Brexit

6.feb
Lielbritānijas valdības ministri slepus apsprieduši plānus "Breksita" aizkavēšanai par astoņām nedēļām, otrdien vēstīja laikraksts "Telegraph".
 
4.feb
Pēc "Brexit" par nekomerciāliem pasta sūtījumiem no un uz Apvienoto Karalisti ar vērtību virs 45 eiro būs jāmaksā nodokļi. Savukārt ceļotājiem ceļotājiem, kuri ar gaisa vai jūras transportu iebrauks Latvijā no Apvienotās Karalistes, būs jāmaksā nodokļi par precēm, kuru vērtība pārsniegs 430 eiro, pirmdien seminārā žurnālistiem sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas eksperte Irēna Knoka.
 
30.jan
Šobrīd viens no aktuālākajiem jautājumiem Eiropas Savienībā skar Brexit – vai Lielbritānija izstāsies ar vai bez līguma, un kā tas ietekmēs Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas iedzīvotājus? Latviešu izcelsmes Lielbritānijas uzņēmējs, filantrops, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mārcis Liors Skadmanis savā viedoklī uzsver, ka pieņemtais lēmums, izstāties no ES, ir populisma ietekmes rezultāts. Tāpat viņš skaidro, ka citas valstis tuvākajā laikā nesekos Lielbritānijas piemēram.
 
30.jan
Vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) "nav atvērta jaunai apspriešanai", otrdien brīdināja Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska preses sekretārs pēc tam, kad Lielbritānijas parlaments atbalstīja šīs vienošanās mainīšanu.
 
30.jan
Ministru kabinets 12.februārī izskatīs ar "Brexit" saistītos, Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotos likuma grozījumus, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
29.jan
Lielbritānijas valdības ministri bezvienošanās "Breksita" gadījumā atteiksies no plāniem, kas paredz ilgāku laika posmu saglabāt Eiropas Savienības (ES) pilsoņu brīvu pārvietošanos, paziņojis iekšlietu ministrs Sadžids Džavids.
 
27.jan
Gaidāmā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības jeb "Brexit" Latvijas metālapstrādes nozari var ietekmēt visai būtiski, it īpaši tajā gadījumā, ja izstāšanās marta beigās notiks bez jebkādas vienošanās ar Eiropas Savienību, atzina Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas padomes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš.
 
26.jan
Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons paudis gandarījumu par Saeimas Ārlietu komisijas atbalstīto deklarācijas projektu par Lielbritānijas pilsoņu tiesībām Latvijā pēc "Brexit", informēja Lielbritānijas vēstniecībā Latvijā.
 
23.jan
Eiropas Savienības (ES) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien brīdinājis, ka Lielbritānijai būs jāmaksā tā dēvētais izstāšanās rēķins arī tad, ja tā pametīs bloku bez vienošanās.
 
23.jan
Japānas elektronikas uzņēmums "Sony Corp." pārvietos savu Eiropas galveno pārvaldes biroju no Lielbritānijas uz Nīderlandi, lai izvairītos no "Breksita" radītiem darbības traucējumiem, trešdien paziņoja kompānijas preses pārstāvis.
 
23.jan
Latvija un Lielbritānija ir panākušas divpusēju vienošanos, ka arī gadījumā, ja Lielbritānija no Eiropas Savienības (ES) izstāsies bez vienošanās, tad līdz 29.martam likumīgi ieceļojušo otras valsts pilsoņu tiesības un statuss faktiskajā mītnes zemē arī pēc "Brexit" nemainīsies, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
22.jan
Britu mārciņas vērtība pret eiro un ASV dolāru pirmdien pieauga pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojuma, ka viņa plāno atgriezties Briselē, lai apspriestu "Breksita" vienošanās izmaiņas.
 
21.jan
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdien paziņoja, ka plāno doties uz Briseli, lai runātu par iespējām mainīt ar Eiropas Savienības (ES) līderiem aizvadītajā mēnesī panākto "Breksita" vienošanos, neraugoties uz to, ka šī vienošanās ar lielu balsu pārsvaru aizvadītajā nedēļā britu parlamentā tika noraidīta.
 
21.jan
Eiropas Savienība (ES) pašreiz nevar sniegt atbildes uz jautājumiem par "Breksitu", paziņojis Eiropas Komisijas (EK) preses sekretārs Margaritis Shins.
 
20.jan
Valsts ieņēmumu dienests gatavojas sāpīgākajam Brexit scenārijam – izstāšanās no Eiropas Savienības marta beigās bez vienošanās. Tā kā Lielbritānija tad pēkšņi kļūst pat tā dēvēto trešo valsti ar attiecīgām muitas procedūrām, VID aplēsis, ka tam turpmāk būs nepieciešami papildus 48 jauni darbinieki, tā šovakar ziņo LNT TOP10.
 
20.jan
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" sarunu iznākuma ietekmi, kas šogad viens ir no centrālajiem notikumiem Eiropā, eksportējošie pārtikas ražotāji tuvākajā laikā, visticamāk, neizjutīs, komentējot nozīmīgākās tendences, kas šogad ietekmēs pašmāju pārtikas ražotājus, atzina "Cido grupa" pārstāve Inese Lielpinka.
 
20.jan
Lai gan līdzšinējās ciešās ekonomiskās attiecības starp Eiropas Savienību un Lielbritnāniju pēc tās izstāšanās no savienības kļūs vājākas, Latvijas Banka turpinās sadarbību ar Apvienoto karalisti zelta rezervju glabāšanā, tā ziņo LNT raidījums TOP10.
 
18.jan
Vairāki pazīstami vācieši piektdien Londonas laikrakstā "The Times" publicētā vēstulē mudina britus pārskatīt lēmumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
18.jan
Nedēļa kultūrā neatšķiras no citām tai līdzīgām pēdējo gadu janvāra nedēļām. Tika nosaukti tās vai citas nozares gada balvu kandidāti, mūža balvu ieguvēji. Šoreiz kārta Lielajai mūzikas balvai un Purvīša balvai vizuālajā mākslā. Piešķirta Normunda Naumaņa balva kritikā. Grāmatnīcās parādījās pirmās šogad izdotās grāmatas. Teātri izziņoja biļešu tirdzniecību ziemas beigām un pavasara pirmajam mēnesim. Viss šķietami mierīgi, nekādas spriedzes, kaut neatrisinātie jautājumi pamazām gruzd gluži kā kūdra kaut kur purva dibenā. Nekad nevar zināt, kurā brīdī rimtums pārvērtīsies par troksni, bet to mediji parasti pietaupa bada laikiem, kad galīgi nav par ko vēstīt sabiedrībai.
 
17.jan
Lielbritānijas parlaments, kā sagaidāms, 29.janvārī pēc jaunām debatēm par valdības plānu un iespējamiem papildinājumiem atkal balsos par "Breksitu".