Izglītība 2019/2020

11.jun 2019
Pēdējos gados Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir būtiski pilnveidojusi savu mācību vidi – iegādāti jauni simulatori, modernās tehnoloģijas, iekārtotas telpas, lai praktiskajās nodarbībās studenti varētu gūt maksimāli pilnīgāku ieskatu savā nākotnes darba vietā, kā arī uzkrātu praktiskas iemaņas, strādājot ar pacientiem. Skolai ir savs simulēts zobārsta kabinets, vairākas palātas, izveidots māsu postenis, radīta aptieka – paveikts ir daudz, lai savus audzēkņus pilnvērtīgi sagatavotu darba tirgum. Un rezultāti ir – absolventiem bezdarbs nedraud, viņus darba devēji aizrunā jau mācību laikā.
 
11.jun 2019
Vasara ir izklaides, vilinājumu, bezrūpības, piedzīvojumu un atpūtas laiks, bet vienlaikus tas var būt arī lielo iespēju laiks ikvienam augstākās un profesionālās izglītības iestādes audzēknim mūsu uzņēmumā, izmantojot iespēju pārbaudīt teoriju praksē un turpinot mācīties no labākajiem enerģētikas nozares speciālistiem.
 
30.apr 2019
Prāts, pavasara saules apmirdzēts, grimst pārdomās, meklē un meklēs sadarbības un izaugsmes ceļus. Mūsu skolas ēkā kopš pirmās atklāšanas dienas, 1929. gada 20. janvāra, norit izglītošanās process. 1927. gada 25. septembrī toreizējais izglītības ministrs, dzejnieks Rainis guldīja pamatakmeni skolas ēkas pamatos reizē arī vēlējumu: «Lai uz šiem pamatiem paceltos diža celtne, kas savā lielumā un nozīmē stāvētu augstāk par baznīcas torņiem.» Esam priecīgi, prasmīgi un pateicīgi par šiem stiprajiem ceļavārdiem.
 
30.apr 2019
Rīgas Valsts tehnikums (RVT) ir Latvijas valsts vienaudzis – tas dibināts 1919. gada nogalē, tātad 2019. gadu tehnikums pavada savā simtgades zīmē. Ne jau gluži par godu simtgadei, bet vairāk kā simtgadīgas pieredzes apliecinājums, šis un nākamais gads tehnikumā iezīmējas ar virkni jaunumu – tiek rekonstruēti esošie korpusi, kā arī būvēti jauni un papildināts piedāvāto profesiju klāsts.
 
30.apr 2019
Pēdējo gadu laikā palielinās to audzēkņu skaits, kuri pēc pamatizglītības iegūšanas izvēlas turpināt mācības profesionālās izglītības iestādēs. Piemēram, 2015./2016. mācību gadā pēc 9. klases profesionālo izglītību izvēlējās 34,2% pamatskolu absolventu, 2016./2017. mācību gadā – 36,5%, bet 2017./2018. mācību gadā – 37%. Lai tuvotos mērķim – 50%, tiek turpināta profesionālās izglītības pievilcības paaugstināšana.
 
30.apr 2019
Mācību gads strauji tuvojas noslēgumam, un tas vienmēr ir labākais brīdis atskatīties uz paveikto un izvērtēt, kas izdevies, kas ne tik labi, ko vēl ir vērts darīt vai pie kā būtu jāpiestrādā.
 
30.apr 2019
Nepareizi vai nepamatoti lietoti medikamenti var novest nevis pie veselības, bet gan pie smagām slimībām un reizēm pat nāves. Nepareizi vai nepamatoti lietotu zāļu seku novēršanai vai mazināšanai pasaulē vidēji gadā tiek tērēti 500 miljardi eiro. Tajā pašā laikā arvien lielākos apjomos zāles sastopamas vidē – ūdeņos, zivīs, augsnē.
 
30.apr 2019
Ik gadu kļūt par karavīru un uzsākt savas darba gaitas profesionālajā militārajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) vēlas 1300–1500 Latvijas pilsoņu, galvenokārt jaunieši. Dienests NBS ir cieņas un goda apliecinājums savai tēvzemei, turklāt militārā karjera nozīmē stabilu darbu, daudzveidīgas izaugsmes un apmācības iespējas, plašas sociālās garantijas, konkurētspējīgu atalgojumu, kas jau no pirmajām dienām NBS ir 900 eiro pēc nodokļu nomaksas.
 
30.apr 2019
Ļoti daudzveidīgs un specifisks studiju programmu piedāvājums, daudzviet – bezmaksas izglītība, multikulturāla studiju vide, svešvalodu zināšanu bagātināšana, vēlme paplašināt redzesloku, karjeras iespējas pēc studijām – šie ir galvenie motivatori, kāpēc jaunieši no Latvijas izvēlas studēt ārvalstīs. Par to, kuri ir iecienītākie galamērķi, kādas izglītības nianses katrai valstij ir raksturīgas, kā pilnvērtīgi soli pa solim sagatavoties studijām un kādi mājas darbi veicami pirms čemodānu kravāšanas, vairāk stāsta Dream Foundation Latvia (organizācija, kuras galvenā darbības joma ir palīdzēt pieteikties studijām ārzemēs) vadītāja Liza Nabatova.
 
30.apr 2019
Saruna ar Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidenti Justīni Širinu.