Saeimas vēlēšanas

13.mar
Koalīcija sola vērtēt iespējas risināt jautājumu par sabiedrības iespējām zināt valsts amatpersonu un darbinieku atalgojumu.
 
13.mar
Jaunu partiju un politiķu iekļūšana Saeimā sen nepiedzīvotos apmēros sašķēlusi krievvalodīgo un latviešu attieksmi pret politiķiem un valsts amatpersonām. Krievvalodīgo vidū pozitīvā vērtējuma pārsvars negatīvajam vērojams tikai attiecībā uz viena pie latviskā politspārna nomināli pieskaitāma politiķa – Aivara Lemberga – veikumu. Iepriekšējos gados abu kopienu redzējums nav bijis tik krasi nodalīts.
 
12.mar
Šī parlamenta sasaukuma beigās tā dēvēto neatkarīgo deputātu skaits varētu pārsniegt desmit, pārliecināts no partijas "KPV LV" un tās frakcijas izslēgtais deputāts Aldis Gobzems.
 
12.mar
Rīgas mēram un Saskaņas priekšsēdētājam Nilam Ušakovam šis ir īstais laiks, kad veiksmīgi kapitalizēt savu popularitāti, lai, topot ievēlētam omulīgajā Eiropas Parlamenta deputāta amatā, attālinātos no problēmu nomāktās Rīgas. Pirmo reizi deviņu gadu laikā viņa darbību pozitīvi vērtē mazāk par 50 procentiem Latvijas iedzīvotāju. Tas starp valsts politiķiem gan joprojām ir otrs labākais rādītājs.
 
8.mar
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) šodien tikās ar iespējamo Valsts prezidenta amata kandidātu Egilu Levitu, ar kuru tika pārrunāti dažādi politiski jautājumi, kuri, partijas ieskatā, ir uzdodami potenciālajam Valsts prezidentam, aģentūrai LETA pastāstīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
8.mar
Pie Saeimas frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko jau trešo nedēļu neveiksmīgi cenšas iegūt Saeimas atļauju strādāt Pieprasījumu komisijā. Mēģinājumi gan atduras pret koalīcijas pārliecību, ka viņa joprojām nav sarāvusi saites ar parlamenta lielāko frakciju – Saskaņu. Tiesa, deputātei, visticamāk, jau ir citi sadarbības partneri
 
7.mar
Vairākums jaunās Saeimas deputātu varētu atbalstīt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu jaundzimušajiem, ceturtdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
 
7.mar
Opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības deputāti uz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatu izvirzījuši tās pašreizējā un ilggadējā priekšsēdētāja Arņa Cimdara kandidatūru.
 
7.mar
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli.
 
6.mar
"KPV LV" frakcija šodien atlikusi lemšanu par sadarbības formātu ar iekšējiem opozicionāriem, jo lielākā daļa no viņiem, kā arī atsevišķi citi deputāti šodien nebija ieradušies uz sēdi, žurnālistiem pastāstīja partijas "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš.
 
5.mar
Izskatot jautājumu par 2019.gada budžetu, otrdien Ministru kabinetā virkne nozaru ministru pauda gandarījumu par atvēlētajiem papildu līdzekļiem budžetā, vienlaikus norādot uz bažām par papildu tēriņiem 2020.gadā.
 
5.mar
Ir jāpārskata finansējums Ventspils peldbaseina un Jēkabpils multifunkcionālās zāles būvniecībai, pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
5.mar
Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātais risinājums obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai valdībā nonāks marta vidū, pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
4.mar
Valdošās koalīcijas partijas pagaidām nav vienojušas par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatu, žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
4.mar
Valdība 5.marta sēdē atbalstīs satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) piedāvātajiem risinājumiem problemātiskajai situācijai, kas ir izveidojusies Rīgas lidostā taksometru jomā, šodien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem prognozēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
4.mar
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sagaida, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) ātri sniegs atzinumu jautājumā, vai ar labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV) saistītais uzņēmums par saviem darbiniekiem ir maksājis visus nodokļus.
 
4.mar
Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko arī šonedēļ parlamenta sēdē mēģinās iegūt kolēģu atļauju, lai mainītu komisijas, kurās viņa strādā.
 
3.mar
Atsevišķi partijas "KPV LV" deputāti rosina dubultot atļauto darba stundu skaitu Latvijā studējošajiem ārzemniekiem, ļaujot viņiem strādāt 40 stundas nedēļā pašlaik noteikto 20 stundu vietā.
 
3.mar
2019.gada budžetā paredzēti ievērojami mazāki līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, informēja Finanšu ministrijā (FM).
 
1.mar
Sekojot skandālam ap labklājības ministri Ramonu Petraviču un cerot paskubināt premjeru šo situāciju atrisināt pēc iespējas ātrāk, opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Saeimā Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam iesniegusi jautājumu Par valdības neiecietīgo attieksmi pret aplokšņu algas maksājumiem. Taču ir skaidrs, ka ātrāk par šā gada budžeta pieņemšanu virzības šajā jautājumā nebūs.