Rīgas domes vēlēšanas

7.aug
No 30.jūlija līdz 5.augustam savu vēlēšanu iecirkni Rīgas domes vēlēšanām kopumā mainījuši 1932 vēlētāji, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā informācija. No šiem vēlētājiem 578 vēlētāji reģistrējušies balsošanai Rīgā no citas pašvaldības, jo Rīgā viņiem pieder nekustamais īpašums. Mainīt savu iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgas domes vēlēšanās var vēl līdz 15.augustam.
 
7.aug
Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopoto informāciju neviena no politiskajām partijām vai to apvienībām, kā arī ar tām nesaistītā persona priekšvēlēšanu aģitācijai nav pārsniegusi limitēto izdevumu apmēru.
 
7.aug
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un Latvijas Reģionu apvienība (LRA) pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām tomēr nebūs gatava sadarboties arī ar iepriekšējās koalīcijas partiju "Gods kalpot Rīgai" (GKR).
 
7.aug
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu kampaņā partijas izmanto tradicionālās metodes, kas jau aprobētas gadu gadiem – nekaunīgu debesu mannas solīšanu, reklāmu, kas tagad vairāk pārcēlusies uz virtuālo vidi. Varas partijas liek lietā administratīvos resursus, bet opozīcija niknu kritiku. Ja neskaita stāstu par Oļega Burova (GKR) dārgo pulksteni, vismaz pagaidām kompromatu ir neparasti maz. Bet dramatiskākie krimināltrilleri allaž sākas pēdējā brīdī – lai upuris nepagūst kaut ko sakarīgu izskaidrot un nomazgāties balts.
 
7.aug
Uz Rīgas domes vēlēšanām pieteikušos partiju vēlēšanu sarakstu līderiem tika sarīkotas sacensības specifiskā solīšanas segmentā – solīšanā ne vēlētāju vairākumam, bet tādam uzņēmēju segmentam, kura intereses saistās ar naudas ieguldīšanu biroju celtniecībā un ekspluatācijā.
 
4.aug
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien noraidīja Raimonda Lejnieka-Puķes sūdzību, kurā viņš apstrīdēja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas lēmumu par viņa svītrošanu no galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanām pieteiktā partijas "Jaunā Saskaņa" kandidātu saraksta.
 
4.aug
Vairākas Rīgas domes vēlēšanās startējošās partijas iebilst pret politisku lēmumu pieņemšanu galvaspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijā, aģentūru LETA informēja partiju pārstāvji.
 
4.aug
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķi pauduši vēlmi par Covid-19 ekonomikas atveseļošanas fonda līdzekļiem būvēt jaunu basketbola halli Rīgā, liecina informācija Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā.
 
3.aug
Vislielākais atbalsts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās patlaban ir "Attīstībai/Par!" un "Progresīvajiem" (AP/PRO), kam seko iepriekš līderpozīcijās bijusī "Saskaņa", vēsta Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz socioloģisko pētījumu centra SKDS veikto aptauju.
 
30.jūl
No šodienas līdz 15.augustam vēlētāji, kuriem ir balsstiesības Rīgas domes vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgas domas vēlēšanās, ja vēlētājam galvaspilsētā pieder nekustamais īpašums, informē Centrālas vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.
 
29.jūl
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde šonedēļ izsūtījusi vēstules par Rīgas domes 2020. gada 29. augusta vēlēšanām. Vēlētājiem, kuriem šī gada 31. maijā bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā,  uz deklarētās dzīvesvietas adresi Latvijā ir izsūtītas 405 649 vēstules ar informāciju par  vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts, un kārtas numuru iecirkņa vēlētāju sarakstā. Vēstule nav balsošanas dokuments un nav obligāti jāuzrāda vēlēšanu iecirknī, tai ir tikai informatīvs raksturs. Ja vēlētājs zinās savu kārtas numuru iecirkņa sarakstā, apkalpošana notiks raitāk.
 
29.jūl
Neatbilstības dēļ likumā noteiktajām prasībām, kurām ir jāatbilst, lai kandidētu pašvaldību vēlēšanās, no Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām pieteiktajiem partijas "Alternative", partijas "Jaunā Saskaņa" un Rīcības partijas sarakstiem kopā svītroti desmit kandidāti, pavēstīja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.
 
29.jūl
Iekavējusies ziņu saņemšana no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra par Rīgas domes vēlēšanu kandidātiem, tostarp arī saistībā ar nepieciešamo informāciju no Eiropas Savienības datu bāzēm, pastāstīja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.
 
29.jūl
No 30.jūlija līdz 15.augustam vēlētāji, kuriem ir balsstiesības Rīgas domes vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgas domes vēlēšanās, ja vēlētājam Rīgā pieder nekustamais īpašums.
 
28.jūl
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu oficiālais aģitācijas periodā līdz šim partijas iztērējušas kopumā 548 957 eiro, un dāsnākos tēriņus atļāvusies Jaunā konservatīvā partija, Latvijas Krievu savienība un partija "Saskaņa", informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).
 
28.jūl
Katrs, kurš kādreiz piedalījies starptautiskās konferencēs, būs ievērojis, ka parasti uz tām ir uzaicināti daži eksperti ar augstu politisko vai zinātnisko statusu. Šie cilvēki uzstājas ar savu prezentāciju, kurai bieži vien nav nekādas saistības ar konkrēto vietu un konferences tēmu. Viņi braukā no viena pasākuma uz otru kā tādi kāzu ģenerāļi ar vienu mērķi – paaugstināt attiecīgā saieta prestižu.
 
24.jūl
Sajutusi ilgus gadus krievvalodīgo elektorātu monopolizējušās “Saskaņas” vājumu, Latvijas Krievu savienība pēc diviem izlaistiem vēlēšanu cikliem atkal mēģinās iekļūt Rīgas domē. Politikas eksperti uzskata, ka Eiropas parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas vadītajam politiskajam spēkam atgriezties domē ir izredzes.
 
23.jūl
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir nolēmusi sākt administratīvā pārkāpuma lietu pret AS "TV Latvija" par iespējamu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu televīzijas programmas "Rīga TV24" raidījumā "Dr.Apinis".
 
22.jūl
“Aptaujas liecina, ka “Saskaņai” vairs nav iespējas iegūt tādu varas monopolu, kā tas ir bijis iepriekš,” par to, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu uzvarētājs, kā tas bija pirms iepriekšējām vēlēšanām, vēl nav skaidri iezīmējies, RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja sociologs, pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.
 
22.jūl
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) veic pārbaudi par Rīgas domes deputāta amata kandidāta Pētera Apiņa vadītu raidījumu "Dr.Apinis" saistībā ar tā atbilstību priekšvēlēšanu laikam noteiktajiem ierobežojumiem.