Jāņu laiks

24.jun
Jāņu rīts daudziem no mums iesākas grūti. Lai arī otrā svētku diena būtu izdevusies, izmēģini kādu no šiem līdzekļiem, kas palīdzēs uzlabot veselību un mazinās paģiras. "Health" apkopojis dažādu uztura un veselīga dzīvesveida ekspertu ierosinājumus, kas palīdzēs "savākties" otrā dienā pēc svētkiem.
 
23.jun
Vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki šogad būs krietni atšķirīgāki. Izpaliks jau ierastā un tradicionālā Līgo svinēšana Krastmalā, kas tik ļoti piesaista gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus. Vīruss vēl nav uzvarēts, tāpēc, lai neatgrieztos situācijā, ko piedzīvojām marta sākumā, tūrisma eksperte, Biznesa augstskolas Turība absolvente Jolanta Lele aicina šogad svinēt mierīgi un dalās ar pieciem ieteikumiem svinēšanai šaurā lokā.
 
23.jun
Kas gan būtu vasaras saulgrieži bez skaistajiem ziedu un zāļu vainagiem? Katrai Jāņu zālei ir sava nozīme, tāpēc ir rūpīgi jāizvēlas, kuru iepīt vainagā. Vislabākie būs tie vainagi, kas pīti no Līgo dienā plūktiem augiem. Lūk, populārākie no tiem.
 
22.jun
Ar šo "majonēzi" mani cienāja Šauļu "Valerijonas" aptiekas vadītāja Almira Girdeniene - šarmanta dāma, kas savus gadus neslēpj.
 
22.jun
Daudzi dosies svinēt vasaras saulgriežus un Jāņus pie dabas krūts. Vai tas būtu ģimenes saiets vecāku dārzā, vai romantiska divvientulība kādā meža norā, gan lielam, gan mazam piknikam ir pienācīgi jāsagatavojas. Pārdomāta cienasta un piknika piederumu izvēle ļaus justies omulīgi pat vismežonīgākajā nostūrī. Veiksmīga piknika ABC atklāj “Kesko Senukai Latvia” sporta, tūrisma un dārzniecības kategorijas vadītājs Ingus Laumanis.
 
21.jun
Vasaras saulgriežu laiks tiek uzskatīts par īpaši maģisku un spēcinošu, jo jāņuzālēs apkopota visa šī laika dziedinošā enerģija un spēks. Dodoties pļavā pēc ziediem svētku vainagam, der padomāt arī par pļavas augiem veselībai. Vairāk par pļavās atrodamajiem augiem un idejām, kā tos izmantot veselību stiprinošos dzērienos, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite, Gada farmaceite 2019 Laila Zālīte.
 
20.jun
Jāņu svinības nav iedomājamas bez siera, taču mūsdienīgi svinētāji līdzās zeltainajam ķimeņu siera ritulim galdā vēlas celt arī stilīgas uzkodas gan klasikas cienītājiem, gan netradicionālākiem līgotājiem, tāpēc nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uztura speciālisti Jevgēniju Jansoni piedāvā divas receptes marinētām siera uzkodām, kas gan klasisku sieru izlasi, gan tofu sieru padarīs par modernu gardumu gada īsākajai naktij!
 
20.jun
Vasaras vidus, Jāņi, grila sezona – lai arī šogad svinēšana notiks ģimenes un tuvāko draugu lokā, izpaliekot lieliem ļaužu pūļiem, gluži bez svētkiem jau nu nepaliksim. Un kas gan būtu svētki bez kāda dzirkstošāka vai mazāk dzirkstoša dzēriena? „Mēness aptiekas” farmaceits Vadims Brižaņs kopā ar Veselības centru apvienības neiroloģi Daci Bērziņu apkopojuši iemeslus, kāpēc iedzert vai arī svētkos labāk tomēr atturēties.
 
