Latvijas simtgade

6.dec 2018
Banāli jau skan, bet Latvijas simtgades svinībām vajadzēja ienākt katrā pilī un katrā būdiņā. Tad tie būtu svētki visai tautai. Rīgā norisinājās svētku nozīmīgākie pasākumi 18. un 19. novembrī. Bija tādi, kas tika finansēti tikai par simtgadei atvēlēto naudu, bija tādi, kas apmaksāti daļēji, un arī tādi, kas simtgades līdzekļus nesaņēma. Ārpus Rīgas vai, tēlaini sakot, būdiņās, vēriens bija mazāks. Naudas – pat necik. Tāpēc jo nepatīkamākas mieles atstāj informācija par koncerta Mīlestības vārdā. 18+ izmaksām.
 
5.dec 2018
Valsts kontrole vērtēs simtgades programmas tēriņus 2018.gadā, bet nevērtēs "atsevišķus māksliniekus", sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.
 
5.dec 2018
Par godu Valsts policijas (VP) 100 gadu jubilejai iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs VP priekšniekam Intam Ķuzim pasniedza vēsturisku dāvanu - "Policijas vēstnešus".
 
4.dec 2018
Jau vairāk nekā nedēļu presē un sociālajos tīklos tiek diskutēts, cik dārgi izmaksājis simtgades koncerts "Mīlestības vārdā. 18+". Savās pārdomās saistībā ar to dalījies arī latviešu aktieris Andris Keišs.
 
4.dec 2018
Visi interesenti pie Skultes evaņģēliski luteriskās draudzes tika aicināti sestdien, 1. decembra rītā, dot savu artavu un piedalīties Latvijā lielākā Adventes vainagā izveidē, turpinot aizsākto tradīciju septīto gadu pēc kārtas.
 
4.dec 2018
Šovbiznesa zvaigzne un viena no Latvijas kolorītākajām slavenībām Rojs Rodžers savā Youtube kontā publicējis video, kurā pielaiko 100 dažādas matu rotas, godinot Latviju simtgadē.
 
3.dec 2018
Jāsaka paldies Evijai Vēberei, kuras mokpilnās vokalīzes pievērsa uzmanību «otrās simtgades pirmajam koncertam» daudz vairāk nekā pats koncerts. Gaumes ir dažādas, un vienam klausītājam patīk Baha fūgas, citam – RAMMSTEIN pērkondārdi, citam – Vēberes jaunkundzes ņaudēšana. Tieši pateicoties šai jauno muzikālo apvāršņu nesējai, uzmanības lauvastiesa tika koncertam Mīlestības vārdā. 18+, kas notika blakus Latvijas Nacionālajai bibliotēkai 19. novembrī. Bet ne jau muzikālās kvalitātes šoreiz tik būtiskas, kaut arī šajā jomā tika lauzti mikrofoni: Imantam Kalniņam Vēberes vokālās mokas gāja pie sirds, savukārt Mārtiņš Brauns izteicās, ka tas, ko viņa dara, ir «slimi».
 
3.dec 2018
Šogad no valsts budžeta Latvijas valsts simtgadei atvēlēti 11 miljoni eiro – lielākā summa viena gada laikā. Kopumā simtgade tiek svinēta piecus gadus ar dažādiem pasākumiem un no valsts saņems 27 miljonus eiro. Šogad skatītājiem un klausītājiem ir veltīts gan multimediāls uzvedums Gaismas raksti gada sākumā, gan koncerts Mīlestības vārdā.18+ gada nogalē. Abi – daudz apspriesti. Abi – kritizēti, nesaprasti. Abi – dārgi. Pat ļoti dārgi. Vai Latvijas simtgade ir īstais laiks, lai īstenotu mākslu mākslai vai tomēr veidotu lielākajai daļai cilvēku saprotamus pasākumus? Jo vairāk tāpēc, ka naudu šiem pasākumiem ir devusi visa sabiedrība.
 
2.dec 2018
Latvijas valsts proklamēšanas 100.gadadienā, šī gada 18.novembrī, pasaulē nākuši vismaz 54 bērni, informēja Tieslietu ministrijas pārstāve Lana Mauliņa.
 
1.dec 2018
Rumānijā tūkstošiem cilvēku sestdien svin valsts simtgadi, valstī par godu apvienošanās dienai notiekot militārajām parādēm.
 
30.nov 2018
Koku stādīšana Latvijā ir populāra, uzskata “Lielās talkas” vadītāja Vita Jaunzeme. Piemēram, talkās jau sāk aptrūkties vietu, kur stādīt kokus, nemaz nerunājot par Rīgu, kur jāņem vērā pilsētu caurvijošās komunikācijas. “Varbūt tam ir saistība ar teicienu, ka katram mūžā ir jāiestāda koks, jāuzceļ māja un jānosit čuksta?” smejas Jaunzeme.
 
