Ceturtdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Atbalsta plecs

8.nov 2018
Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā Gaiļezers atklāta mākslinieka Alekseja Aļifanova izstāde Es un MS, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības, īpaši jauno cilvēku, uzmanību multiplajai sklerozei.
 
8.nov 2018
Šonedēļ Latvijā viesojas Eiropas Komisijas eksperti, lai pārrunātu jautājumus par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu un deinstitucionalizācijas procesa virzību.
 
8.nov 2018
Pateicoties biedrībai Pro Futuro un Latvijas Disleksijas biedrībai, Latvijā cilvēki ir uzzinājuši par disleksiju, uzzinājuši par bērniem, kuriem ir disleksija vai līdzīgi mācīšanās traucējumi un kuri tāpat kā citi bērni vēlas mācīties un iegūt zināšanas. Latvijas Disleksijas biedrības organizētā Izcilības balva skolēniem ar disleksiju ir iespēja arī mums atgādināt, kas ir disleksija un kāpēc par to jārunā ne tikai šaurā ģimenes lokā, bet publiski.
 
8.nov 2018
Aktualitātes.
 
25.okt 2018
Biedrība Cerību spārni Siguldā darbojas jau 15 gadus. Pašlaik tā sniedz atbalstu 56 ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti. Biedrība nav tikai dienas centrs, tās ir darbnīcas, kurās ik dienu strādā ap trīsdesmit cilvēku ar dažādiem traucējumiem. Sociālais uzņēmums Visi var! dod iespēju cilvēkiem ar invaliditāti ne tikai justies noderīgiem un apgūt jaunas iemaņas un prasmes, bet arī nopelnīt, jo tā darbnīcās tapušās lietas biedrība pārdod īpašā veikaliņā.
 
25.okt 2018
Iniciatīvu lapā manabalss.lv tiek vākti iedzīvotāju paraksti likuma izmaiņām, lai panāktu garākas darbnespējas lapas vecākiem, kuru bērnam ir smagas diagnozes.
 
25.okt 2018
Lai sekmētu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos darba tirgū, Nodarbinātības valsts aģentūra arī šoruden rīkoja akciju Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos.
 
25.okt 2018
Pārresoru koordinācijas centrs sagatavojis ziņojumu un priekšlikumus atbalsta sistēmas uzlabošanai bērniem ar attīstības, psihiskiem un uzvedības traucējumiem.
 
25.okt 2018
Aktualitātes.
 
25.okt 2018
Sociālais uzņēmums vēl lielai daļai Latvijas sabiedrības ir pavisam jauns termins. Labklājības ministrija skaidro, ka atbilstoši vispārpieņemtai starptautiskajai praksei sociālais uzņēmums ir uzņēmums, kura galvenais mērķis ir sociālas ietekmes radīšana, nevis peļņas nodrošināšana īpašniekiem un iesaistītajām pusēm.
 
18.okt 2018
Labklājības ministrija, realizējot deinstitucionalizācijas projektu, plāno līdz 2023. gadam samazināt valsts sociālās aprūpes centros dzīvojošo cilvēku skaitu par tūkstoti. Nodrošinot atbalsta pasākumus šo cilvēku dzīvesvietās, mērķis ir panākt, lai cilvēki dzīvotu sabiedrībā, nevis institūcijā.
 
18.okt 2018
«Nelaime, kuras dēļ cilvēks nokļūst ratiņkrēslā vai nespēj piecelties no gultas, nemaina tikai viena cilvēka dzīvi. Tā maina arī viņa tuvinieku dzīvi. Viņi bieži vien ir vēl lielākā izmisumā, jo nezina, kā tuvajam cilvēkam palīdzēt, kā par viņu pareizi rūpēties. Ergoterapeits ir speciālists, kas piederīgajiem var sniegt šīs zināšanas,» stāsta Rīgas Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Illa Mihejeva.
 
18.okt 2018
Strazdumuižas internātvidusskola – attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem – ir Latvijā vienīgā izglītības iestāde, kas kopš 1997. gada, iegūstot attīstības centra statusu, sniedz konsultācijas visu vecumu bērniem ar redzes traucējumiem.
 
