Mūzikas apskats

17.jūl
Amerikāņu poproka un/vai poppanka grupas “Panic! At The Disco” sestais studijas albums pārliecinoši iekaroja Amerikas topa pirmo vietu (Britu salās tas bija otrais), kas no šīs apvienības stilistiskās piederības viedokļa varētu būt vērtējams kā pārsteigums, taču arī tās iepriekšējais disks “Death Of A Bacelor” štatos bija Nr.1, tātad – nekāda pārsteiguma nav. Pat neticas, ka pirms dažiem gadiem tik “karsta” grupa uzstājās tepat Lucavsalā, festivāla “Kubana” ietvaros… Starp citu, toreiz viņi atstāja pat vairāk nekā labu iespaidu.
 
16.jūl
Šo trešdien, 18. jūlijā, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies trešmetāla grupa “Soulfly” ar tās nemainīgo līderi Maksu Kavaleru priekšgalā - vienu no leģendārās brazīliešu grupas “Sepultura” dibinātājiem.
 
16.jūl
Jau šķita, ka īpatnējais zviedru smagā roka projekts “Ghost” studijas albumus laiž klajā kā no konveijera, taču nē – vienkārši laiks skrien ātri.
 
12.jūl
Lai gan kopš 1987. (pēc citiem datiem - 1988.) gada pastāvošās alternatīvā roka un postpanka grupas “Aurora” debijas (!) albums iznāca jau 1. maijā, apskatnieks līdz tā aprakstam nonāca tikai tagad. Par iemeslu tam kalpoja vairāki apstākļi: paši “aurorieši” īpaši neiespringa ar publisku sava produkta reklamēšanu informatīvajā telpā un pailgi pat nevarēja saprast, vai šis darbs pieejams tikai digitāli vai ir arī aptaustāms, taču, kas pats galvenais, bija grūti sadūšoties dot savu vērtējumu grupai, kas 90. gadu pirmajā pusē daudziem kalpojusi par pielūgsmes objektu, tostarp arī šo rindu autoram.
 
11.jūl
Angļu dziedātājai, mūzikas autorei, Tv raidījumu vadītājai un aktrisei Lilī Alenai, īstajā vārdā, Lilī Rouzai Beatrisai Kūperai, laikam jau nemaz nebija citu variantu kā vien kļūt par sabiedrībā pazīstamu personu – viņas māte ir aktrise Keita Alena, bet tēvs ir režisors Elisons Ouens.
 
10.jūl
Šķietami neiespējamais kļuvis albumā “44/876” – Stinga un Šagija kopdarbs. Stings jeb Gordons Metjū Tomass Samners – kādreizējais grupas “The Police” līderis, 17 (!) “Grammy” un neskaitāmu citu balvu ieguvējs, kurš savas karjeras laikā izdevis duci studijas soloalbumu, sešus koncertniekus, deviņas labāko dziesmu izlases un 48 singlus.
 
5.jūl
Ziemeļīrijā izveidotās grupas “Snow Patrol” septītais studijas albums – ja līdz šim kritiķi tās stila definīcijas meklējumos sliecās uz alternatīvā roka un indīroka pusi, tad nu jau laikam tuvākās asociācijas būtu velkamas ar kaut ko postbritpopam vai pat vienkārši popam līdzīgu.
 
4.jūl
Kanādiešu alternatīvā metāla grupas “Three Days Grace” jaunākais albums latvju publikai varētu būt īpaši nozīmīgs no tā aspekta, ka ar tajā iekļauto programmu šī grupa pošas arī pie mums - 30. oktobrī “3DG” uzstāsies “Palladium” koncertzālē.
 
3.jūl
Angļu poprokdziedātājs un ģitārists Džeimss Bejs pamatīgi satricināja pasaules mūzikas skatuvi pirms kādiem četriem gadiem – vispirms topus gāza riņķī viņa pirmais singls “Hold Back The River”, bet pēc tam to pašu izdarīja debijas albums “Chaos And The Calm” (2015).
 
2.jūl
Pašmāju grupa “The Coco’nuts”, kura pēc pašu ieskatiem spēlē blūzroka, indī un alternatīvā džeza samaisījumu (taisnība jau viņiem vien ir) izdevusi savu otro studijas albumu, kas seko 2016. gadā klajā laistajam “Amid Opposites”, bet vēl pirms tā divus gadus iepriekš tika izdots minialbums jeb EP “Appetizer”.
 