29.nov 2018
Latvijas simtgades pasākumu kulminācija ir notikusi, un atliek izvērtēt to, kas izdevies, un to, kas sanācis ne pārāk labi. Svinību intensīvākā diena bija 18. novembris, bet valsts nākamo simtgadi ievadīja koncerts pie Nacionālās bibliotēkas Mīlestības vārdā. 18+. Iespējams, konstruktīvam vērtējumam vēl ir par agru, arī Kultūras ministrijas izveidotā darba grupa plāno līdz šā gada nogalei sagatavot 18. novembra svētku programmas izvērtējumu. Biznesa augstskola Turība vakar rīkoja diskusiju Simtgades pasākumi – veiksmīgs ieguldījums vai līdzekļu izniekošana?, kurā jau tika salikti akcenti, ko ir vērts uzklausīt un kā rīkoties turpmākajos trīs gados – kamēr beigsies Latvijas simtgades svinību piecgade.
 
28.nov 2018
Aizkraukles deju reģiona kolektīvu virsvadītāja Una Stakle ir ļoti laba skolotāja – šo viņas talantu ievērojis jau Tautas deju ansambļa Liesma vadītājs Imants Magone. Viņš savā tiešumā pateicis, ka dejotāja viņa esot viduvēja, taču pedagoga krampis gan nenovērtējams. To tagad noteikti var apliecināt arī desmit viņas vadīto kolektīvu.
 
28.nov 2018
Jau četrus gadus Zemessardzes 55. kājnieku bataljona, kura vēsture sākas 1991. gadā, komandieris ir pulkvežleitnants Ingus Manfelds. Sava dzīves ceļa izvēli viņš izdarījis pirms 20 gadiem, kad pēc vidusskolas beigšanas izlēmis stāties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Laikam esot ierunājusies asinsbalss, jo senčos bijuši vīri, kam tuva bija kara māksla. Savu izvēli I. Manfelds nekad neesot nožēlojis.
 
28.nov 2018
Dzintra Cepure jau duci gadu vada Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeju, kurš pa šo laiku ieguvis otro elpu un gājis plašumā – tam ir divas ekspozīcijas: lauku sētā Kalna Ziedi un Aizkraukles pagasta kultūras namā. Viņa ir daudzpusīgs cilvēks, kam ir pamatīga izglītības bagāža.
 
28.nov 2018
Koncerts Mīlestības vārdā. 18+ vienas dalībnieces – Evijas Vēberes – dēļ ticis un vēl tiek apspriests. Par koncerta jaunajiem muzikālajiem horizontiem lai izsakās muzikologi. Nodokļu maksātājus varētu interesēt simtgades nozīmīgāko pasākumu izmaksas. Šis 19. novembrī sarīkotais koncerts arī bija viens no Kultūras ministrijas finansētajiem Latvijas valsts simtgades programmas pasākumiem. Precīzas kopējās koncerta izmaksas Neatkarīgajai vēl nav pieejamas, bet tās varētu būt vairāk nekā 200 000 eiro. Salīdzinājumam: 234 999 eiro izmaksāja pirotehnisks gaismas uzvedums Saules mūžs 11. novembra krastmalā 18. novembrī.
 
27.nov 2018
Pirmdien, 26. novembrī, Latvija no Eiropas Kosmosa aģentūras saņēma dāvinājumu - uzņemtu attēlu, kurā iemūžināta Rīga 800 kilometru augstumā.
 
26.nov 2018
Precīzu ugunsgrēka likvidēšanas laiku patlaban nav iespējams prognozēt, taču dzēšanas darbi šovakar turpināsies vēl vairākas stundas. Latvijas valsts simtgades pasākumu kulminācija iezīmējās ar gaismas uzvedumu “Saules mūžs”, kuru klātienē vērojuši ap 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Savukārt televīzijā simtgades salūtu ir skatījušies vairāk nekā 500 tūkstoši iedzīvotāju, liecina Kantar TNS TV metru pētījuma dati.
 
26.nov 2018
Rīgas pilī notika svinīga Ministru kabineta sēde, atzīmējot simtgadi kopš pirmās protokolētās valdības sēdes 1918.gadā. Šai sēdē pirmo reizi pēc valsts neatkarības atjaunošanas tika aicināti piedalīties arī visi bijušie Ministru padomes un Ministru kabineta locekļi.
 
26.nov 2018
Patlaban atbildību par haosu, kas radās, cilvēkiem izklīstot pēc 18.novembra uguņošanas 11.novembra krastmalā, neuzņemas ne Rīgas dome, ne Latvijas valsts simtgades birojs, norādot, ka situācijas izvērtēšanu veiks līdz gada beigām.