18.okt 2018
Aktualitātes.
 
18.okt 2018
Latvijā ir vairāk nekā 88 tūkstoši cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem, vairāk nekā 20 000 cilvēku ir noteikta 1. vai 2. grupas invaliditāte. Pēc Labklājības ministrijas datiem, pašlaik valsts sociālās aprūpes centros ir 4500 cilvēku. Šie dati jāmin, lai saprastu, par ko mēs valstī runājam, kad runājam par deinstitucionalizāciju.
 
11.okt 2018
Gandrīz katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs ir pakļauts nevienlīdzības riskam invaliditātes dēļ, secināts Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) izveidotās darba grupas pētījumā Nevienlīdzības seja.
 
11.okt 2018
Labklājības ministrija sākusi kampaņu Cilvēks, nevis diagnoze, lai veicinātu cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā, rosinātu dialogu ar sabiedrību par humānas un saprasties spējīgas vides radīšanu Latvijā.
 
11.okt 2018
Aktualitātes
 
11.okt 2018
Līva Paleja pērn spēra drosmīgu soli, izlemjot mācīties vispārizglītojošā vidusskolā. Pirms tam viņa desmit gadu zinības apguva speciālā skolā kopā ar citiem bērniem, kuriem ir redzes problēmas. Šis gads Līvai ir īpaši atbildīgs – jāpabeidz vidusskola un arī saksofona klase mūzikas skolā.
 
11.okt 2018
Latvijas iedzīvotāji ir ievēlējuši jauno Saeimu, vadoties katrs pēc savas mērauklas – subjektīva viedokļa, draugu un ģimenes ieteikuma, partiju reklāmām, politiķu diskusijām televīzijā vai radio. Vai un cik daudzi vēlētāji lasīja un vērtēja politisko partiju priekšvēlēšanu programmas, lai izdarītu savu izvēli, – to vislabāk varētu pateikt socioloģisko pētījumu uzņēmumi, izpētot sabiedrības viedokli, taču tieši priekšvēlēšanu programmas parāda, cik lielā mērā viens vai otrs jautājums politiskajai partijai ir svarīgs. Turklāt – svarīgs, ne tikai pieminot garāmskrienot, kā tas nereti ir partiju īsajās programmās, bet atvēlot konkrētam jautājumam vairāk nekā vienu rindu, kura visbiežāk sākas ar vārdiem «palielināsim», «nodrošināsim» vai «veicināsim».
 

Laikraksta Neatkarīgā Rīta Avīze tematiskie pielikumi personām ar invaliditāti "Atbalsta plecs".

Līguma numurs: 2018.LV/MA/053/09

Laikraksta Neatkarīgā Rīta Avīze tematiskie pielikumi (laikrakstā, žurnālā Sporta Avīze un portālā nra.lv) ar sabiedriski nozīmīgu saturu personu ar invaliditāti interešu un tiesību aizstāvībai, kas palīdz un stiprina izpratni par sabiedrībā notiekošajiem procesiem, reformu īstenošanu, lēmumu pieņemšanu, veicina sabiedrības saliedētību, balstoties uz pārbaudītu un kvalitatīvu žurnālistiku. Pielikumi nodrošina personas ar invaliditāti, viņu tuviniekus un atbalstošās organizācijas ar informāciju par:

  • personu ar invaliditāti iespējām darba tirgū;
  • kādas problēmas un risinājumi ir personu ar invaliditāti izglītībā – ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo;
  • izsekosim galvenajiem un būtiskākajiem normatīvajiem aktiem sociālās attīstības un veselības jomā, kas attiecas uz personām ar invaliditāti caur konkrētu cilvēku prizmu;
  • pievērsīsimies deinstitucionalizācijas jautājumam (pāreja no institucionālas aprūpes uz cilvēku ar invaliditāti dzīvi sabiedrībā);
  • personu ar invaliditāti cilvēktiesību visplašākajā ziņā atspoguļojums, savu tiesību aizstāvības mehānismi;
  • pētīsim vides pieejamības jautājumus.