Saeimas vēlēšanas

Socioloģe: Neizlēmušie vēlētāji var sagādāt pārsteigumus
Vakar, 20:15 29

Ziņas

20.sep
Publicista Lato Lapsas brāļa Endo kontrolētais SIA "Žurnāls Nauda Ir", kam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizliedzis veikt priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu, sola turpināt aģitāciju.
 
20.sep
Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka šobrīd galvenais nav jautājums, vai nākamo valdību veidos “Saskaņa”, bet gan tas – vai tajā būs Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). “Saskaņa ļoti labi nostartēs. Vai ZZS labi nostartēs? Par to es šaubos,” izteicās Lembergs.
 
19.sep
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizliedzis publicista Lato Lapsas brālim Endo piederošajam SIA "Žurnāls Nauda Ir" veikt priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu, jo šim mērķim iztērēts vairāk nekā pieļauj likums.
 
19.sep
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs reaģējot uz sabiedrības komentāriem par to, ka gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nav, par ko balsot, sociālajos tīklos publicējis ironijas un sarkasma pilnu komentāru.
 
19.sep
Ja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursa komisija izdara savu darbu, jauno nodokļu administrācijas vadītāju varētu iecelt jau šī valdība, atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
 
18.sep
Šodien notika "Saskaņas" programmas prezentācijas pasākums.
 
18.sep
Man ir bijusi tā “laime” piedzīvot Staļina laikus, par kuriem ir palikušas dažas, diezgan spilgtas, atmiņas, bet pēdējā laikā izskatās, ka latviešu tauta vēlas tos laikus atkal izbaudīt Latvijā. Sākas virzība uz to ar sarkanajām līnijām sadarbības iespējās ar citiem politiskajiem spēkiem, ar trauksmes cēlāju (“stukaču”) likumu, ar noteikumiem par vairāku valsts amatpersonu atklātu ievēlēšanu – tagad ir nonākts līdz pat prezidenta ievēlēšanai. To pieprasot tauta – vismaz masu mediji tā vēsta.
 
17.sep
Trīs nedēļas pirms Saeimas vēlēšanām partijas priekšvēlēšanu aģitācijai ir iztērējušas 1 638 393 eiro, bet tēriņu ziņā līdere joprojām ir partija "Saskaņa", pavēstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).
 
17.sep
Pametot Vienotības rindas, lai kandidētu premjerministra amatam no partiju apvienības Attīstībai/PAR!, Artim Pabrikam vajadzēja izstāties arī no Eiropas Tautas partijas, kuras grupā viņš darbojas Eiroparlamentā, taču sev vien zināmu iemeslu dēļ viņš nevēlas to darīt. Savukārt uz savu kārtu iekļauties vienā no ietekmīgākajām Eiropas Savienības partijām gaida Zaļo un zemnieku savienība, un nu kļuvis skaidrs, ka Vienotība, visticamāk, nespēs likt šķēršļus jauna partnera uzņemšanai.
 
17.sep
Salīdzinot ar to, kādi mēģinājumi ietekmēt vēlēšanu rezultātus bijuši citās valstīs, Latvijā pagaidām aktīvi centieni ietekmēt 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus nav novēroti, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts kancelejas direktora vietnieks hibrīdapdraudējuma novēršanas jautājumos Kaspars Ozoliņš.
 
17.sep
Vairāki Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti jau atvērtajā Satversmē pievienojuši priekšlikumus, kas paredz jau nākamo Valsts prezidentu izraudzīties, balsojot pilsoņiem, ne Saeimas deputātiem. Taču, pretēji iecerei par prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā, šim priekšlikumam deputāti nesteidz paust atbalstu.
 
17.sep
Latvijas drošības iestādes nopietni gatavojas iespējamas balsu pirkšanas novēršanai gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, šorīt intervijā telekanālam LNT apgalvoja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).
 
17.sep
Dažu personu veiktie ziedojumi politiskajām partijām pārsniedz 30% no viņu iepriekšējā gadā gūtajiem ienākumiem, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atklāja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.
 
16.sep
Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera (ĪLTK) un Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ) 22.septembrī rīko diskusiju ar politisko partiju pārstāvjiem Dublinā, liecina portāla "latviesi.com" publicētā informācija.
 
14.sep
Partijām trūkst plaša redzējuma par veselības aprūpi Latvijā kopumā, šādu viedokli šodien biedrības "Veselības projekti Latvijai" organizētās diskusijas noslēgumā pauda Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.
 
14.sep
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" ir publicējusi partiju un partiju apvienību kandidātu sarakstus un programmas 13.Saeimas vēlēšanām.