Tautsaimniecība

13.aug
Mūsdienās daudz tiek runāts par to, ka mainīgajā darba tirgū izzūd jēdziens – profesija visam mūžam. Cilvēkam var nākties savu karjeru, specialitāti savā darba mūžā mainīt pat vairākas reizes. No vienas puses – pārmaiņas daudzus biedē, jo tās liek izkāpt no savas ierastās komforta zonas, bet no otras puses – pārmaiņas piedāvā iepazīt jaunus apvāršņus un bagātināt sevi. Maira Miķelsone pārmaiņām zaļo gaismu devusi vairākkārt un ir apliecinājums tam, ka ar gribasspēku, darba sparu un mērķtiecīgumu var sasniegt daudz, neskatoties uz to, ka pirmie soļi jāsper no nulles punkta. Viņas CV veido trīs galvenie pieturas punkti: medmāsa, uzņēmēja, producente.
 
13.aug
Latvijas veikalos identisku produktu cenas mēdz atšķirties ne tikai starp dažādiem tirgotājiem, bet pat viena mazumtirdzniecības tīkla ietvaros. Atšķirīgu atlaižu un dažādu pamatcenu piemērošana identiskiem produktiem tirgotājam ļauj novirzīt pircēju plūsmu sev vēlamā virzienā, iegūt priekšrocības konkurences cīņā un galu galā gūt lielāku peļņu.
 
7.aug
Nevajag smīnēt par plašākā sabiedrībā visiem pazīstamā vārda lietošanu nepazīstamā nozīmē, bet steigties uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un pieteikties uz vietu biznesa inkubatoros.
 
7.aug
Šobrīd vietējie āboli ir pieejami plašā klāstā, tāpēc ir jāizmanto iespēja tos izbaudīt, kamēr tie ir svaigi un nākuši tieši no koka, jo arī āboli ir dažādiem noderīgiem vitamīniem piesātināti un, tuvojoties drēgnajam rudenim, organismu jāsāk stiprināt jau laikus. Ābols var būt labs dakteris.
 
7.aug
Jo labāk PNB bankas auditētais 2018. gada pārskats izskaidro, kāpēc no bankas vaļā tikuši tās vecie īpašnieki un prezidents, jo lielāks brīnums par nostāstiem, ka bankai uzradušies jauni īpašnieki.
 
6.aug
Reti kurš jaunietis pēc 12. klases absolvēšanas skaidri zina, kādā jomā vēlas sevi realizēt nākotnē. Arī Alisei Alkai šajā jautājumā nebija vienas konkrētas atbildes. Savas īstās vietas un aicinājuma meklējumu iznākums Alisei pašai bija liels pārsteigums. Programmēšana. Informācijas tehnoloģiju (IT) joma skolas laikā un arī vēlākos gados nebija raisījusi interesi, tieši pretēji – Alisei par to bija izveidojušies dažādi maldīgi priekšstati. Taču reiz viņa nolēma pamēģināt, ko tad īsti nozīmē programmēt. Alise nebija gaidījusi, cik ļoti šī nodarbe viņu spēs uzrunāt. Visi aizspriedumi sabira drumstalās. Latvijas programmētāju pulks nu kļuvis vēl kuplāks – arī Alise to tagad sauc par savu profesiju.
 
6.aug
Ar katru gadu Latvijā pieaug iepirkšanās internetā. Un pēdējos gados tieši viedierīcēs tiek patērēts ilgākais laiks, pētot preču sortimentu un veicot pirkumus. Šo tendenci apstiprina arī pētījumu kompānijas RAIT dati – Latvijā pērn 65 procenti interneta lietotāju ar viedtālruņa starpniecību ir meklējuši sev tīkamo preci, savukārt Lietuvā un Igaunijā to darījuši attiecīgi 70 procenti un 64 procenti.
 
31.jūl
Kvalificēta darbaspēka trūkumu izjūt gandrīz visas tautsaimniecības nozares, īpaši akūti tas ir mazumtirdzniecībā. Lai ieinteresētu potenciālos darbiniekus, uzņēmumi līdzās pamatalgai piedāvā dažādus labumus, piemēram, piemaksas atkarībā no sasniegtajiem rezultātiem, veselības apdrošināšanu, bezmaksas pusdienas, elastīgu darba laiku/grafiku, transporta izdevumu kompensāciju. Daži mazumtirdzniecības uzņēmumi pat maksā prēmiju par jaunu darbinieku piesaisti.
 
30.jūl
VEF zīmols nav pazudis kopā ar miljoniem tranzistoru un telefoniem, uz kuriem VEF firmas zīme tika likta miljoniem reižu gadā.
 
24.jūl
Dzīvokļi Rīgas blokmājās nav pirmās nepieciešamības prece, bet eiro drukāšanas sekas izpaužas arī šajā tirdzniecības segmentā.
 