28.jun
Šonedēļ Rīgā risinās ikgadējais, pēc skaita nu jau astoņpadsmitais, džeza mūzikas festivāls “Rīgas ritmi”, kura ietvaros var dzirdēt itin daudz kvalitatīvas mūzikas.
 
26.jun
Latvijas metālmūzikas cienītāji nupat iepriecināti ar jaunu mūzikas izlasi „Latvijas Metāls 2”, kas ir kā turpinājums 2015. gadā izdotajai līdzīga satura izlasei.
 
25.jun
Pašmāju hārdkora un postmetāla duets „Nuvo” ir valmierieši - basģitārists Andris Klāvs un bundzinieks Jānis Ošs. Grupas pirmsākumi meklējami 2006. gadā, taču tolaik notika dažādas sastāvu maiņas, un to rezultāti abi tās dalībnieki atjēdzās citu grupu sastāvos.
 
20.jun
Etnomūzikas grupas “Tautumeitas” debijas albumā iekļautas 13 dziesmas ar tautasdziesmu vārdiem un pašu radītu mūziku, tas tapis sadarbībā ar vienu no Latvijas labākajiem producentiem Reini Sējānu (viņš piespēlējis arī bungas).
 
19.jun
“Lata Donga” ir Rancānu ģimenes grupa – mamma Aīda Rancāne, tēvs Andris Kapusts un meitas Asnate un Aurēlija. “” Lata Donga” īpašā muzikālā pievilcība saistās ar emocionālo, savdabīgi piesātināto un iedvesmojošo balsu skanējumu.
 
15.jun
Lai gan klimatiskie apstākļi absolūti nevilina uz koncertu klausīšanos slēgtās telpās, dažkārt var izdarīt izņēmumus: pirmdien, 18. jūnijā, savas Eiropas tūres ietvaros klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies viena no aktuālākajām amerikāņu metālkora apvienībām "Miss May I".
 
15.jun
Līdz šim latvju mūzikas pasaulē no Šomasēm pazīstamākā bija vidējā māsa Liene, vecākā māsa Sandra daudziem mūziķiem piepalīdzējusi ar atbalstu CD izdošanā kā tipogrāfijas “Dardedze Holography” pārstāve, bet pastarīte Kristīne plašākai sabiedrībai palikusi atmiņā pēc dalības TV šovā “Okartes Skatuve”.
 
14.jun
“Senatnīgas noskaņas un cauri gadsimtiem izdzīvojuši vārdi, tautas tradīciju klātbūtne un tai pretī – laikmetīga metālmūzika, kas izceļ latviešu folkloras spēku,” tā savu debijas minialbumu jeb EP piesaka simfoniskā metāla apvienība “Oceanpath” ar tās līderi, ģitāristu, vokālistu un mūzikas autoru Artūru Šteinbergu un četrām daiļām dāmām uz borta.
 
12.jun
Atsaucoties “MicRec” un “Mārtiņa Freimaņa fonda” aktīvistu ierosinājumam, kopš rudens notika intensīvs darbs pie veltījumu albuma mūziķim un dzejniekam Mārtiņam Freimanim, kurš 33 gadu vecumā pameta šo pasauli, atstājot aiz sevis daudz lielisku dziesmu, dzejoļu un nepabeigtu ideju.
 
11.jun
Pagrūti atrast precīzu informāciju, cik savā pastāvēšanas laikā albumu izdevusi 1976. gadā izveidotā folkloras draugu kopa “Skandinieki”, taču pilnīgi noteikti to nav mazums. Ir neiespējami pārvērtēt no savu vecāku Helmī un Daiņa Staltu rokām pārņēmušās un pašlaik Julgī Staltes vadītās kopas nozīmību, jo tieši “Skandinieki” aizsāka folkloras kustību Latvijā, kas rezultējās folkloras materiālu vākšanas, saglabāšanas un izpētes aktualizācijā, dažādu jaunu folkloras un pētījumu virzienu izveidē un būtībā arī dziesmotajā revolūcijā.