Valsts svētki

16:28
ikvienai paaudzei ir jābūt gatavai aizstāvēt savu valsti un izcīnīt savu kauju par Latviju, šodien Nacionālo bruņoto spēku vienību, Iekšlietu ministrijas vienību un ārvalstu vienību militārajā parādē teica Latvijas Prezidents Egils Levits.
 
15:27
Šogad Latvijas dzimšanas dienas svinēšanai iedzīvotāji mazumtirdzniecības veikalos priekšroku dod patriotiskiem aksesuāriem un zivju produktiem.
 
14:02
Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītajā svinīgajā sēdē uzrunājot deputātus, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) atzina, ka vidējā, gan garākā termiņā Latvijai ir trīs galvenie uzdevumi - ievērojami uzlabot demogrāfisko situāciju, izveidot efektīvu pārvaldi un efektīvu ekonomiku, kā arī radīt tādus produktus vai pakalpojumus, ko var veiksmīgi pārdot citur pasaulē.
 
13:35
Atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu, 18. novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles “Lielais dzintars” norisināsies īpašs svētku koncerts, kurā simboliski drosme un varonība savīsies kopā ar mīlestību un pašaizliedzību.
 
13:26
Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa.
 
13:21
18.novembrī svētku pasākumi galvaspilsētā sākās plkst.9 ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā.
 
13:12
Leģendārā latviešu dziedātāja Olga Rajecka soctīklos sveikusi savus sekotājus valsts svētkos.
 
13:02
Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli, afēras, kukuļi un karteļi, tomēr jāatceras, ka Latvija ir svarīgāka par blēdībām, šodien Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.
 
12:43
Valsts prezidents Egils Levits 18.novembra koncertā godinās cilvēkus, kuri sabiedrībā veic godpilnu un varonīgu darbu, tostarp arī karavīrus, mediķus un sportistus.
 
12:07
Neatkarīga valsts ir mūsu katru atbildība, jo mēs katrs to veidojam ar savu darbu, attieksmi un domām, šodien Rīgas domes svinīgajā sēdē uzrunā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).
 
11:47
Dzīvot patstāvīgu dzīvi vēlās ikviens sabiedrības loceklis. Biedrības "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi" rūpējās, lai jauniešiem ar invaliditāti būtu iespēja ērti justies apkārtējo vidū un sniegt savu ieguldījumu sabiedrībai. Tāpēc tika izveidota jauniešu sveču darbnīca, lai sniegtu prieku un siltumu sveču saņēmējiem, ienākumus veltot grupu mājas izveidei, kur jaunieši varēs dzīvot patstāvīgu dzīvi, pietuvinātu ģimenes apstākļiem.
 
10:46
Latvijas sabiedrībai ir nepieciešama kopības sajūta, kas mūsu nāciju padarīs stiprāku, Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģeliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.
 
10:35
Pirmdien, 18. novembrī Rīgas Motormuzejs aicina visus interesentus uz īpašu Latvijas valsts svētkiem veltītu aktivitāšu programmu. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja gidu pavadībā apskatīt Latvijas armijas tehnikas paraugu - Brīvības cīņu liecinieci bruņumašīnu "Imanta". Rīgas Motormuzeja apmeklētāji šajā dienā varēs izmantot lielisku izdevību - apmeklēt muzeju par puscenu.
 
10:00
18.novembrī, plkst.13:30 Rīgā, 11.novembra krastmalā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai un Latvijas armijas simtgadei veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.
 
9:42
Dailes teātra aktrise Rēzija Kalniņa, viesojoties STV Pirmā! sarunu šovā "Starp mums runājot" dalījās pārdomās par savu dzimteni Latviju.
 
8:00
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma - ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana.
 
Vakar, 16:01
Kaujas vietas, bunkuri, karavīru kapi un muzeji – atzīmējot valsts svētkus, Rimi Bērniem eksperti, skolēni Klāvs un Lība Smildziņi iesaka tuvākus un tālākus tematiskos ekskursiju galamērķus ģimenes ceļojumam pa Latviju novembrī.
 
Vakar, 12:41
Latvijas iedzīvotāju vidējais vecums 1990.gadā bija 34 gadi, savukārt līdz 2018.gadam tas pieaudzis līdz 44 gadiem, liecina "Eurostat" pētījums "Ageing Europe".
 
Vakar, 11:00
Šogad gaismas festivāla "Staro Rīga" programmā iekļauti pavisam 35 objekti. 22 no tiem ir konkursa komisijas atlasīti mākslinieku iesniegtie darbi, kas veido pamatprogrammu. Festivāla kartē tās objekti atzīmēti ar sārtiem numuriem. 21 objekts būs izvietots ērti izstaigājamā maršrutā vecpilsētā un Rīgas centrā, bet vēl viens būs apskatāms Āgenskalna tirgū Pārdaugavā.
 
Vakar, 10:00
Šodien Kronvalda parkā notiks "Staro Rīga" skrējiens,  informēja pašvaldībā.
 

Rīgas namu pārvaldnieks