Korupcijas skandāli

2.okt 2019
Rīgas rajona tiesas tiesnese Inese Biteniece, kurai bija iedalīta krimināllieta, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, ir iesniegusi tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) iesniegumu, lūdzot viņu atbrīvot no amata pēc pašas vēlēšanās, pavēstīja Tiesu administrācijas pārstāve Ināra Makārova.
 
2.okt 2019
Karteļi Latvijā nav tikai pēdējā laika aktualitāte, bet gan parādība, kas ilgstoši tikusi "paslaucīta zem tepiķa", trešdien biznesa augstskolas "Turība" rīkotajā diskusijā "Konkurence biznesā: karteļu, lobisma un melnā PR ietekme" norādīja eksperti. 
 
1.okt 2019
Otra VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) valdes locekļa Edgara Stroda lietā aizturētā persona ir saistīta ar kādu kapitālsabiedrību.
 
1.okt 2019
Satiksmes ministrija kā VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) kapitāldaļu turētājs nolēmusi atbrīvot no amata Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēto LVC valdes locekli Edgaru Strodi.
 
30.sep 2019
Latvijas Zemnieku savienība (LZS) iestājas par saviem biedriem, un vēlamas tiesisku un likumīgu situācijas izvērtējumu, tā partijas biedra, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Aigara Vītola (LZS) iespējamu iesaisti kukuļošanā komentēja LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.
 
30.sep 2019
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja un abi viņas vietnieki šovakar izturēja opozīcijas rosināto neuzticības balsojumu un amatus saglabās
 
25.sep 2019
Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmums SIA "Rīgas satiksme" ieķīlājis 15 "Solaris Urbino" autobusus, liecina "Lursoft" informācija.
 
24.sep 2019
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesis Imants Dzenis šodien apmierināja bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda advokāta pieteikto noraidījumu prokuroram Uldim Cinkmanim.
 
20.sep 2019
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.
 
18.sep 2019
Daugavpils domei līdz šim nav izdevies atgūt 300 000 eiro, kas samaksāti avansā korupcijas skandālā iesaistītajai SIA "Modus būve", preses konferencē informēja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).
 
18.sep 2019
Lai saglābtu iespēju piedalīties 100 miljonus vērtajā Ķekavas apvedceļa projektā, SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate ir gatava reorganizēties, mainīt valdes sastāvu, konkursā mainīt māti pret meitu, startēt kā apakšniece. Darīt jebko, kas par nepieciešamu tiktu uzskatīts Eiropas Savienības institūcijās. Un arī publiski taisnoties – vakar beidzot tika sasaukta iepriekš izmeklētāju aizkavētā preses konference.
 
17.sep 2019
SIA "Ceļu būves sabiedrībai "Igate"" ("Igate") ir aizdomas, ka patlaban Iekšējās drošības biroja (IDB) sāktajā izmeklēšanā ir ieinteresētas kādas personas, kuras vēlas kavēt valsts robežjoslas izbūvi un kopumā traucēt uzņēmuma darbu, otrdien preses konferencē sacīja "Igates" valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns un viņa advokāts Āris Bočs. 
 
16.sep 2019
Būvnieku karteļa krimināllietā Aizsardzības ministrijas (AM) amatpersonas nav aicinātas uz liecību sniegšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB),  apliecināja ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins, uzsverot, ka aizsardzības nozarē ir izveidota caurskatāma iepirkumu sistēma.
 
12.sep 2019
Tā dēvētajā būvnieku karteļa krimināllietā figurē aptuveni desmit bijušo un esošo politiķu vārdi, to skaitā arī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), politiķis Edgars Jaunups (LA), bijusī finanšu un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), bijusī partijas "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs (Saskaņa), šodien vēsta žurnāls "Ir".
 
12.sep 2019
Publiski izskanējušie pārmetumi par tiesībsargājošo institūciju, iespējams, novēlotu rīcību tā dēvētajā būvnieku karteļa krimināllietā ir pilnīgi nepamatoti, jo ātrāka reaģēšana varētu radīt liekas problēmas, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" skaidroja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
 
11.sep 2019
Ir saprotami iemesli, kāpēc Valsts prezidenta Egila Levita priekšlikums arī Latvijā atbrīvot no soda par karteļa izveidošanu pirmo par karteli ziņojušo karteļa dalībnieku nāk divdesmit gadu pēc tam, kad šādi likumi Latvijā jau pieņemti.
 
10.sep 2019
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess, kura aktīvajā fāzē pagājušajā nedēļā biroju apmeklēja vairāku būvkompāniju amatpersonas, ir saistīts ar pēdējo gadu lielākajiem publiskā sektora būvniecības iepirkumiem, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.
 
9.sep 2019
Tikai ar likuma regulējumu nav iespējams iepirkumos izskaust karteļus, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītāja Dace Gaile.
 
8.sep 2019
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunajā izmeklēšanā par būvnieku iespējamām koruptīvām darbībām tiesības uz aizstāvību ir pieciem būvniekiem - Guntim Rāvim, Ivaram Milleram, Artjomam Milovam, Armandam Garkānam un Mārim Martinsonam - un vienam politiķim - Valmieras mēram Jānim Baikam, vēsta LTV raidījums "De facto".
 
7.sep 2019
Ņemot vērā, ka tiesībsargājošajās iestādēs sāktā izmeklēšana saistībā ar iespējamu karteli būvniekiem nebija noslēpums, no 2017.gada beigām situācija nozarē sāka uzlaboties, norādīja bijušais Ministru prezidents, pašreizējais Saeimas deputāts Māris Kučinskis (ZZS).