Saeimas vēlēšanas

FOTO: "Saskaņa" prezentē partijas programmu
Vakar, 20:37

Ziņas

17.sep
Salīdzinot ar to, kādi mēģinājumi ietekmēt vēlēšanu rezultātus bijuši citās valstīs, Latvijā pagaidām aktīvi centieni ietekmēt 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus nav novēroti, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts kancelejas direktora vietnieks hibrīdapdraudējuma novēršanas jautājumos Kaspars Ozoliņš.
 
17.sep
Vairāki Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti jau atvērtajā Satversmē pievienojuši priekšlikumus, kas paredz jau nākamo Valsts prezidentu izraudzīties, balsojot pilsoņiem, ne Saeimas deputātiem. Taču, pretēji iecerei par prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā, šim priekšlikumam deputāti nesteidz paust atbalstu.
 
17.sep
Latvijas drošības iestādes nopietni gatavojas iespējamas balsu pirkšanas novēršanai gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, šorīt intervijā telekanālam LNT apgalvoja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).
 
17.sep
Dažu personu veiktie ziedojumi politiskajām partijām pārsniedz 30% no viņu iepriekšējā gadā gūtajiem ienākumiem, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atklāja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.
 
16.sep
Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera (ĪLTK) un Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ) 22.septembrī rīko diskusiju ar politisko partiju pārstāvjiem Dublinā, liecina portāla "latviesi.com" publicētā informācija.
 
14.sep
Partijām trūkst plaša redzējuma par veselības aprūpi Latvijā kopumā, šādu viedokli šodien biedrības "Veselības projekti Latvijai" organizētās diskusijas noslēgumā pauda Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.
 
14.sep
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" ir publicējusi partiju un partiju apvienību kandidātu sarakstus un programmas 13.Saeimas vēlēšanām.
 
14.sep
Šodien pēdējo dienu vēlētāji ārvalstīs var izmantot iespēju pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
 
14.sep
Kamēr sevi par labēji centriskajām dēvējošās partijas ar priekšvēlēšanu aģitāciju pievērsušās rietumvalstīs dzīvojošajai diasporai, un šodien populārāko partiju pārstāvji piedalīsies debatēs Londonā, Krievijā dzīvojošajai diasporai, šķiet, pievērsusies tikai Saskaņa. Turklāt tā apgalvo, ka uzrunāt savu vēlētāju Rietumos tai traucē Ārlietu ministrija.
 
13.sep
Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji, kuri šobrīd kā savu vienīgo personu apliecinošo dokumentu izmanto personas apliecību (eID), 13.Saeimas vēlēšanām nepieciešamās vēlētāju apliecības varēs saņemt Pilsonības un migrācijas pārvaldes (PMLP) nodaļās no 25. septembra. Saskaņā ar PMLP rīcībā esošajiem statistikas datiem, vēlētāju apliecības tiks izgatavotas nedaudz vairāk nekā 60 tūkstošiem balsstiesīgo iedzīvotāju.
 
13.sep
Sociāldemokrātiskā partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ir vērsies tiesībsargājošajās institīcijās, lūdzot izvērtēt ārlietu ministra Edgara Rinkeviča rīcību, izsakot draudus un cenšoties kavēt "Saskaņas" demokrātisku priekšvēlēšanu kampaņu ārvalstīs.
 
13.sep
Ja cilvēks nepiedalās vēlēšanās, tad nākamos četrus gadus nevajag bubināt, ka viss ir slikti, mudinot Latvijas iedzīvotājus pēc pāris nedēļām piedalīties Saeimas vēlēšanās, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja tiesībsargs Juris Jansons.
 
12.sep
Līdz 2. oktobrim Latvijas iedzīvotāji var pieteikties novērot 13.Saeimas vēlēšanas, kļūstot par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) brīvprātīgajiem novērotājiem.
 
11.sep
Kāda būs Rīgas domes opozīcija pēc Saeimas vēlēšanām? Šobrīd var atbildēt, ka opozīcija būs. Taču tās darba efektivitāte būs atkarīga arī no cilvēka faktora – vai pašreizējais rezervistu soliņš spēs diktēt tādu pašu tempu un tikpat efektīvi izmantot līdzšinējās opozicionāru metodes pašvaldības darbā. Jautājums par pašvaldības opozīcijas partiju rezervistu soliņu nav nejaušs – no 28 deputātiem Saeimas vēlēšanās kandidē 17.
 
11.sep
Par spīti vispārizplatītajam stereotipam, ka Artusa Kaimiņa dibināto partiju KPV LV atbalsta uz revanšu orientēts vēlētājs, socioloģiskā aptauja liecina, ka viņš starp pārējo partiju elektorātu nebūt nav agresīvāk noskaņotais.
 
10.sep
Mēnesi pirms 13.Saeimas vēlēšanām partiju reitingā pirmo vietu ar 14,9% vēlētāju atbalstu nemainīgi ieņem "Saskaņa", bet otro ar 9,0% popularitāti - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), savukārt trešajā vietā izvirzījusies Jaunā konservatīvā partija (JKP), par kuru savu balsi būtu gatavi atdot 6,9% vēlētāju, liecina pētījumu kompānijas "Norstat" veiktās aptaujas dati, par kuriem vēstīja "TV3 ziņas".