Tu un tava drošība

12.nov 2018
Politiskā situācija pasaulē attīstās pēc sinusoīdas principa - brīžiem saspīlējums aug, bet brīžiem nāk atslābums, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš, atzīstot, ka pašlaik saspīlējums aug.
 
23.okt 2018
Aizvadītās nedēļas nogalē Dublinā 21 cilvēks saņēmis "National Bravery Award"- apbalvojumu par drošsirdību, glābjot cita cilvēka dzīvību. Viņu vidū ir arī 12 gadus veca latviešu meitene.
 
28.sep 2018
Par spīti populistu un nacionālistu kustību pacēlumam, Eiropa joprojām ir demokrātiska, atklājot ikgadējo augsta līmeņa drošības un aizsardzības forumu "Rīgas konference 2018", sacīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.
 
24.sep 2018
Lielāka braukšanas pieredze, stabils darba grafiks, mazāk nakts maiņu, biežāki braukšanas pārtraukumi, tiešā vadītāja atbalsts un atbalstoša darba kolēģu attieksme – šie faktori ir būtiski profesionālo autovadītāju stresa mazinātāji, kas savukārt veicina drošāku braukšanu. Autovadītājam, kurš nedēļā nobrauc vairāk par 50 stundām, ir par 95% lielāka iespējamība iekļūt satiksmes negadījumā, atzīst satiksmes psihologi un atgādina, ka autovadītāja veselība un stresa noturība ir vērtība, par kuru jārūpējas ne mazāk kā par transporta līdzekļu tehnisko stāvokli.
 
6.sep 2018
Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) izveidos komisiju, kas vērtēs, vai Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētā Aizsardzības spēku virsnieka darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību.
 
5.sep 2018
Pirmā skolas diena ar savu svinīgumu un skaistajiem mirkļiem gribot negribot liek palepoties par īpašo dienu un parādīt citiem, kā atvase dodas uz savu pirmo skolas dienu vai jau atgriežas starp savējiem klasē. Tomēr drošības dienesti aicina vecākus šos mirkļus atstāt iemūžinātus vien ģimenes lokā nevis publicēt internetā. Kāpēc?
 
13.aug 2018
Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem, būdams iesaukts padomju armijā, piedalījos šaušanas apmācībās no bruņotās kaujas mašīnas (BMP1) lielgabala. Ļaudis bez armijas pieredzes šādu kaujas mašīnu parasti dēvē par tanku, jo BMP ārēji ir līdzīga kaujas tankam.
 
10.aug 2018
Latvijas robežas tuvumā šonedēļ četras reizes konstatēti Krievijas bruņoto spēku kuģi un lidmašīnas.
 
6.aug 2018
Šogad līdz 1.jūlijam Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) ir veicis 326 publisko ēku ekspluatācijas pārbaudes un 48% pārbaudīto ēku bija labā vai teicamā stāvoklī, informēja BVKB.
 
4.jūl 2018
Atgādinām, ka rīt, 5.jūlijā, stājas spēkā grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot bargākus sodus par vairākiem būtiskiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, tostarp arī par viedierīču lietošanu, transportlīdzeklim esot kustībā, informē Valsts policija.
 
29.jun 2018
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" ceturtdienas reiss BT691 no Rīgas uz Parīzi atgriezās lidostā "Rīga" pēc pasažiera drošības apsvērumu dēļ, paskaidroja "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
15.jun 2018
VAS Latvijas Valsts ceļi, sadarbībā ar Valsts policiju, autoskolu Drošas braukšanas skola un Latvijas transporta apdrošinātāju biedrību uzsāk drošas braukšanas kampaņu "Esi pie stūres - atceries fiziku!".
 
13.jun 2018
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers uzskata, ka ņemot vērā ģeopolitisko situāciju valstī kopumā, augstām amatpersonām nepieciešama instruktāža par drošības pasākumiem savos mājokļos.
 
13.jun 2018
Nacionālie bruņotie spēki šogad sāks rezervistu militāro apmācību, kuru sekmīgi apguvušos rezervistus ieskaitīs bruņoto spēku rezervē rezerves karavīra statusā.
 
9.jun 2018
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 12.jūnijā Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā diskutēs par iespējām stiprināt Eiropas Savienības (ES) kiberaizsardzību, izveidojot īpašu ātrās reaģēšanas vienību, veicinot jauno militārpersonu apmaiņas programmas, rīkojot mācības un cieši sadarbojoties ar NATO.
 
7.jun 2018
Katru gadu, sākoties vasarai, jūnija sākumā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā drošas dzelzceļa šķērsošanas diena. Šodien kampaņas pasākums norisinājās pie Čiekurkalna dzelzceļa pārbrauktuves, kur pulcējās vairākas valsts amatpersonas, lai atgādinātu par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu.
 
3.jun 2018
Brīvlaikā bērniem ir ne tikai vairāk laika, bet nereti viņi arī nonāk jaunos apstākļos, kas rosina izmēģināt daudz līdz šim nepieredzētu lietu. Lai vasaru bērni pavadītu droši un bez traumām, ieskatu par to, kas jāpārrunā ar bērniem, kuri brīvlaiku pavadīs laukos, un kas jāņem vērā pilsētniekiem, sniedz "Rimi Bērniem" eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.
 
31.mai 2018
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā informācija liecina, ka 2017.gadā Latvijā reģistrēti 8714 ugunsgrēki, kuros cietuši 381 cilvēks, no tiem 52 bērni, bet bojā gājuši 80. No visiem aizvadītajā gadā reģistrētajiem ugunsgrēkiem, 2587 reizes dzēsti ugunsgrēki dzīvojamās mājās, 624 – transportlīdzekļos, 178 publiskajās ēkās un 114 ražošanas ēkās, bet 2864 reizes dega neapsaimniekotas ēkas un atkritumi. Samazinājies arī izsaukumu skaits uz kūlas ugunsgrēkiem – 2016.gadā tika reģistrēti 2560 kūlas ugunsgrēki, savukārt 2017.gadā tikai 2253. Statistika ir ļoti nežēlīga! Vai tiešām nav iespējams to mainīt?
 
31.mai 2018
Ar elektrību nejoko – nezināšanas, neuzmanības vai vieglprātīgas attieksmes sekas var būt smagas traumas vai pat cilvēka nāve, kā arī ugunsnelaimes. Kā liecina statistika, elektrotraumas visbiežāk tiek gūtas tieši vasarā, pavadot laiku ārpus telpām, tāpēc a/s Sadales tīkls aicina pieaugušos ievērot pašiem un atgādināt arī saviem bērniem elektrodrošības pamatnoteikumus, lai visiem vasara būtu droša un patīkama.
 
31.mai 2018
Līdz ar skolas sezonas beigām mainās skolasbērnu un arī bērnudārznieku pārvietošanās maršruti sabiedriskajā transportā. Svarīgi ir viņus ceļā nepazaudēt, un tikpat svarīgi – pazaudētos atrast.