Visinteresantākie TOP

11.jun
Tie, kuri rūpējas par savu organismu un pievērš pastiprinātu uzmanību savam ikdienas uzturam, nereti mēdz jaukt veselīgus produktus ar neveselīgiem. Šie ir 7 populāri mīti par veselīgu uzturu, kas patiesībā mūsu organisma veselībai nodarīs vairāk slikta nekā laba.
 
10.jun
Rimi.lv piedāvā dažādus knifiņus un pavāru noslēpumus, kurus likt lietā nākošajā ēstgatavošanas reizē.
 
9.jun
Miegs ir svarīgs ne tikai veselībai, bet arī mūsu omai nākamajā dienā. Dažreiz vakariņās apēstais var būt iemesls tam vai naktī gulēsim rāmi un mierīgi, vai mūsu miegs būs saraustīts.
 
6.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Skrastiņš un Dzelzītis, Kalniņa un Zemītis, Auziņš un Vītoliņa
 
5.jun
Nepielūdzami pienācis eksāmenu un pārbaudes darbu laiks ¬- 2019./2020. mācību gada noslēgums un gatavošanās iestājeksāmeniem augstskolās, arodskolās un citās izglītības iestādēs. Pārbaudes darbi nereti ir izaicinājums ne tikai zināšanām, bet arī spējām pārvarēt stresu, kas ietekmē pašsajūtu un var izraisīt vēdergraizes, galvassāpes, bezmiegu un koncentrēšanās pasliktināšanos. Papildu satraukumu šogad rada arī Covid-19 ierobežojumu un higiēnas pasākumu ievērošana. Kā mazināt satraukumu un labi justies eksāmenu laikā, iesaka "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga.
 
3.jun
Daudzi mūsu ēšanas paradumi ir tik ierasti, ka mēs par tiem vairs pat neaizdomājamies. Taču vairāki no tiek ir aplami vai ir daudz labāki veidi, kā padarīt procesu ērtāku. Piemēram, vai zināji, ka burgerus jāēd "pa apli", bet cukurs tējā nav jāmaisa ar apļveida kustību?
 
2.jun
Ir sācies vasaras brīvlaiks, un, ņemot vērā dažādos valstī noteiktos ierobežojumus, vasara būs citādāka nekā ierasts. Neatkarīgi no tā, kādi ir bērna paradumi vai plāni brīvlaikam – pavadīt to mājās vai laukos pie vecvecākiem, jāatrod risinājumi, lai laiks tiktu pavadīts ne tikai interesanti, bet arī ar dažādām aktivitātēm tiktu stiprināta bērna veselība. Ar ieteikumiem, kas jāatceras plānojot bērnu ikdienu, dalās aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.
 
1.jun
Pielāgojoties ārkārtas situācijai valstī, vairums Latvijas iedzīvotāju jau vairākus mēnešus mācās un strādā attālināti. Tas izgaismojis problēmu izglītības jomā - daudzi skolēni neprot mācīties patstāvīgi, savukārt vecāki ne vienmēr zina, kā viņiem palīdzēt. Lai vecāki un skolotāji varētu veiksmīgāk atbalstīt bērnus mācīšanās procesā, "Iespējamā misija" sadarbībā ar izglītības ekspertiem veido digitālu rokasgrāmatu. Swedbank emocionālās labklājības programmas "Stiprāki kopā" ietvaros tapusī rokasgrāmata caur praktiskiem piemēriem skaidros pašvadītas mācīšanās principus un būs pieejama augustā. Sniedzot ieskatu tajā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā izglītības eksperti dalās ieteikumos, kā vasaras brīvlaikā ikdienas situācijās vecāki var palīdzēt bērniem apgūt mācīšanās prasmes.
 
30.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Nastavševs, Vazdika, Andrejeva, Hiršs, Dimiters
 
29.mai
Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.
 
