Tautsaimniecība

13.feb
Līdz ar Gastronomijas paviljona renovāciju un Gastro tirgus atklāšanu Rīgas Centrāltirgus nav zaudējis savu šarmu, drīzāk ieguvis jaunu – hipsterīgu vaibstu. Kopš oficiālās atklāšanas aizvadītajā sestdienā šo jaunā koncepta ēdināšanas vietu apmeklējuši tūkstošiem rīdzinieku un pilsētas viesu, apmeklētāju straumei nenorimstot līdz vēlam vakaram.
 
6.feb
Nupat nomainītā Latvijas valdība mantojumā esot atstājusi ne tikai parādus, par kādiem žēlojas jaunās valdības ministri, bet arī tādu iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu, ar kādu Latvija grozās starp pasaules ekonomiskās izaugsmes līderiem.
 
6.feb
Sekojot nozares tendencēm, SIA Latvijas mobilais telefons (LMT) eksporta īpatsvars nākotnē varētu pieaugt līdz pat 30 procentiem no uzņēmuma apgrozījuma. Tas iespējams, pateicoties 5G ienākšanai un LMT inovāciju projektiem, kurus februāra beigās LMT kopā ar partneriem prezentēs arī pasaulē vadošajā mobilo tehnoloģiju notikumā Mobile World Congress (MWC) Barselonā.
 
6.feb
Lai veicinātu ciešāku un efektīvāku sadarbību ar atbildīgiem nodokļu maksātājiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad ir būtiski pilnveidojis tā saukto Balto sarakstu jeb valsts un komersantu padziļinātās sadarbības programmu. Šobrīd šajā pilnveidotajā programmā darbojas vairāk nekā 4000 Latvijas uzņēmumu.
 
30.jan
Saruna ar Reģionu attīstības centru apvienības (RACA) priekšsēdētāju, ilggadēju Valkas mēru Ventu Armandu Kraukli par to, kāpēc daudzi valcēnieši reģistrējas kā Igaunijā dzīvojoši un kā šo problēmu risināt; par galveno iemeslu, kāpēc Igaunija mums visu laiku ir nedaudz priekšā, un kādi ir pašvaldību instrumenti pret pārāk lielu centrālās varas diktātu un nevēlēšanos ieklausīties pašvaldību vajadzībās.
 
29.jan
Gana daudz Latvijas iedzīvotāju ir ieciklējušies, ka visu sava darba mūžu nodzīvos vienā profesijā un ka mācīties vajag tikai jaunajiem. Taču mainīgais darba tirgus apliecina – ieguvēji ir tie, kas iet līdzi laikam, spēj būt elastīgi un pārmaiņas neuztver kā bubuli, bet gan kā iespēju paplašināt savu redzesloku, profesionāli pilnveidoties.
 
23.jan
Apkopojot 2018. gada kravu pārvadājumu rezultātus lielākajos transporta nozares uzņēmumos: Rīgas brīvostā, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas ostā, Ventspils brīvostā un Latvijas dzelzceļā, redzams, ka kopumā nozare virzās pa augšupejošu līkni.
 
23.jan
Rīgas Centrāltirgus jaunatklātajā Gastronomijas paviljonā ļaužu straumes nerimst visas dienas garumā. Un tas nav pārsteidzoši, jo paviljonā ļoti plašā klāstā pieejama ikdienā ļoti bieži lietota pārtika – piena produkti un maize.
 
23.jan
Līdz ar Rīgas standartapbūves dzīvokļu tirdzniecības decembra datu iegūšanu izveidojas kopaina par 2018. gadu. Dažos aspektos ir derīgi palūkoties uz dzīvokļu cenu izmaiņām vēl ilgākos laika posmos.
 
22.jan
«Katrai animācijas filmai ir savs unikālais tapšanas stāsts, katra filma dod jaunu pieredzi. Radīt filmu ir kā doties pretī kaut kam nezināmam, un šis neziņas pilnais ceļš ir ilgs. Neziņa ir gan satraucoša, gan interesanta un intriģējoša, un nogurdinoša vienlaikus. Ir jārada kas pilnīgi jauns, ko neviens vēl nav redzējis,» savu darba specifiku raksturo animators un animācijas filmu režisors Edmunds Jansons. Viņš animācijas pasaulē rosās jau vairāk nekā 20 gadus, un pavisam drīz dienas gaismu ieraudzīs viņa jaunākais veikums – animācijas filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi.
 
16.jan
2019. gada iestāšanās aizsāka apaļo gadskārtu sēriju Latvijas pārejai uz eiro lietošanu kopš 2014. gada 1. janvāra. Vai pirmie pieci eiro gadi pārliecina, ka patiešām sekos arī 10, 25, 50 un 100 gadu jubilejas?
 
16.jan
Eiro ieviešana Latvijā daudziem uzņēmējiem sagādāja papildu rūpes – bija jāmaina norēķinu valūta, jāpielāgo finanšu instrumenti, jākonvertē preču cenas, jāpārdrukā piedāvājumi utt. Šo piecu gadu laikā šīs rūpes ir aizmirsušās, un eiro ieviešanu pozitīvi vērtē gan vietējā tirgū strādājoši komersanti, gan eksportējoši uzņēmumi.
 
15.jan
Mārtiņš Ķeņģis brīvajā laikā nodarbojas ar Ironman triatlonu – skrien, brauc ar riteni, peld. Treniņi sešas septiņas reizes nedēļā. Treniņos uzkrātais rūdījums tiek parādīts arī sacensībās. «Tā ir cīņa ar sevi, sevis pārvarēšana, apliecināšana, ka sākotnēji šķietami nepaveicamas lietas ir paveicamas.
 
15.jan
Kultūras un atpūtas parks Mežaparks ir daudzu Rīgas pilsētas un Latvijas iedzīvotāju iemīļota atpūtas vieta. Tas ir mežs ar parka funkciju, kas apmeklētājiem nodrošina dažādu veidu atpūtas iespējas meža vidē. Taču nu ir pienācis laiks uzlabot un sakārtot arī Mežaparka meža daļu.
 
15.jan
Eiropas Komisijas (EK) tehniskās palīdzības neatkarīgie eksperti JASPERS Independent Quality Review snieguši pozitīvu atzinumu par a/s Latvijas dzelzceļš (LDz) projektu Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija. Īstenojot šo projektu, elektrificēti tiks teju 700 kilometru dzelzceļa līnijas.
 
10.jan
Ārvalstu investoru padome Latvijā (ĀIPL) vakar kārtējo reizi kaunināja un brīdināja politiķus par darbaspēka trūkuma radītajiem draudiem uzņēmumiem un ekonomikai kopumā.
 
9.jan
Rīgas Tūrisma attīstības biroja darbības laikā Rīgu apmeklējušo tūristu skaits ir pieckāršojies. Latvijas galvaspilsētu 2017. gadā apmeklēja aptuveni 3,3 miljoni tūristu, tas ir, 1,7 reizes vairāk nekā Latvijā pastāvīgo iedzīvotāju. Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča intervijā Neatkarīgajai atklāj, kas tūristus vilina uz Rīgu un ar ko pilsēta šogad pārsteigs savus viesus.
 
8.jan
Neatkarīgās uzrunātie uzņēmumu pārstāvji pērno gadu vērtē gana pozitīvi – ieceres realizētas, apgrozījums palielinājies, uzņēmums turpinājis savu attīstības kursu, arī prognozēs par 2019. gada jaušams optimisms, viens izaicinājums gan visiem vienāds – kur atrast darbiniekus, jo aizpildīt brīvās vakances nav vienkāršs uzdevums.