24.jūl
Augstskolas RISEBA noorganizētā diskusija par Rīgas attīstības virzieniem izprovocēja variantus, kā izmantot valsts organizēto kampaņu par pašvaldību reformu, lai apgādātu Latvijas galvaspilsētu ar vēl diviem pašvaldību līmeņiem un īpašu valsts ministriju piedevām.
 
24.jūl
«Apdrošināšanas kompānijas, tajā skaitā Swedbank Life Insurance, uzstājīgi cenšas pārliecināt iegādāties viņu pakalpojumus, taču, kad notiek nelaime, pacienta intereses ir pēdējā vietā. Kāda jēga apdrošināt dzīvību vai veselību, ja brīdī, kad vajadzīga palīdzība, to saņemt no apdrošināšanas kompānijas ir gandrīz nereāli,» savu bēdu stāstu atklāj Anita.
 
23.jūl
Dainis Dembovskis jau studiju laikā skaidri zināja, kur viņš vēlas strādāt, un darba meklējumu procesā nosūtīja vienu vienīgu CV noskatītajai darba vietai – telekomunikāciju operatoram Bite. Sākot uzņēmumā strādāt par klientu apkalpošanas speciālistu, Dainis izvirzīja sev nākamo mērķi – ar laiku ieņemt arvien atbildīgākus amatus. Arī tas tika izpildīts – un nu viņš ir uzņēmuma sociālo tīklu seja. Dainis uzskata, ka tieši nospraustie mērķi ir virzītājspēks neapstāties pie jau sasniegtā.
 
23.jūl
Latvijas veikalos preču cenu diapazons ir plašs – viena un tā paša produkta cena dažādos veikalos var atšķirties pat divkārt, liecina Neatkarīgās pētījums. Kas rada tik krasas cenu atšķirības, un kāpēc daļai preču cenas mainās tik bieži? Neatkarīgā meklē atbildes un turpina sekot produktu piedāvājumiem un cenu izmaiņām Latvijas veikalos.
 
17.jūl
Aizvadītajā nedēļā Latvijā uzsākta ziemas miežu ražas novākšana, bet šajās dienās – arī agrāku ziemas rapša šķirņu pļauja. Lai arī precīzi dati par ziemas miežu ražību vēl nav pieejami, saimnieki sarunās atzīst, ka iekūlums ir tiešām labs, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopju apkopotā informācija.
 
16.jūl
Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmuma Eco Baltia grupa pieredze liecina, ka, mērķtiecīgi optimizējot procesus un atsakoties no liekām darbībām, gadā var ietaupīt pat vairāk nekā pusmiljonu eiro, turklāt nezaudējot piedāvātā pakalpojuma kvalitāti.
 
16.jūl
Pirms 13 gadiem pirmo reizi verot STENDERS biroja durvis, Inesei Kūķei pat prātā neienāca, ka ar uzņēmumu viņai izveidosies tik noturīga un tuva draudzība. Viņa toreiz bija atnākusi uz darba pārrunām – vakanta bija jaunākās pārdevējas vieta. Sev par pārsteigumu – darba saturs tik ļoti piesaistīja un ievilināja, ka pagaidu darbs pārtapa par ko nopietnāku. Inese šo gadu laikā pieredzi ir guvusi sešās dažādās amatu pozīcijās un šobrīd ir pārdošanas vadītāja. Inese atzīst – nekad nebija domājusi, ka viņas ikdienas nodarbošanās būs tik cieši saistīta ar cipariem un atskaitēm, jo studēta tika svētku režija.
 
16.jūl
Diemžēl lielākoties cilvēki joprojām nav pietiekami piesardzīgi, tiešsaistē rīkojoties ar savu personīgo informāciju, īpaši finanšu datiem. Tas arī izskaidro faktu, kāpēc joprojām maksājumi internetā ir visbiežākais (33%) pikšķerēšanas uzbrukumu mērķis, kā liecina starptautiski zināmās Pretpikšķerēšanas darba grupas (APWG – Anti-Phishing Work Group) jaunākā pētījuma rezultāti.
 
10.jūl
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns atradis sev labu sabiedroto un veidu, kā varbūt tomēr iekustināt Latvijas Republikas ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atlaišanu.
 
10.jūl
Čeku loterijā nedēļas laikā iesniegti 286 310 čeki, kvītis un biļetes. Ja interese par šo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) organizēto pasākumu neatslābs līdz mēneša beigām, tad pirmā mēneša laikā izlozei tiks reģistrēti pat vairāk nekā viens miljons attaisnoto dokumentu, kas nozīmē, ka iespēja laimēt būs aptuveni vienam no divdesmit tūkstošiem.