Kaimiņa lieta

23.mai
No partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedra amata atkārtoti atcelts partijas dibinātājs Artuss Kaimiņš, šovakar vēsta Latvija Televīzijas raidījums "Panorāma".
 
10.mai
Šī gada 9.maijā koalīcijas politiķi oficiāli izvirzīja Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu par Valsts prezidenta amata kandidātu. Lai gan E.Levits jau pirms iepriekšējām prezidenta vēlēšanām bija viens no pretendentiem uz augsto amatu, tomēr toreiz par valsts pirmo personu kļuva kādreizējais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Tiesa, šajā visā sava loma ir arī partijas "KPV LV" deputātam Artusam Kaimiņam, kurš 2015.gadā atteicās balsot par E.Levitu, taču šogad ir viens no tiem, kurš sola atdot savu balsi prezidenta vēlēšanās tieši par šo kandidātu.
 
8.mai
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) iesniegumā partijas "KPV LV" frakcijai norādīs, ka, pieņemot lēmumu viņa atbrīvošanu no frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata, pietrūcis nepieciešamo balsu.
 
2.mai
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) uzskata, ka joprojām ir partijas "KPV LV" frakcijas priekšsēdētāja vietnieks, jo par viņa atbrīvošanu nav nobalsojis frakcijas nolikumā noteiktais nepieciešamais divu trešdaļu klātesošo vairākums.
 
2.mai
No partijas "KPV LV" frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata šodien atbrīvots deputāts Artuss Kaimiņš informēja "KPV LV" deputāts, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens.
 
29.apr
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un partijas "KPV LV" līderis, Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Artuss Kaimiņš nesaredzot problēmas "KPV LV" darbībā valdībā.
 
29.apr
Jau iesaistīšanās Jaunās Vienotības vadītajā koalīcijā KPV LV rindās izraisīja satricinājumu – partiju pameta 37 biedri. Savukārt triju mēnešu darbs valdībā daudziem licis vilties partijas dibinātājā Artusā Kaimiņā un viņa vadības stilā.
 
25.apr
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) neatbalstīs "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītāja Ata Zakatistova (KPV LV) izdošanu kriminālvajāšanai.
 
25.feb
Partija KPV LV, kas lepojas, ka starp koalīciju veidojošajām partijām vēlēšanās bija visvairāk atbalstītā partija, sestdien nespēja pulcināt pietiekami daudz biedru, lai to sapulce būtu uzskatāma par lemtspējīgu.
 
21.feb
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) plaši nekomentē, vai varētu izlemt kandidēt Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.
 
11.feb
Saeimas deputāte Linda Liepiņa (KPV LV) nolēmusi atstāt partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētājas un valdes locekles amatu.
 
7.feb
17. janvārī TV3 pievakares ziņās parādījās sižets par valdības veidošanas laikā jūtamo ekonomisko grupējumu interesi par iecerētajām pārmaiņām transporta nozarē. Raidījums vaicāja tobrīd vēl kandidātam, bet pašlaik jau satiksmes ministram Tālim Linkaitam (Jaunā konservatīvā partija (JKP)), kurš vai kuri mēģina izdarīt spiedienu. Linkaits atbildēja izvairīgi: «Kamēr tieši mēs nejūtam šo te grupējumu ietekmi, tikmēr es neko par to tā tīri faktoloģiski pateikt nevaru.» Linkaitam jautāja, kāda ir JKP un viņa paša saistība ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni, uz ko viņš atbildēja: «Man nav ko slēpt, ja, tātad mana sieva ir sniegusi pakalpojumus... cīņā starp, ja es nemaldos, Meroni un Berķi konkrētā tiesvedībā. Tas ir bijis senā pagātnē, un bet tai pašā laikā arī viss ir izsekojams. Uzņēmumu reģistrā var redzēt visus tos pārskatus un, un, un kas tur ir bijis. Tie... tieši uz mani tas nekādu iespaidu nav atstājis.»
 
6.feb
Politiķis Artuss Kaimiņš (KPV) ir spējis gūt virsroku gan paša dibinātajā partijā "KPV LV", gan tās frakcijā Saeimā, aģentūrai LETA situāciju partijā vērtēja Latvijas Universitātes (LU) prorektors Jānis Ikstens.
 
4.feb
Pēc tam, kad Saeima bija nobalsojusi par Jura Juraša (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) izdošanu kriminālvajāšanai, Artuss Kaimiņš (KPV LV) pa Saeimas namu staigāja ar skumju seju – it kā viņam tuvs cilvēks vai dzīvnieks būtu smagi saslimis. Tagad Kaimiņam ir jauns statuss un loma – viņš piepeši ir kļuvis par konstruktīvu reālpolitiķi, valdībatbalstītāju un jurašneizdevēju. Nezin kas tāds ir noticis, ka vakarējais politiskais huligāns piepeši sataisījis drūmi nopietnu grimasi kā Brežņeva laiku politbiroja loceklim?
 
3.feb
Partijas "KPV LV" dibinātājs Artuss Kaimiņš rosinās politiskā spēka valdi lemt par politiķa, Saeimas deputāta Alda Gobzema izslēgšanu no partijas, to Kaimiņš apliecinājis Latvijas Televīzijai.
 
30.jan
Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija šodien nolēma turpināt darbu visu 16 deputātu sastāvā, žurnālistiem sacīja frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.
 
29.jan
Ventspils mērs Aivars Lembergs zināja stāstīt, ka Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadītājs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns esot KPV LV deputātam Artusam Kaimiņam solījis izkārtot brīvību apmaiņā pret atbalstu jaunajai valdībai.
 
24.jan
Lai gan pirms 13.Saeimas vēlēšanām sociālajos tīklos netrūka partijas "KPV LV" atbalstītāju cildinošo ierakstu partijas pārstāvjiem, šķiet, ka pēc pēdējo dienu notikumiem situācija mainījusies. Tagad mikroblogošanas vietnē twitter pat atrodams video, kurā redzama performance ar partijas krekliņa "dedzināšanu".
 
24.jan
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) neatklāj, vai parlamentārieša Alda Gobzema (KPLV) šonedēļ Saeimas sēdē publiski izteiktos pārmetumus partijas biedram Artusam Kaimiņam vērtēs iepriekš sāktajā kriminālprocesā par partijas "KPV LV", iespējams, nelikumīgu finansēšanu, vai arī tiks sākta jauna pārbaude.
 
24.jan
Trešdien, 23.janvārī, notika 13.Saeimas sēde, kurā deputāti apstiprināja Krišjāņa Kariņa vadīto valdību. Sociālajā tīklā facebook partijas "KPV LV" deputāts Artuss Kaimiņš publicējis video, kurā skaidro, kāpēc Latvijai nepieciešama šī valdība.