Saeimas vēlēšanas

6.dec
Ja strauji nemainās apstākļi, kādos top Alda Gobzema valdība, ātrākais, kad Saeima varētu par to balsot, pretēji iepriekš premjerministra amata kandidāta teiktajam, ka valdība uz balsojumu Saeimā tiks virzīta jau rīt, ir 11. decembris. Valdības veidošanas procesā atkal neliela pauze.
 
5.dec
Zemkopības ministra amatu Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) veidojamā valdībā no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ieņemtu tās valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, trešdien pēc Gobzema un ZZS pārstāvju tikšanās žurnālistiem apliecināja vairāki politiķi.
 
5.dec
Valsts prezidents Raimonds Vējonis šonedēļ neplāno atkārtoti tikties ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām, norādīja Valsts prezidenta kancelejā.
 
5.dec
Ministru prezidenta amatam nominētā Alda Gobzema (KPV LV) piedāvājumam par jaunās valdības ministriju sadalījumu Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) varētu piekrist, lai gan partijai ir arī vairāki jautājumi par jaunās valdības deklarāciju un atsevišķiem ministra amata kandidātiem, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis.
 
5.dec
Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) šodien turpinās ar valdības veidošanu saistītās aktivitātes, un, iespējams, notiks arī partiju sarunas.
 
5.dec
Apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) veidojošo partiju biedru aptaujā 86,3% biedru nobalsojuši pret dalību Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) veidotajā valdībā, informēja AP pārstāve Laila Spaliņa.
 
4.dec
Premjera amatam nominētais Aldis Gobzems (KPV LV) visvairāk ministru posteņus piedāvā Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā "sarkanā līnija" un valdībā jāsastrādājas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
4.dec
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir gatava piedalīties Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) veidotā valdībā arī bez partiju apvienības "Attīstībai/Par" (AP) dalības tajā, apstiprina ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.
 
4.dec
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) pārmet Ministru prezidenta amata kandidātam Aldim Gobzemam saistību ar bijušo politiķi Aināru Šleseru un plānus "pa sētas durvīm" ievilkt valdībā partiju "Saskaņa".
 
4.dec
Nedēļu valdības sarunas ir noritējušas neproduktīvi un bez reāla satura, tāpēc Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems esot rīkojies apsteidzoši, lai novērstu uzmanību no neizbēgamā fiasko viņa valdības veidošanā, sacīja partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
4.dec
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Valde ir neizpratnē par Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema attieksmi pret pašvaldībām, īsi pirms tikšanās ar LPS Valdes locekļiem, kas bija paredzēta šodien, 4. decembrī, plkst.9, to atceļot. Tikšanās no A.Gobzema puses bija vairākas reizes saskaņota un apstiprināta, apgalvo LPS.
 
4.dec
Jaunā konservatīvā partija (JKP) apsver iespēju rosināt no valdības veidošanas sarunām izslēgt Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), sacīja JKP priekšsēdētājs Jānis Bordāns.
 
4.dec
Partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību "Attīstībai/Par" (AP), paziņoja Gobzems.
 
4.dec
Šodien plkst.9 Rīgā, Mazajā Pils ielā 1, notiks Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valdes un Ministru prezidenta amatam nominētā Alda Gobzema ("KPV LV") tikšanās, informēja savienības pārstāve Jana Bunkus.
 
3.dec
"Jauno vienotību" (JV) biedē atvērtās koalīcijas princips un "Saskaņas" vilkšana valdībā, šorīt LTV "Rīta Panorāmā" izteicās JV līderis Arvils Ašeradens.
 
3.dec
Kopš Saeimas vēlēšanām atbalsts krities četriem no parlamentā iekļuvušajiem politiskajiem spēkiem, bet vislielāko popularitātes kritumu piedzīvojusi nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma pētījumu centrā SKDS tapušie partiju reitingi.
 
3.dec
Valdību veidojošā Alda Gobzema sarunu biedri atzīst, ka viņa spēja nu jau nedēļu pie viena galda noturēt Zaļo un zemnieku savienību un Jauno konservatīvo partiju ir vērā ņemama, taču tas vien nenozīmējot, ka labēji centriskās partijas spērušas kaut soli tuvāk jaunajai valdībai. Savukārt pats sarunu vadītājs ir gatavs paralizēt valdības darbu kaut līdz maijam un nepieciešamības gadījumā vest tautu ielās.
 
3.dec
Politiskais šahs Valsts prezidentam Raimondam Vējonim nepadodas. Tur jādomā vairāki gājieni uz priekšu, gan savējie, gan pretinieka, jāpārzina kombinācijas un atklātnes, dažkārt, kā gambītā, jāupurē kāda vājāka figūra, lai iegūtu labākas pozīcijas spēka figūrām, ieņemtu centru.
 
3.dec
Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) valdības veidošanas sarunās šodien notiks sestā tikšanās, kurā politiskie spēki turpinās spriest par veicamajiem darbiem.
 
2.dec
Bijušais satiksmes ministrs, tagad uzņēmējs Ainārs Šlesers neatklāj, vai Aldis Gobzems (KPV LV) ir viņa favorīts Ministru prezidenta amatam. Taču Šlesers cer, ka Gobzems ieklausīsies speciālistos jautājumā par dzelzceļa elektrifikācijas projektu, šovakar vēsta LTV raidījums "de facto".