16. marts

18.mar
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir izvairīgs komentāros par koalīcijas partijas pārstāvju dalību 16. marta gājienā un atgādina, ka bija aicinājis karavīrus pieminēt Lestenes brāļu kapos.
 
15.mar
Rīt ir viena no kontroversiālākajām Latvijas sabiedrības atzīmētākajām piemiņas dienām – pieminēsim Latvijas karavīrus, kuri Otrā pasaules kara laikā cīnījās nacistiskās Vācijas armijas sastāvā. Kopš Krievija anektēja Krimu, šī ir arī diena, kad saasinās Nacionālās apvienības attiecības ar valdības galvu. Arī šis gads nebūs izņēmums.
 
15.mar
«Pie mums atnāca kāds cilvēks, kura brālis – leģionārs – bija pazudis karā. Arī padomju okupācijas laikā nekādas ziņas par viņu nepienāca. Mēs pirms dažiem gadiem viņu atradām Zēdelgemas karagūstekņu nometnes sarakstos. Viņš pēc atbrīvošanas bija devies uz Austrāliju, tur 80. gados bijušais leģionārs aizgāja viņsaulē. Šeit dzīvojošajam brālim par to nebija nekādas informācijas. Viņš, uzzinājis Austrālijas brāļa likteni, apraudājās... Iespējams, ka Austrālijā dzīvojušais brālis ir mēģinājis sazināties ar Latvijā mītošo, bet vēstule, visticamāk, nonāca cenzētāju rokās... Un viss. Brāļi netikās. Tas ir tikai viens stāsts no simtiem līdzīgu: karš izšķīra, iznīcināja ģimenes, un šīs personiskās traģēdijas nav iespējams aizmirst,» stāsta Jānis Tomaševskis.
 
13.mar
Provokāciju risks 16. marta pasākumos pastāv, bet pagaidām nav pamata lielām bažām, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
 
12.mar
Valsts drošības dienests (VDD) prognozē, ka 16. marta pasākumos piedalīsies arī radikāli noskaņotas personas, cenšoties realizēt savas personiskās intereses, informēja VDD.
 
25.feb
Koalīcijas partneri neatbalsta ierosinājumu 16.martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu, līdz ar to nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) nevirzīs šo ieceri izskatīšanai parlamentā.
 
25.feb
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) rosina koalīciju pārrunāt ierosinājumu 16.martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu.
 

Rīgas namu pārvaldnieks