27.mai
Tie, kuri rūpējas par savu organismu un pievērš pastiprinātu uzmanību savam ikdienas uzturam, nereti mēdz jaukt veselīgus produktus ar neveselīgiem. Šie ir 7 populāri mīti par veselīgu uzturu, kas patiesībā mūsu organisma veselībai nodarīs vairāk slikta nekā laba.
 
26.mai
Latvijas kultūras un izklaides pasākumu kalendārs Kaskurkad.lv ir apkopojis nedēļas aktuālākos publiskos pasākumus, kuri norisināsies ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus.
 
26.mai
Mobilo sakaru operatora “Tele2” #paliecmājās iedzīvotāju pieredzes pētījumā noskaidrots, ka TOP5 lietas, ko cilvēki apguvuši koronavīrusa izraisītās krīzes laikā, ir video konferences zvanu lietošana (19%), koncertu un izrāžu skatīšanas digitālajā vidē (18%), sportošanu mājas apstākļos (17%), laika plānošanu (17%), kā arī ienākumu un izdevumu plānošanu (16%).
 
25.mai
Laikam kļūstot siltākam, mūsos atjaunojas arī vēlme ceļot, iepazīt un atklāt ko jaunu. Šobrīd skaidrs, ka neceļosim uz siltām pludmalēm, bet šogad veltīsim laiku savas zemes Latvijas iepazīšanai. Ventspils Tūrisma informācijas centrs apkopojis informāciju par vietām, ko šajā īpašajā laikā, ievērojot piesardzību ir iespēja apmeklēt Ventspils pusē.
 
24.mai
Gada siltajā laikā labprāt uzturamies vasarnīcā, tāpēc noteikti ir vērts padomāt par to, kā pēc iespējas ērtāk iekārtot gan pašu vasarnīcu, gan tās terasi vai nojumi, lai pēc iespējas vairāk laika varētu patīkami pavadīt svaigā gaisā. IKEA interjera dizainers Dariuss Rimkus dalās ieteikumos, kā par nelielu naudu pārvērst vasaras oāzē pat pašu šaurāko terasi.
 
23.mai
Šajā saspīlētajā un neziņas pilnajā situācijā ikvienam jāaizdomājas – vai pēc ierobežojumu atcelšanas būsim kļuvuši par labāku sevis versiju, vai tieši pretēji.  Ikdienas ritms ir izmainījies, un arvien vairāk jūtamies ierobežoti, norūpējušies un satraukti par nākotni. Tāpēc tieši patlaban ir īpaši būtiski parūpēties par savu ķermeni un izvairīties no nevēlamām sekām ilgtermiņā. “Artistry” skaistuma eksperts Andžejs Savickis apkopojis 6 ieteikumus, kas nodrošinās veselāku ķermeni un, iespējams, pārvērtīs šo par sevis pilnveidošanas laiku.
 
23.mai
«Top 10» notikumi kultūrā – ko vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt.
 
22.mai
Protams, novecošanās procesi ir nenovēršami, taču tos var palēnināt. Piemēram, ikdienā lietojot šos dzērienus, kuriem piemīt veselīgas īpašības.
 
21.mai
Šodien zinātne ir pieņēmusi, ka mūsu prāts ietekmē arī fizisko veselību. Prāts un ķermenis ir saistīti un pārsteidzoši, cik daudz dažādus procesus tie savstarpēji ietekmē. Balstoties uz dažādiem pētījumiem, uzskaitījām 6 trikus, kas var palīdzēt "apmānīt" sevi un uzlabot ikdienu.
 
19.mai
Lai cik garda un veselīga ir maltīte, tā var zaudēt savas vērtīgās īpašības, ja to atkārtoti silda mikroviļņu krāsnī. Dažreiz tas var beigties arī ar saindēšanos. Šos astoņus veselīgos produktus nav ieteicams atkārtoti sildīt, lai izvairītos no saindēšanās riska.