Phjončhana 2018

5.mai 2018
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 7.maijā, uz Saeimas namu aicinājusi Latvijas olimpisko komandu "Phjončhana 2018" un Latvijas paralimpiešus, lai pateiktos par augstajiem sasniegumiem un Latvijas vārda nešanu pasaulē.
 
1.mar 2018
Animācijas seriāls ''Simpsoni'' jau līdz absurdam regulāri spējuši paredzēt dažādus notikumus. Izrādās, ka arī Phjončhanas olimpiskās spēles nav izņēmums!
 
28.feb 2018
Latvijas Olimpisko bobsleja izlase kopā ar bobsleja izlases treneru korpusu atgriežušies mājās no olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā.
 
26.feb 2018
Olimpiskā uguns Phjončhanas stadiona lāpā ir nodzēsta. Mediju ciematā žurnālisti lēnām plūst uz autobusiem, kas tos nogādās uz ātrvilcienu, bet tas pāris stundās aizvedīs līdz Seulas lidostai. Vietas, kurās iepriekš Phjončhanā un Kanninā mudžēja brīvprātīgie un viens otram astē sekoja autobusi, izskatās gluži vai izmirušas. Kāds vīrietis, apsēdies uz saliekamā krēsla, mēģina uzskicēt Alpensia sporta centra kalnus un ielejas. Šādas ainas allaž vedina uz skumjām, jo atgādina pa to, ka noteikts posms pasākumā iesaistīto cilvēku dzīvē ir beidzies.
 
25.feb 2018
Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Olimpisko sportistu no Krievijas komanda triumfēja dramatiskā olimpisko spēļu finālā, ar 4:3 pagarinājumā pārspējot Vāciju. Znaroks pēc mača bija ļoti priecīgs par iznākumu.
 
25.feb 2018
Olimpiskais reportieris Edgars Buļs ir sagatavojis jaunāko reportāžu no Phjončhanas, uz sarunu aicinot Latvijas bobsleja federācijas ģenerālsekretāru Zinti Ekmani. Intervijā Zintis atklāj, kāds bija ceļš līdz olimpiskajai bronzai un kāda nākotne sagaida bobsleja komandu pēc stūmēja Daumanta Dreiškena aiziešanas.
 
25.feb 2018
Tradicionālā noslēguma ceremonijā šodien oficiāli pielikts punkts Phjončhanas olimpiskajām spēlēm un ziemas olimpisko spēļu stafete nodota Ķīnas galvaspilsētai Pekinai. Latvija olimpiskajās spēlēs izcīnīja vienu medaļu, bet valsts karogu noslēguma ceremonijā nesa ātrslidotājs Haralds Silovs.
 
25.feb 2018
25. februārī notika Phjončhanas olimpisko spēļu slēgšanas ceremonija.
 
25.feb 2018
Pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kas slavenajam latviešu bobslejistam nebija gluži veiskmīgas, un beigušās ar lēmumu beigt bobslejista karjeru, viņa sieva Guna Dreiškena sociālajos tīklos publicējusi pateicību savam vīram, viņa faniem un visai bobsleja saimei.
 
25.feb 2018
Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis pēc Phjončhanas olimpisko spēļu četrinieku sacensībām izteicās, ka tā nav nejaušība, ja abās sacensībās otrajā braucienā tika pieļauta identiska kļūda.
 
25.feb 2018
Dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs noslēgusi Latvijas sportistu delegācija. Aizvadot ceturtos braucienus, savas vietas noskaidrojuši bobsleja četrinieki. Par Phjončhanas divkārtējo čempionu kļuva vācietis Frančesko Frīdrihs, bet viņa tautietis Niko Valters dalīja otro vietu ar mājinieku Junjongu Vonu. Latviešu ekipāžas ierindojās piektajā un desmitajā vietā.
 
25.feb 2018
Par Phjončhanas olimpisko spēļu čempioniem hokejā kļuvuši Olimpiskie sportisti no Krievijas, kuri dramatiskā finālā ar 4:3 pagarinājumā pieveica Vācijas izlasi. Krievi izglābās pamatlaika pēdējā minūtē, turklāt tobrīd atradās mazākumā. Uzvaras vārtus vairākumā guva Kirils Kaprizovs.
 
