Korupcijas skandāli

20.sep
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.
 
18.sep
Daugavpils domei līdz šim nav izdevies atgūt 300 000 eiro, kas samaksāti avansā korupcijas skandālā iesaistītajai SIA "Modus būve", preses konferencē informēja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).
 
18.sep
Lai saglābtu iespēju piedalīties 100 miljonus vērtajā Ķekavas apvedceļa projektā, SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate ir gatava reorganizēties, mainīt valdes sastāvu, konkursā mainīt māti pret meitu, startēt kā apakšniece. Darīt jebko, kas par nepieciešamu tiktu uzskatīts Eiropas Savienības institūcijās. Un arī publiski taisnoties – vakar beidzot tika sasaukta iepriekš izmeklētāju aizkavētā preses konference.
 
17.sep
SIA "Ceļu būves sabiedrībai "Igate"" ("Igate") ir aizdomas, ka patlaban Iekšējās drošības biroja (IDB) sāktajā izmeklēšanā ir ieinteresētas kādas personas, kuras vēlas kavēt valsts robežjoslas izbūvi un kopumā traucēt uzņēmuma darbu, otrdien preses konferencē sacīja "Igates" valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns un viņa advokāts Āris Bočs. 
 
16.sep
Būvnieku karteļa krimināllietā Aizsardzības ministrijas (AM) amatpersonas nav aicinātas uz liecību sniegšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB),  apliecināja ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins, uzsverot, ka aizsardzības nozarē ir izveidota caurskatāma iepirkumu sistēma.
 
12.sep
Tā dēvētajā būvnieku karteļa krimināllietā figurē aptuveni desmit bijušo un esošo politiķu vārdi, to skaitā arī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), politiķis Edgars Jaunups (LA), bijusī finanšu un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), bijusī partijas "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs (Saskaņa), šodien vēsta žurnāls "Ir".
 
12.sep
Publiski izskanējušie pārmetumi par tiesībsargājošo institūciju, iespējams, novēlotu rīcību tā dēvētajā būvnieku karteļa krimināllietā ir pilnīgi nepamatoti, jo ātrāka reaģēšana varētu radīt liekas problēmas, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" skaidroja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
 
11.sep
Ir saprotami iemesli, kāpēc Valsts prezidenta Egila Levita priekšlikums arī Latvijā atbrīvot no soda par karteļa izveidošanu pirmo par karteli ziņojušo karteļa dalībnieku nāk divdesmit gadu pēc tam, kad šādi likumi Latvijā jau pieņemti.
 
10.sep
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess, kura aktīvajā fāzē pagājušajā nedēļā biroju apmeklēja vairāku būvkompāniju amatpersonas, ir saistīts ar pēdējo gadu lielākajiem publiskā sektora būvniecības iepirkumiem, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.
 
9.sep
Tikai ar likuma regulējumu nav iespējams iepirkumos izskaust karteļus, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītāja Dace Gaile.
 
8.sep
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunajā izmeklēšanā par būvnieku iespējamām koruptīvām darbībām tiesības uz aizstāvību ir pieciem būvniekiem - Guntim Rāvim, Ivaram Milleram, Artjomam Milovam, Armandam Garkānam un Mārim Martinsonam - un vienam politiķim - Valmieras mēram Jānim Baikam, vēsta LTV raidījums "De facto".
 
7.sep
Ņemot vērā, ka tiesībsargājošajās iestādēs sāktā izmeklēšana saistībā ar iespējamu karteli būvniekiem nebija noslēpums, no 2017.gada beigām situācija nozarē sāka uzlaboties, norādīja bijušais Ministru prezidents, pašreizējais Saeimas deputāts Māris Kučinskis (ZZS).
 
6.sep
Uzņēmējiem ir grūtāk neizveidot karteli nekā izveidot karteli tik mazā valstiņā kā Latvija, kur visi pazīst visus.
 
5.sep
Iekšējās drošības birojs (IDB) bijušajam Valsts robežsardzes (VRS) priekšniekam Normundam Garbaram inkriminē krāpšanu un dienesta pilnvaru pārsniegšanu.
 
5.sep
Valsts prezidents Egils Levits norāda, ka par liecinieku konkrētās situācijās var kļūt jebkurš, tāpēc viņš atturas sīkāk komentēt bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa liecinieka statusu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā.
 
5.sep
Uz Valsts robežsardzi (VRS) publiskajā telpā tiek izdarīts liels spiediens, neievērojot nevainīguma prezumpciju, šorīt intervijā Latvijas Radio paziņoja VRS priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.
 
4.sep
Vairāku būvniecības uzņēmumu iespējamā vienošanās par tirgus sadali, par kuras izmeklēšanu šonedēļ publiski paziņoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un Konkurences padome (KP), drošības dienestu redzeslokā bija jau 2017.gada nogalē, kad tiesībsargājošās iestādes par to arī informējušas toreizējo premjeru Māri Kučinski (ZZS), vēsta Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma".
 
4.sep
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā kriminālprocesā par kukuļošanu lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, SIA "Skonto būve" bijušajam valdes priekšsēdētājam Guntim Rāvim KNAB piemērojis statusu - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess, šovakar vēsta LNT ziņas.
 
4.sep
SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" ("Igate") noraida visas Iekšējās drošības biroja (IDB) izvirzītās apsūdzības,  sacīja "Igates" pārstāvis Jānis Stundiņš. 
 
4.sep
Iekšējās drošības biroja (IDB) sāktajā kriminālprocesā aizturētais bijušais Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks Normunds Garbars, kuram procesa virzītājs bija lūdzis piemērot apcietinājumu, trešdienas vakarā tiesu atstāja uz brīvām kājām.
 

Rīgas namu pārvaldnieks