis spiediens, lai nododu kvotas privātajās rokās," sacīja ministre.
Vienlaikus viņa atzina, ka patlaban valsts slimnīcas dažkārt nespēj finansējumu apsaimniekot tik labi, kā tas izdodas privātajā uzņēmējdarbībā.
"Ja privātais bizness spēj tam vienam eiro pielikt daudz lielāku pievienoto vērtību, tad tas jāiemācās arī valsts slimnīcām. Te gan ir ļoti liela loma slimnīcas vadītājam, nosakot, kā tiks apsaimniekota piešķirtā nauda," sacīja Čakša.
Viņa arī norādīja, ka patlaban Veselības ministrija uzdevusi kapitālsabiedrībām izstrādāt plānu minētās problēmas risināšanai.
"Tas ir grūti, atzīstu. Taču jāatzīst arī, ka sistēmā bieži vien nelietderīgi izmanto valsts naudu," sacīja ministre.
Kā ziņots, Čakša šodien piedalījās LOSP ikmēneša sēdē, diskutējot par veselības aprūpes nodrošināšanas problēmām lauku apvidos
LOSP apvieno 67 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un pārstāv 14 200 ražojošo lauksaimnieku.