24.feb 2018
Olimpiskais reportieris Edgars Buļs ir sagatavojis jaunāko reportāžu no Phjončhanas. Šoreiz Edgars uz sarunu aicinājis pirmo mūsdienu Latvijas Olimpisko karognesēju un Latvijas Republikas aizsardzības ministru Raimondu Bergmani. Raimonds Bergmanis, pirmais Latvijas karoga nesējs 1992. gada Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā pārstāv mūsu valsti kā politiķis un atbalsta Latvijas sportistus. Sarunā ar Olimpisko reportieri ministrs atklās, kāda ir politiskā dienaskārtība un situācija Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas attiecībās. Tāpat arī Edgars noskaidros, kādas bija Raimonda Bergmaņa sajūtas, nesot Latvijas karogu un kurš no sportistiem būtu pelnījis nest karogu Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā. Ministrs ir pārliecināts, ka karogs jānes tam sportistam, kurš to vēlas darīt un lēmums ir jāpieņem pašiem Olimpiešiem, jo karognesēja godu ir pelnījis ikviens. Seko līdzi Latvijas sportistu sacensību tiešraidēm LMT Mājas viedtelevīzijas LTV7 kanālā un skaties interesantāko notikumu reportāžas no Phjončhanas Ziemas Olimpiskajām spēlēm ik dienu arī lietotnē LMT Straumē un internetā.
 
24.feb 2018
Olimpiskajā hokeja turnīrā vīriešiem noskaidroti bronzas medaļu ieguvēji. Par tiem kļuvuši Kanādas hokejisti, kuri ļoti rezultatīvā spēlē ar rezultātu 6:4 pārspēja Čehijas izlasi.
 
24.feb 2018
Nedēļas nogalē, kad būs pienākusi Phjončhanas olimpisko spēļu izskaņa, sacensības četrinieku ekipāžu konkurencē aizvadīs arī Latvijas pilotu Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa vadītās ekipāžas. Sporta totalizatora "Betsafe" bukmeikeri galveno medaļu favorītu lomās izvirza piecus pilotus, to vidū arī divniekos bronzu ieguvušo Melbārdi.
 
24.feb 2018
Phončhanas olimpiskajā ledus trasē bobsleja četriniekos pēc diviem aizvadītiem braucieniem sacensību līderis ir vācietis Frančesko Frīdrihs no kura 0.66 sekundes atpaliek Oskars Melbārdis, kurš kopā ar Johanesu Lohneru un Riko Peteru dala piekto vietu. Oskars Ķibermanis otrajā braucienā pakāpās uz desmito pozīciju.
 
24.feb 2018
Olimpiskais reportieris Edgars Buļs ir sagatavojis jaunāko reportāžu no Phjončhanas, uz sarunu aicinot Latvijas izlases kalnu slēpotāju Kristapu Zvejnieku. Intervijā sportists stāsta par sajūtām pēc Olimpiādes un priecājas par iespēju izmēģināt spēkus Phjončhanas trasē, kur nobrauciena garums pārsniedz pat 10 Gaiziņkalnus.
 
23.feb 2018
Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā vēl paredzētas divas sacensību dienas, bet Norvēģijas delegācija jau šobrīd paspējusi nopelnīt 37 medaļas, atkārtojot ASV rekordu ziemas OS medaļu skaita ziņā. Savukārt tieši šodien medaļām visbagātākā diena bija Kanādas izlasei.
 
23.feb 2018
Latvijas bobsleja mafija droši nostiprina savas pozīcijas. Citu valstu izlasēs ir Latvijas treneri, latvieši atrodami arī Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas gaiteņos, kā arī starp oficiālajiem fotogrāfiem un žurnālistiem. Tikmēr brāļi Roberts Obulders un Artis Obulders ir mehāniķi. Pirmais sagatavo tehniku Jāņa Miņina vadītajai Polijas izlasei, bet otrais pieskata Jāņa Skrastiņa vadītās Beļģijas izlases kamanas.