Visinteresantākie TOP

18.jan
Multfilmas var kalpot ne vien par tīru izklaidi un “digitālo aukli”, bet arī par ērtu veidu kā bērnu iepazīstināt ar dažādām mākslas formām un ētikas jautājumiem, pārliecināts animācijas filmu režisors Edmunds Jansons. Režisora jaunākā pilnmetrāžas animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas tapusi programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, pirmizrādi piedzīvos jau 30. janvārī.
 
16.jan
Pirktākās grāmatas 07.01.2019.–13.01.2019.
 
13.jan
Lai gan varētu domāt, ka mūsdienās cilvēki ir kļuvuši daudz atklātāki, drošāki un zinošāki, intīmās veselības, higiēnas un reproduktīvie jautājumi joprojām mēdz būt mulsinoši, un sievietes nereti par tiem kautrējas runāt. Tāpat sievietes ne vienmēr pietiekami bieži apmeklē ginekologu, kā rezultātā rodas labvēlīga vide mītiem. Kā liecina “Mana Aptieka un Apotheka Veselības indekss”*, katra ceturtā sieviete ginekologu apmeklē retāk nekā ieteicams. Sertificēta ginekoloģe Vija Plūme aicina būt vērīgām par savu intīmo veselību un regulāri apmeklēt ārstu, kā arī atklāj patiesību par biežākajiem sievietes intīmās veselības mītiem.
 
10.jan
Drēgnais un mitrais laiks ir ne tikai nopietns pārbaudījums mūsu imunitātei, bet arī daudz biežāk liek meklēt dabas līdzekļus, piemēram, zāļu tējas, kas palīdz cīnīties ar klepu un saaukstēšanos. Kuras no tējām ir visefektīvākās, kā izvēlēties sev piemērotāko un kā to pareizi lietot, ar ieteikumiem dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
9.jan
Par lietu internetu mēdz runāt kā par tehnoloģiju, kas nākotnē mainīs mūsu ikdienu. Taču jau pašlaik pasaulē ir vairāk nekā 11 miljardu ierīču, kas savā starpā apmainās ar informāciju, un dažas no tām atgādina lietas no zinātniskās fantastikas filmām. "Tele2" pārstāvis Didzis Solims iepazīstina ar četriem pārsteidzošiem lietu interneta produktiem, kas jau pastāv un darbojas.
 
9.jan
Pirktākās grāmatas 01.01.2019.–06.01.2019.
 
4.jan
Vecgada vakarā Latvijas iedzīvotāji aktīvi izmantojuši mobilos sakarus, lai apsveiktu ārvalstīs dzīvojošos draugus un tuviniekus. Visvairāk zvanīts uz Lielbritāniju, Krieviju un Vāciju, liecina vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” apkopotie dati.
 
3.jan
Gada izskaņā iedzīvotāji vairāk domājuši par tik ļoti svarīgo ūdens patēriņu - gāzētā un negāzētā ūdens pieprasījums palielinājies par attiecīgi 46% un 33%, salīdzinot ar 2017. gadu. Pārliecinoši pārdošanas līderi tomēr ir bijuši mandarīni, kā arī neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa – majonēze, liecina “Maxima Latvija” pārdošanas dati.
 
3.jan
Gads noslēdzies, un, kā jau ierasts, jaunā gada sākumā sāk pienākt pirmie aizgājušā gada apkopojumi, bez kuriem neiztiek nedz kultūra, nedz arī pārējās dzīves jomas.
 
27.dec 2018
Latvijā pazīstamu cilvēku Ziemassvētku filmu tops!
 
26.dec 2018
Eiropas Parlaments 2018. gadā pieņēmis 134 jaunus tiesību aktus, t.sk., lai stiprinātu Eiropas iedzīvotāju drošību tiešsaistē un bezsaistē, un efektīvākai cīņai ar terorismu; mazinātu klimata pārmaiņas, stiprinātu ES ekonomisko izaugsmi un paaugstinātu iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
 
25.dec 2018
Ziema ir tas periods, kad krasi mainās mūsu ēdienkarte, arī laikapstākļi kļūst bargāki un ietekmē gan mūsu veselību un pašsajūtu, gan noskaņojumu. Šis apstākļu kopums ir īsts pārbaudījums mūsu imunitātei. Kā saglabāt stipru veselību un labu pašsajūtu ziemas mēnešos? Kuri vitamīni un mikroelementi ir tie, kuru trūkumu ziemā izjūtam visvairāk? Un ko darīt, lai savlaicīgi papildinātu sava organisma vitamīnu krājumus? Konsultē farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
20.dec 2018
Pirktākās grāmatas 10.12.2018.–17.12.2018.
 
