Bīstamais vīruss

Vakar, 20:38
Spānijā pirmo reizi kopš marta 24 stundu laikā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 nav miris neviens cilvēks, pirmdien paziņojušas amatpersonas.
 
Vakar, 20:31
Sociālais aprūpes centrs “Mārsnēni” apsūdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) par to, ka tas nav ievērojis epidēmijas laikā noteiktos drošības pasākumus, ziņo "ReTV".
 
Vakar, 18:11
Maskavā no pirmdienas atviegloti pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi, kas ir spēkā jau deviņas nedēļas.
 
Vakar, 17:51
Jānis Bērzs, sērfošanas instruktors ir viens no tiem latviešiem, kuri pandēmijas laikā mājās atgriezās ar repatriācijas reisu. LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties Jāņa video stāstā par mājupceļu no Šrilankas caur Amsterdamu uz Rīgu.
 
Vakar, 16:55
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina tirgotājus neiegādāties sejas maskas, kurām nav atbilstoša sertifikāta, vai kurām nav visa nepieciešamā dokumentācija, pirmdien PTAC rīkotajā vebinārā sacīja PTAC Patēriņa preču uzraudzības daļas vadītājs Ivars Jorniņš.
 
Vakar, 16:17
Kopumā 22 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstī pēdējo 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 nepārsniedz 15 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.
 
Vakar, 15:11
Ikdienā strādājot ar cilvēku tīkliem gan atsevišķās organizācijās, gan sabiedrībā kopumā un šobrīd palīdzot ASV atbildīgajām veselības organizācijām veidot Covid-19 izplatības karti, esmu pārliecinājies, ka ar metodēm, kas 50 vai 60 gadu ir bijušas efektīvas citu slimību kontrolē, jaunajā realitātē vairs nepietiek. ASV, kur norit mana ikdiena, šobrīd ir visvairāk Covid-19 upuru un vislielākā saslimstība. Varam runāt par dažādiem iemesliem, bet daudz vērtīgāk būtu meklēt risinājumus un mācīties no valstīm, kuras parasti ar interesi skatās uz šīs lielvalsts piemēru. Viens no tādiem risinājumiem, par kuriem amerikāņi vēl tikai domā, kamēr citi jau ievieš, ir lietotne kontaktpersonu apzināšanai.
 
Vakar, 15:00
Lietuvas Veselības ministrija pirmdien publiskoja 27 valstu sarakstu, no kurām Lietuvā drīkst ierasties ārzemnieki.
 
Vakar, 14:10
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans pirmdien pavēstīja, ka viņš un viņa ģimenes locekļi inficējušies ar koronavīrusu.
 
Vakar, 13:20
Pirmdien darbu atsāk Anglijas skolas, kas tika slēgtas pirms desmit nedēļām nolūkā ierobežot jaunā koronavītusa izplatību, taču daudzi vecāki plāno bērnus paturēt mājās, jo ierobežojumu atcelšanu uzskata par pārāk strauju.
 
Vakar, 12:45
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vienam cilvēkam, pirmdien paziņojis Veselības departaments.
 
Vakar, 11:48
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta trim cilvēkiem, pirmdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
Vakar, 10:01
Pagājušajā diennaktī, veicot kopumā 652 Covid-19 testus, nav atklāti jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.
 
Vakar, 9:05
No šodienas virknei pasažieru grupu ir atjaunotas braukšanas maksas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā.
 
Vakar, 7:45
Līdz ar grozījumiem valdības rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, no šodienas amatiermākslas kolektīviem būs atļauts atsākt darbību klātienē atbilstoši sanitārajā protokolā noteiktajām prasībām, norāda Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Lana Kazlauskiene.
 
Vakar, 7:20
Jaunās vakcīnas, kuras tiks izstrādātas Covid-19 pandēmijas apturēšanai, ražošanā noteikti būs jākooperējas vairākiem uzņēmumiem, bet Latvijas zāļu ražotāja "Grindeks" rīcībā nav atbilstošu tehnoloģiju vakcīnu ražošanai, norāda "Grindeks" valdes priekšsēdētājs Juris Hmeļņickis.
 
Vakar, 1:00
Spānijā kāds tēvs kopā ar meitu pandēmijas laikā iznes atkriumus pārģērbušies par dažādiem multfilmu tēliem.
 
31.mai
Uz Covid-19 antivielu testu precizitāti visā pasaulē joprojām raugās ar lielu piesardzību, jo rezultāti var būt kļūdaini. Tomēr Latvijā šos tests veic gan privātās laboratorijas – E.Gulbja un Centralā laboratorijā, gan Austrumu slimnīcās References laboratorija. LTV raidījums “de facto” skaidroja, vai uz šiem rezultātiem var pļauties un ko no tiem var secināt.
 
31.mai
Jeruzalemē svētdien atkal atvērts Al Aksas mošejas komplekss, kas 70 dienas bijis slēgts, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību.
 
31.mai
Pēdējo 14 dienu laikā Latvijā kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 bijusi 3,54 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.