20.jun
Lai gan šogad Jāņu svētkus iesaka svinēt ģimenes lokā, grūti iedomājams, ka kāds 23. jūnijā jau pirms pusnakts dosies pie miega. Tā tomēr ne velti ir gada īsākā nakts un, lai būtu iespējams sagaidīt saullēktu enerģijas pilniem un pēc svētkiem nejust absolūtu spēku izsīkumu, lūk, 8 veidi, kā radīt enerģijas rezerves.
 
19.jun
Līgo svētku laikā liela daļa Latvijas iedzīvotāju dodas ārpus mājām, lai izbrauktu pie dabas vai dotos ilgākā atvaļinājumā, tāpēc Drošības nozares kompāniju asociācijas eksperti ir apkopojuši padomus, kā brīvdabas aktivitāšu laikā pasargāt sevi, savu ģimeni un mājokli.
 
18.jun
Tuvojoties Jāņiem, kas tradicionāli tiek svinēti zaļumos, Latvijas Zaļais punkts aicina iedzīvotājus parūpēties par to, lai svētki tiktu svinēti zaļāk un svinību vietās nepaliktu atkritumi. Lai iedzīvotājiem, gatavojoties Jāņu svinēšanai, palīdzētu veikt "zaļākas" un videi draudzīgās izvēles, Latvijas Zaļais punkts apkopojis vienkāršus un ikvienam līgotājam noderīgus ieteikumus.
 
17.jun
Tuvojoties vasaras saulgriežu garajām brīvdienām, “Zaļā josta” vērš sabiedrības uzmanību uz vienreizlietojamo galda trauku un piederumu pārmērīgu lietošanu – piknikos, Jāņu svinībās, ģimenes izbraukumos pie dabas. Vienreizlietojamie plastmasas trauki ir nozīmīgs vides piesārņotājs, kas dabā sadalās mikroplastmasas daļiņās, veicinot jūras piesārņojumu un tās iemītnieku, putnu un dzīvnieku bojāeju. Taču mūsdienās ir pieejamas vairākas videi mazāk kaitīgas alternatīvas vienreizlietojamiem plastmasas traukiem.
 
16.jun
Tas ir mīts, ka Jāņu siera siešanai neder veikala piens.
 
15.jun
Jāņos alus ir viens no svarīgākajiem elementiem, kaut lietojams ar mēru. Taču var gadīties, ka svētku dunā pa rokai nav pudeļu attaisāmā. Nebēdā, daudzi citi sadzīves priekšmeti var noderēt šim uzdevumam.
 
14.jun
Arī Līgo svētku svinētāji ir pelnījuši kārtīgu kūku. Pārsteidz tos ar burvīgu kūku, kuras pildījumu veido melleņu biezenis.
 
14.jun
Tuvojas Līgo svētki, kas nav iedomājami bez siera. Kamēr vieni šajā laikā izvēlas sietu siet paši, bet citi pieturas tikai pašmāju sieram, "Healthline" atklāj, kādi pasaules sieru veidi ir veselīgākie. Nav jau noslēpums, ka nereti tieši pašmāju sieri ir tie, kas pēc svinībām paliek pāri neaiztikti, kamēr taču ir daudz gardu sieru ko var novietot tiem blakus.
 
12.jun
Izmanto zemeņu laiku, lai pagatavotu šo atspirdzinošo un saldo punšu. Šis būs arī lielisks papildinājums Līgo svētku galdam
 
11.jun
Skaists ziedu vainags ir burvīga rota. Kāpēc maksāt bargu naudu, tādu iegādājoties veikalā, ja vari to uzpīt pati savām rokām? Turklāt šādā veidā process būs viegls un neradīs sarežģījumus.
 
18.mai
Iedvesmojoties no idejas par cauraudzīša "kūpināšanu" ar sīpolu mizām, tapa sīpolu mizās gatavoti vistu spārniņi. Ideāla ballīšu vai piknika uzkoda. Grašvielas var katrs likt pēc savas vēlmes un arī etiķis nav obligāts. Tāpat nav vajadzības svērt sausās sīpolu mizas. Uz 700 g spārniņu pietiek ar divām palielām saujām.
 
16.mai
Šefpavārs Normunds Baranovskis atklāj, kā pagatavot grilētas cūku ribiņas. Būs garšīgi!