20.dec 2018
“Forevers” sadarbībā ar pētījuma kompāniju “Norstat Latvija” veiktajā aptaujā par Ziemassvētku tradīcijām noskaidrojis, ka, plānojot svētku maltīti, iedzīvotāji vadās pēc ticējuma, lai uz galda ir 9 ēdieni, kas nozīmē, ka nākamais gads būtu pārticis un bagāts. Aptaujas dalībnieki kā TOP 3 Ziemassvētku ēdienus ir atzinuši svētku rasolu, speķa pīrādziņus, pelēkos zirņus.
 
18.dec 2018
Ziemassvētku brīvdienas ir viens no aktīvākajiem laikiem lidostās, kad ceļotāji steidz pavadīt svētkus ārvalstīs vai apciemot tuviniekus. Kā jau tas ir pieņemts, svarīgākās lietas tiek atliktas uz pēdējo brīdi un tas pats attiecas arī uz dāvanu iegādi. Tieši šī iemesla dēļ, “Skycop” ir izveidojis sarakstu ar dāvanu idejām, ko var atrast jebkurā lidostā.
 
17.dec 2018
Tuvojoties svētku laikam, aktuāla kļūst dāvanu iegāde – tā ir viena no jaukākajām svētku sastāvdaļām, kas mudina īpaši padomāt par saviem mīļajiem. Tomēr pirmssvētku laikā dažādu rūpju ir tik daudz, ka nereti dāvanu iegāde tiek atlikta uz pēdējo brīdi. Lieliskas, veselīgas un praktiskas dāvanas ir iespējams iegādāties gan piemājas pārtikas veikalā, gan arī tuvējā aptiekā.
 
14.dec 2018
Ziemassvētku drudzis jau pamazām ielaužas mūsu prātos, bet panikai nav pamata. Kurp.es komanda nāk talkā, izmeklējot 8 īpašākos Ziemassvētku tirdziņus, ko noteikti ir vērts apmeklēt gan ar iepirkšanās sarakstu, gan bez konkrēta mērķa. Dizaineri, rokdarbu mākslinieki un mazie tirgotāji – tirdziņi jau izsenis ir vieta, kur notiek vislielākā rosība un kur atrodams ikkatrs sīkākais nieks no pašmāju produkcijas. Tukšā neaizies neviens.
 
13.dec 2018
Latvijas iedzīvotāji sociālo tīklu platformās Facebook, Twitter un Instagram izveidojuši 100 vērtīgāko grāmatu sarakstu Latvijas simtgadei. Cilvēku veidotajā sarakstā iekļauti tikai latviešu autoru darbi. Pirmajā vietā ierindojušās Imanta Ziedoņa “Epifānijas”, otrajā – Vizmas Belševicas “Bille”, trešajā – Jāņa Klīdzēja “Cilvēka bērns”, ceturtajā Edvarta Virzas “Straumēni” un piektajā – Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas”. Ar pilnu sarakstu iespējams iepazīties lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” mājas lapā www.manabiblioteka.lv
 
13.dec 2018
Pirktākās grāmatas 3.12.2018.–9.12.2018.
 
13.dec 2018
Lielākā daļa Eiropas pilsētu Ziemassvētku periodam gatavojas īpaši, cenšoties piesaistīt tūristu uzmanību. Nav noslēpums, ka aktīvākā tūrisma sezona ir vasara, taču arī Ziemassvētki un Jaunais gads ir lieliski piemēri, lai dotos tuvākā vai tālākā ceļojumā un izbaudītu svētku noskaņu – apmeklējot Ziemassvētku tirdziņus, vērojot pilsētas, kas ietērptas svētku rotās, salūtu, mūziku un baudītu gardus ēdienus. Eiropas lielākās pilsētas tā vien vilina ceļotājus, taču svētku brīvdienas nav tik garas, lai paspētu pabūt visās, tāpēc ceļojumu konsultante Jolanta Lele iesaka piecus galamērķus, kur izbaudīt svētku burvību, kā arī sniedz ieteikumus, kas noderēs, ceļojot svētkos.