Saeimas vēlēšanas

1.feb
Pēdējos gados daudzi politiskie analītiķi pauž bažas par aizvien pieaugoša primitīvisma ievazāšanos visās ikdienas dzīves sfērās, tajā skaitā politikā. Izglītotība, augsts intelekts, plašas zināšanas vairs nešķiet neapstrīdamas vērtības. Politiskajā cīņā arvien biežāk uzvar nevis spožs intelektuālis, bet gan cilvēks, kurš runā vienkāršā, «tautai» saprotamā valodā un saka «visu kā ir». Citiem vārdiem sakot – populists. Latvijas gadījumā Artuss Kaimiņš vai «revolucionārie matroži» no Jaunās konservatīvās partijas..
 
1.feb
Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu zāli rotā uzraksts «Viens likums, viena taisnība visiem». Žēl, ka šis postulāts nav kaut kas tāds, kas dabā reāli pastāv – tas drīzāk ir mērķis, uz kuru tiekties valstij, politiskajai videi, sabiedrībai, tiesu varai. Temīdai būtu jābūt aklai – tas ir, bezkaislīgai, savos svaros liekot tikai pierādījumus un sodošo zobenu ceļot neatkarīgi no kādiem blakus apstākļiem – neatkarīgi no likumpārkāpēju politiskās piederības, maka biezuma, pūļa aplausiem vai rējieniem, iekšējiem vai ārējiem spiedieniem.
 
31.jan
Saeimas deputāts Juris Jurašs (JKP) jautājumu par deputāta mandāta nolikšanu plāno izlemt tuvāko dienu laikā, pēc balsojuma par viņa izdošanu kriminālvajāšanai žurnālistiem sacīja Jurašs.
 
31.jan
Saeima šodien apstiprināja mandātus astoņiem jauniem deputātiem, kuri parlamentā aizvietos ministrus.
 
31.jan
Koalīciju veidojošajām partijām arī turpmāk būs jāsamierinās ar KPV LV kolēģiem, kuru frakcijā turpinās pastāvēt divi diametrāli atšķirīgi flangi – valdību atbalstošie 11 deputāti un Alda Gobzema vadītie piecīši, kas Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu dēvē par zaudētāju valdību un aizvadītajā nedēļā balsoja pret tā apstiprināšanu.
 
30.jan
Saeima rīt, 31. janvārī varētu lemt par mandātu apstiprināšanu vairākiem jauniem deputātiem, kuri parlamentā aizvietos ministrus.
 
30.jan
Saeimas frakcijas “SASKAŅA” deputāti kā alternatīvu koalīcijai veido ministru ēnu kabinetu, kurš turpmāk virzīs jaunas iniciatīvas ar mērķi pildīt gan savus, gan citu partiju priekšvēlēšanu solījumus.
 
30.jan
Valdību neatbalstījušo deputātu izslēgšana no "KPV LV" frakcijas būtu pārāk radikāls solis, uzskata ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
30.jan
Satversmes aizsardzības birojs (SAB) Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) izsniedzis pielaidi valsts noslēpumam, savukārt sešu ministru atbilstība pielaides saņemšanai vēl tiek vērtēta, informēja SAB.
 
28.jan
Deputāta mandāta nolikšanu uz laiku pašlaik pieteikuši astoņi no kopumā deviņiem ministriem, kas iepriekš pauda gatavību to darīt, liecina Saeimas Prezidija darba kārtība.
 
28.jan
Frakcijā sākumā jāmēģina rast konsensusu par tālāko sadarbību, aģentūrai LETA sacīja partijas "KPV LV" deputāts Ivars Puga, vaicāts, vai kāds no "KPV LV" politiķiem varētu tikt izslēgts no frakcijas.
 
28.jan
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sagaida, ka ministri viņu informēs par grafiku, kādā ir paredzēts īstenot iecerētās reformas un citus uzdevumus viņu nozarēs, izriet no premjera teiktā LNT raidījumā "900 sekundes".
 
28.jan
Koalīcijai vajadzētu vienoties par vienu Valsts prezidenta amata kandidātu un to izvirzīt, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
28.jan
Šodien uz pirmo Sadarbības sanāksmes sēdi sanāks Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības koalīcijas partijas, lai spriestu par valsts budžetu, elektrības obligātā iepirkuma komponenti (OIK) un reģionālo reformu, informēja Valsts kancelejas pārstāve Sabīne Spurķe.
 
28.jan
Koalīcijas frakcija bez viedokļa un pieciem opozīcijas pārstāvjiem. Tāda vismaz pagaidām ir piektā Krišjāņa Kariņa valdībai piesaistītā frakcija KPV LV – nepieciešamais ļaunums, lai premjers varētu izveidot valdību. Šonedēļ partija savas attiecības ar koalīciju centīsies normalizēt, risinot jautājumu par opozicionāru nākotni frakcijas rindās.
 
27.jan
No ierēdņiem un iepriekš pie citiem ministriem jau pastrādājušiem padomniekiem līdz bijušajiem operatīvajiem darbiniekiem – tik raibs ir Krišjāņa Kariņa valdības ministru biroju sastāvs. Kritēriji, kā ministri savus padomniekus ir atlasījuši, arī atšķiras, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”. Daži ministri savu biroja vadībā gribējuši valsts pārvaldes profesionāļus, savukārt citu mērķis ir birojs, kas spētu atmaskot ministrijā iepriekš īstenotās shēmas.
 
27.jan
Saeimas nacionālās drošības komisija jau vairākus mēnešus nespēj pilnvērtīgi strādāt, jo vairums komisijas locekļu nav saņēmuši speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu, ziņo LTV raidījums "de facto".
 
27.jan
Krišjāņa Kariņa vadītais ministru kabinets Latvijas politikas vēsturē būs īpašs. To vada Jaunā Vienotība, kurai pašai pat nav tik daudz balsu, lai saviem partneriem piedraudētu ar ministru kabineta gāšanu. Ja Kariņa partija valdību atstātu, tas joprojām būtu darboties spējīgs vairākuma ministru kabinets. Tas nozīmē - jebkurš no partneriem premjeram var prasīt praktiski jebko, secina raidījums "Nekā personīga".
 
26.jan
Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības partijas jau pirmajā sadarbības sanāksmē skatīs jautājumus par valsts budžetu, elektrības obligātā iepirkuma komponenti (OIK) un reģionālo reformu.
 
25.jan
Piektdien, 25. janvārī, satiksmes ministrs Tālis Linkaits uz pirmo tikšanos aicināja nozares kapitālsabiedrību vadību, kā arī tikās ar ministrijas darbiniekiem, lai pārrunātu jaunās valdības galvenās prioritātes satiksmes jomā. Ieskicējot savas darbības principus, T. Linkaits īpaši akcentēja vēršanos pret korupciju un sadarbību ar cilvēku - klientu, pasažieri, kravu pārvadātāju.