Brexit

1.aug
Eiropas Savienība (ES) un Lielbritānija ceturtdien sarunās Briselē stingri turējušās pie līdzšinējām nostājām breksita jautājumā, paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) preses pārstāve.

31.jūl
Ārlietu ministrija (ĀM) aicina ministrijas un citas valsts institūcijas precizēt plānus bezvienošanās "Brexit" gadījumam, informēja Ārlietu ministrijā.

29.jūl
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons izvērsīs lielāko valdības propagandas kampaņu kopš Otrā pasaules kara, lai gūtu sabiedrības atbalstu savam breksita plānam, pirmdien vēsta laikraksts "The Daily Telegraph".

29.jūl
Cerības par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ar vienošanos ir zudušas un ir visai ticami, ka 31.oktobrī Lielbritānija izstāsies no ES bez vienošanās, šādu viedokli pauda vairāki Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

27.jūl
Bezvienošanās breksits var novest pie apvienotas Īrijas, jo arvien vairāk ļaužu Ziemeļīrijā sāks apšaubīt ūniju ar Apvienoto Karalisti, paziņojis Īrijas premjerministrs Leo Varadkars.

27.jūl
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien paziņojis, ka breksits ir "milzu ekonomiska iespēja", taču viņa priekštece Terēza Meja pret to izturējusies kā pret "nelabvēlīgu laikapstākļu prognozi".

25.jūl
Jaunais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien uzrunā izvirzījis ultimātu Briselei, paziņojot, ka Londona vēlas pārstrādāt breksita vienošanos vai arī izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) notiks bez vienošanās.

24.jūl
Lielbritānijas karaliene Elizabete II uzticējusi valdības vadīšanu Borisam Džonsonam, kurš šodien nomainījis premjerministra amatā Terēzu Meju.

24.jūl
"Breksit" iznākumu drīzāk ietekmēs jaunais Eiropas Komisijas (EK) sastāvs, nevis jaunievēlētais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, sacīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa.

19.jūl
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien paziņojusi, ka jaunajam Lielbritānijas premjerministram būs jāturas pie esošās breksita vienošanās, kas satur pretrunīgi vērtēto Īrijas robežas pagaidu risinājumu, kas tiks "pārvarēts", kad abas puses būs vienojušās par turpmākajām attiecībām.

18.jūl
Lielbritānijas parlaments ceturtdien atbalstījis likumprojekta labojumu, kas var liegt valdībai izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.

18.jūl
Breksita vienošanās ir sabalansēta un tā nodrošinās Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) sadarbību arī turpmāk, ceturtdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem uzsvēra Eiropas Komisijas breksita sarunu vadītājs Mišels Barnjē.

18.jūl
Boriss Džonsons, kurš ir viens no galvenajiem kandidātiem uz Lielbritānijas premjerministra amatu, trešdien pauda uzskatu, ka Eiropas Savienība (ES) būtu daļēji atbildīga par iespējamu bezvienošanās Breksitu.

12.jūl
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien publicētā intervijā paudusi nožēlu, ka pieļāva tika lielu polarizāciju breksita jautājumā un izvairījās no televīzijas debatēm pirms parlamenta ārkārtas vēlēšanām 2017.gadā.

9.jūl
Opozīcijā esošā Lielbritānijas Leiboristu partija otrdien pirmo reizi paudusi atbalstu vēl viena breksita referenduma sarīkošanai, norādot, ka šādā referendumā iestātos par valsts palikšanu Eiropas Savienībā (ES).

8.jūl
Lielbritānijas breksita ministrs Stīvens Bārklijs pirmdien mudināja Eiropas Savienību (ES) no jauna atvērt izstāšanās vienošanos, kas panākta ar premjerministri Terēzu Meju, lai izvairītos no graujošas bezvienošanās šķiršanās oktobrī.

26.jun
Bezvienošanās breksits Lielbritānijā bāzētajiem autoražotājiem varētu izmaksāt līdz pat 70 miljoniem sterliņu mārciņu (78 miljoniem eiro) dienā, ņemot vērā ražošanas kavējumus, otrdien brīdināja Lielbritānijas Automobiļu ražotāju un tirgotāju apvienība (SMMT).

25.jun
Uzvarētājs cīņā par Lielbritānijas Konservatīvās partijas līdera un valsts premjerministra amatu tiks nosaukts 23.jūlijā, otrdien pavēstīja Konservatīvā partija.

13.jun
Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons ceturtdien pārliecinoši uzvarējis pirmajā balsošanās kārtā par Konservatīvās partijas līdera amatu.

12.jun
Eiropas Komisija (EK) trešdien brīdinājusi Lielbritāniju, ka tai būs jāsedz sava daļa pašreizējā Eiropas Savienības (ES) budžetā pat, ja tā izstāsies no bloka bez vienošanās.