Saeimas vēlēšanas

Ziņas

15.mar
Sociālo apdrošināšanas iemaksu procentpunkta apmērā iekasēšana valsts veselības apdrošināšanai no alternatīvajiem nodokļu režīmiem 2020.gada veselības budžetu varētu papildināt ar apmēram deviņiem miljoniem eiro, žurnālistiem sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
15.mar
Rīt ir viena no kontroversiālākajām Latvijas sabiedrības atzīmētākajām piemiņas dienām – pieminēsim Latvijas karavīrus, kuri Otrā pasaules kara laikā cīnījās nacistiskās Vācijas armijas sastāvā. Kopš Krievija anektēja Krimu, šī ir arī diena, kad saasinās Nacionālās apvienības attiecības ar valdības galvu. Arī šis gads nebūs izņēmums.
 
14.mar
Joprojām nav zināms, kad precīzi Valsts prezidents Raimonds Vējonis Saeimā atkārtoti iesniegs priekšlikumu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem, taču pat izmaiņas politiskajā līdzsvarā parlamentā nesniedz pārliecību, ka atkārtota iniciatīvas virzīšana prezidentam būs veiksmīgāka.
 
13.mar
Saeima ceturtdien, 14.martā, lems par gadskārtējā valsts budžeta projekta nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās. Valsts budžeta projekta paketē iekļauts likumprojekts “Par valsts budžetu 2019.gadam”, kā arī grozījumi 15 likumos.
 
13.mar
Koalīcija sola vērtēt iespējas risināt jautājumu par sabiedrības iespējām zināt valsts amatpersonu un darbinieku atalgojumu.
 
13.mar
Jaunu partiju un politiķu iekļūšana Saeimā sen nepiedzīvotos apmēros sašķēlusi krievvalodīgo un latviešu attieksmi pret politiķiem un valsts amatpersonām. Krievvalodīgo vidū pozitīvā vērtējuma pārsvars negatīvajam vērojams tikai attiecībā uz viena pie latviskā politspārna nomināli pieskaitāma politiķa – Aivara Lemberga – veikumu. Iepriekšējos gados abu kopienu redzējums nav bijis tik krasi nodalīts.
 
12.mar
Šī parlamenta sasaukuma beigās tā dēvēto neatkarīgo deputātu skaits varētu pārsniegt desmit, pārliecināts no partijas "KPV LV" un tās frakcijas izslēgtais deputāts Aldis Gobzems.
 
12.mar
Rīgas mēram un Saskaņas priekšsēdētājam Nilam Ušakovam šis ir īstais laiks, kad veiksmīgi kapitalizēt savu popularitāti, lai, topot ievēlētam omulīgajā Eiropas Parlamenta deputāta amatā, attālinātos no problēmu nomāktās Rīgas. Pirmo reizi deviņu gadu laikā viņa darbību pozitīvi vērtē mazāk par 50 procentiem Latvijas iedzīvotāju. Tas starp valsts politiķiem gan joprojām ir otrs labākais rādītājs.
 
8.mar
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) šodien tikās ar iespējamo Valsts prezidenta amata kandidātu Egilu Levitu, ar kuru tika pārrunāti dažādi politiski jautājumi, kuri, partijas ieskatā, ir uzdodami potenciālajam Valsts prezidentam, aģentūrai LETA pastāstīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
8.mar
Pie Saeimas frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko jau trešo nedēļu neveiksmīgi cenšas iegūt Saeimas atļauju strādāt Pieprasījumu komisijā. Mēģinājumi gan atduras pret koalīcijas pārliecību, ka viņa joprojām nav sarāvusi saites ar parlamenta lielāko frakciju – Saskaņu. Tiesa, deputātei, visticamāk, jau ir citi sadarbības partneri
 
7.mar
Vairākums jaunās Saeimas deputātu varētu atbalstīt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu jaundzimušajiem, ceturtdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
 
7.mar
Opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības deputāti uz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatu izvirzījuši tās pašreizējā un ilggadējā priekšsēdētāja Arņa Cimdara kandidatūru.
 
7.mar
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli.
 
6.mar
"KPV LV" frakcija šodien atlikusi lemšanu par sadarbības formātu ar iekšējiem opozicionāriem, jo lielākā daļa no viņiem, kā arī atsevišķi citi deputāti šodien nebija ieradušies uz sēdi, žurnālistiem pastāstīja partijas "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš.
 
5.mar
Izskatot jautājumu par 2019.gada budžetu, otrdien Ministru kabinetā virkne nozaru ministru pauda gandarījumu par atvēlētajiem papildu līdzekļiem budžetā, vienlaikus norādot uz bažām par papildu tēriņiem 2020.gadā.
 
5.mar
Ir jāpārskata finansējums Ventspils peldbaseina un Jēkabpils multifunkcionālās zāles būvniecībai, pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).