Vēlēšanas 2018

19.jūl
Demonstrējot visai naivu izpratni par politisko spēku popularitāti, to līderu ietekmi un procesiem, kādiem pakļauta koalīcijas veidošana, Jaunā konservatīvā partija (JKP) iepazīstinājusi ar saviem līderiem vēlēšanu apgabalos. Palīgos ņemta arī tautā mīlētā un cienītā mūziķe Ieva Akuratere.
 
18.jūl
Neviena partija kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām šodien nav iesniegusi, pavēstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
 
18.jūl
Partijas un partiju apvienības no plkst.10 var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām.
 
18.jūl
Tā vietā, lai pirms Saeimas vēlēšanām sasparotos finiša spurtam un vismaz mēģinātu pabeigt iesāktos darbus un izpildīt solījumus, koalīcija labprātāk tos iekonservē un deleģē nākamajai valdībai un Saeimai. Nav vairs laika veco solījumu pildīšanai, kad jau jākaldina un jābārsta jauni! Turklāt daļa darbu iesprūduši partiju strīdos un priekšstatos par to, kas varētu nebūt populāri vai kurus citas partijas varētu populistiski izmantot priekšvēlēšanu kampaņā.
 
17.jūl
Advokāts un partijas "KPV.LV" premjerministra amata kandidāts Aldis Gobzems ir aicināts sniegt liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) saistībā ar "KPV.LV", iespējams, nelikumīgu finansēšanu, apstiprināja Gobzems.
 
16.jūl
Partija "No sirds Latvijai" (NSL), iekļūstot 13.Saeimā, nebūtu gatava sadarboties ar tādiem politiskajiem spēkiem kā "Saskaņa" un "Kustība Par!", kā arī ar pašreizējā valdošajā koalīcijā esošajām partijām, šorīt LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja NSL līdere Inguna Sudraba.
 
15.jūl
Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārstāvji šoruden gaidāmo Saeimas vēlēšanu laikā nolēmuši uz Latviju nosūtīt vēlēšanu izvērtēšanas misiju, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
15.jūl
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide (LRA), kura izlēmusi startēt 13.Saeimas vēlēšanās, pieļauj, ka ievēlēšanas gadījuma varētu atstāt savu amatu asociācijas vadībā.
 
15.jūl
Šā gada oktobra beigās Ekonomikas ministrija (EM) valdībā atgriezīsies ar ziņojumu par profesijām, kurās varēs piesaistīt ārzemniekus, teikts ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā.
 
14.jūl
Apvienības "Attīstībai/Par!" vēlēšanu apgabalu līderi būs Daniels Pavļuts, Juris Pūce, Ilze Viņķele, Andris Skride un Mārtiņš Bondars.
 
14.jūl
Apvienības "Attīstībai/Par!" premjerministra kandidāts 13.Saeimas vēlēšanās būs Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, preses konferencē informēja apvienības līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
13.jūl
Solot atcelt nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim un panākt, ka Valsts prezidentu ievēlē tauta, Latvijas Reģionu apvienība ceturtdien iepazīstināja ar līderiem, kas piecos vēlēšanu apgabalos vadīs partiju 13. Saeimas vēlēšanās. Blakus Edvardam Smiltēnam, kurš ir partijas kandidāts premjerministra amatam, noteikti izcelsies sabiedriskā aktīviste un gaisa akrobātikas meistare Ieva Brante, kurai uzticēts pirmais numurs Rīgas sarakstā.
 
12.jūl
Partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš izvairīgi komentēja iespējamo sadarbību ar politisko partiju "Saskaņa", norādot, ka viņš "neredz iespēju sadarboties ar "Saskaņas" valdes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu".
 
11.jūl
Politisko partiju darbības, tostarp finansēšanas, atklātuma nodrošināšana ir svarīga leģitīma interese, kas var attaisnot arī pietiekami būtiskus personas privātuma ierobežojumus, izpaužot fizisko personu vārdus un dzimšanas datumus, skaidroja Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vecākā juriste Laura Lapiņa.
 
8.jūl
Vērtējot politisko spēku sarakstus Saeimas vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) varētu lūgt papildus atzinumus drošības iestādēm, lai izvērtētu, vai kāda kandidāta rīcība joprojām, arī 2018.gadā, apdraud Latvijas valsti un tās demokrātisko iekārtu.
 
4.jūl
Pēc LTV pasūtījuma veiktais SKDS pētījums par partiju popularitāti jūnijā jau skaidrāk iezīmē nākamās Saeimas kontūras un iespējamo valdošo koalīciju. Par triju partiju (Saskaņa, ZZS un NA) visai drošu iekļūšanu nākamajā Saeimā šaubās vien retais, taču tas, kurš politiskais spēks no otrās līnijas rezervistu soliņa iekļūs Saeimas pamatsastāvā, vēl pirms dažām nedēļām bija stipri neskaidrs. Tagad šis tas ir noskaidrojies. Vai mēs varam runāt par kādiem pārsteigumiem? Manuprāt, jā. Tiesa, pavisam nelieliem.
 
4.jūl
Tuvojoties vēlēšanām, populārāko partiju tops saglabājies jau ierastajā kārtībā – vislielāko atbalstu joprojām bauda Saskaņa, bet tai seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība. Savukārt Vienotības un tās vadītās apvienības reitingi jau trešo mēnesi turpina rukt.
 
3.jūl
Kā iepriekš vēstīts, Latvijas sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP) svētdien, 1. jūlijā, publicēja ilustrāciju, kas izraisija saštumu sociālajos tīklos, norādot, ka tā ir rasu naida kurinoša. Publicēto ilustrāciju vērtē arī Drošības policija.
 
2.jūl
Jūnijā partiju reitingos lielāko kāpumu piedzīvojusi "Saskaņa", bet lielāko kritumu - "Jaunā Vienotība", liecina pētījumu aģentūras SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veiktās aptaujas dati.
 
2.jūl
Latgales partijas valdes lēmums uz 13. Saeimas vēlēšanām slēgt sadarbības līgumu ar Jauno Vienotību gaismā cēlis iekšējo konfliktu, par kuru politikas kuluāros runā jau ilgāku laiku. Lielai daļai latgaliešu savienība ar līdzšinējiem partneriem vairs nešķiet lietderīga – par spīti valdes lēmumam, Janīna Kursīte vēlēšanās varētu kandidēt no partiju apvienības Attīstībai/Par!.