Brexit

9.apr
Lielbritānijas parlaments pirmdien pieņēma jaunu likumu, kura mērķis ir novērst bezvienošanās "Breksitu" šonedēļ, liekot valdībai lūgt Eiropas Savienības (ES) līderiem "Breksita" atlikšanu.
 
8.apr
Pirms šonedēļ gaidāmā Eiropas Savienības (ES) ārkārtas samita, kurā Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja centīsies pārliecināt pārējo dalībvalstu līderus atlikt "Breksitu" līdz 30.jūnijam, viņa otrdien tiksies ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.
 
6.apr
Lielbritānijas finanšu ministrs Filips Hamonds sestdien paziņoja, ka valdībai nav sarkano līniju sarunās ar opozīcijā esošajiem leiboristiem kā panākt parlamentā izeju no "Breksita" strupceļa.
 
6.apr
Neskatoties uz "Breksita" atlikšanu, Lielbritānijā sāk izdot pases bez vārdiem "Eiropas Savienība" uz to vāciņiem.
 
5.apr
Lielbritānijā nav "pilnīgi nekādas apetītes" rīkot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, piektdien paziņoja Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeremijs Hants, šādi izsakoties pēc tam, kad premjerministre Terēza Meja bija aicinājusi atlikt viņas valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) uz ilgāku laiku.
 
5.apr
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien lūgusi Eiropas Savienību (ES) atlikt "Breksitu" līdz 30.jūnijam, pieļaujot arī iespēju, ka Apvienotā Karaliste aiziet no bloka agrāk, ja parlaments beidzot apstiprina jau trīskārt noraidīto "Breksita" vienošanos.
 
5.apr
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks piedāvājis Lielbritānijai "elastīgu" 12 mēnešu ilgu "Breksita" procesa pagarinājumu, pavēstījis kāds augsta ranga avots Eiropas Savienībā (ES).
 
4.apr
Lielbritānijas policija ceturtdien aicinājusi aktīvistus un politiķus pieklusināt savu retoriku, lai nesaasinātu jau tā drudžaino atmosfēru, kas izveidojusies "Breksita" dēļ.
 
4.apr
Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien apstiprinājis noteikumus, kas ļaus Lielbritānijas pilsoņiem pēc "Breksita" ceļot Šengenas zonā bez vīzām, arī gadījumā, ja Apvienotā Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.
 
4.apr
Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta trešdienas vakarā ar vienas balss pārsvaru pieņēma likuma projektu, kas uzdod premjerministrei Terēzai Mejai lūgt atlikt valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), lai novērstu bezvienošanās "Breksitu"
 
3.apr
Lielbritānijas parlaments trešdien noraidījis priekšlikumu pirmdien rīkot vēl vienu tā dēvēto indikatīvo balsojumu kārtu par "Breksita" alternatīvām.
 
3.apr
Reaģējot uz Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojumu, ka viņa lūgs vēlreiz atlikt izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) un meklēs iespējamo kompromisu ar opozīcijā esošajiem leiboristiem, trešdien no amata atkāpies "Breksita" ministrijas parlamentārais sekretārs Kriss Hītons-Hariss.
 
3.apr
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) var tikt atlikta līdz 22.maijam, ja tās parlaments tuvāko dienu laikā beidzot apstiprinās jau trīskārt noraidīto "Breksita" vienošanos, trešdien paziņojis Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.
 
3.apr
Austrijas kanclers Sebastians Kurcs trešdien noraidījis ideju vēl pagarināt termiņu Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības (ES).
 
2.apr
Lielbritānijas premjere Terēza Meja otrdien paziņoja, ka centīsies izvairīties no bezvienošanās "Breksita", tikoties ar opozīcijas līderi Džeremiju Korbinu un lūdzot Eiropas Savienību (ES) vēl pagarināt izstāšanās termiņu.
 
2.apr
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien brīdināja, ka Eiropa Savienība (ES) nedrīkst tikt turēta par ķīlnieci "Breksita" krīzē.
 
2.apr
Lielbritānijas parlaments pirmdienas vakarā atkārtoti noraidīja visus "Breksita" plānus, kas bija izstrādāti kā premjerministres Terēzas Mejas panāktās "Breksita" vienošanās alternatīvas, nepilnas divas nedēļas pirms gaidāmās valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).
 
30.mar
Breksitam ievirzoties izšķirošajā fāzē, Ārlietu ministrija (ĀM) īsteno kampaņu sabiedrības informēšanai par gaidāmajā izmaiņām, informēja ministrijā.
 
29.mar
Bijušais Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līderis Naidžels Farāžs paziņojis, ka piektdien pievienosies "Breksita" atbalstītājiem, kas Londonas centrā rīko protesta akciju, pieminot dienu, kad Lielbritānijai vajadzēja izstāties no Eiropas Savienības (ES). "Esmu cīnījies 25 gadus, lai dabūtu mūs ārā no ES," pirms demonstrācijas tviterī norādīja Farāžs. "Vestminstera ir nodevusi lielāko demokrātisko balsojumu mūsu valsts vēsturē, un mēs neļausim viņiem palikt nesodītiem." "Tagad vienīgi revolūcija var labot mūsu politiku," intervijā laikrakstam "The Daily Telegraph" atzinis Farāžs, kas nodibinājis jaunu "Breksita" partiju. "Nekad neesmu redzējis tādu niknumu pret mūsu politiķu šķiru." Farāžs, kurš šobrīd ir Eiropas Parlamenta (EP) deputāts un politiskais komentētājs, vadīja 14 dienas ilgo "Maršu aiziešanai", kas noslēdzas ar piektdienas mītiņu pie parlamenta.
 
29.mar
Reaģējot uz Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas panāktās "Breksita" vienošanās kārtējo noraidīšanu, Eiropas Komisija (EK) piektdien paziņojusi, ka tagad bezvienošanās "Breksits" kļuvis par "ticamu scenāriju".