Gada nogales laiks

20.apr
Iepriekšējos septiņos gados sniegs Lieldienās kaut vietām valstī bijis piecas reizes, Ziemassvētkos - četras reizes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
 
20.jan
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Ziemassvētku un Jaunā gada apsveikumus saņēmis no Krievijas prezidenta Vladimira Putina, Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko, kā arī no ASV prezidenta Donalda Trampa ar kundzi, vēsta Valsts prezidenta kanceleja.
 
11.jan
Noteikti arī Latvijā ir cilvēki, kuru mājās joprojām atrodama no Ziemassvētkiem palikusī svētku egle. Kāda māmiņa sociālajā tīklā facebok dalījusies ar padomu, kā kociņu iznest laukā, bet nepiebirdināt māju ar skujām.
 
7.jan
Pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā šodien svin Ziemassvētkus - Kristus piedzimšanas svētkus
 
6.jan
Šodien kristīgā pasaule svin Zvaigznes dienu, kuru sauc arī par Trejkungu dienu.
 
29.dec 2018
Simfoniju var radīt ar mūzikas instrumentu, bet var - ar emocijām un noskaņām. To lieliski zina vijolniece Aija Sūna, kura katru gada nogali ar sirdi un dvēseli nododas piparkūku cepšanai.
 
27.dec 2018
Latvijā pazīstamu cilvēku Ziemassvētku filmu tops!
 
26.dec 2018
Aukstajos decembra vakaros tirdziņš Doma laukumā ir īstā vieta, kur smelties Ziemassvētku sajūtas. Omulīgo atmosfēru rada lielā egle un apkārt mirgojošās gaismas; ir jūtama pamatīga rosība. Starp piparkūku un štovētu kāpostu smaržu, dažādiem amatu darinājumiem un cilvēku čalām, manu uzmanību piesaista nekad neredzētas pērļu rotas. Tās ir Igaunijā dzīvojošās Lauras Šmidebergas meistardarbs.
 
25.dec 2018
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks otrdien Ziemassvētku uzrunā pauda aicinājumu panākt mieru Sīrijā, Jemenā un citās konflikta zonās, kur šobrīd tiek pieredzētas pasaules smagākās humānās krīzes.
 
25.dec 2018
Ja vēl neesat izdomājuši, kādas dāvanas liksiet zem eglītes Ziemassvētkos un gadu mijā, tad ierosmei piedāvājam piecus variantus, kā iepriecināt savus tuvos un mīļos cilvēkus svētkos!
 
25.dec 2018
Sestdien, 22. decembrī, Brīvdabas muzejā notika ziemas saulgriežu svinēšana.
 
25.dec 2018
Sabiedrībā vajadzīga neiecietība pret "tumsas darbiem", kuri notiek slepenībā, otrdien Ziemassvētku Rīta Svētajā misē sacīja Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankēvičs.
 
25.dec 2018
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks pirmdien sūrojās par cilvēku alkatību un patērētāju kultūru, tradicionālajā Ziemassvētku vakara dievkalpojumā Vatikāna Svētā Pētera katedrālē atgādinot, ka "dzīvības ēdiens nav materiālie labumi, bet mīlestība". "Mūsdienās daudzi cilvēki dzīves jēgu rod tajā, ka viņu īpašumā ir materiālo lietu pārpilnība," sprediķī sacīja pāvests. "Negausīga alkatība iezīmē visu cilvēces vēsturi, pat šodien paradoksālā kārtā daži grezni vakariņo, kamēr citiem nav dienišķās maizes, lai izdzīvotu," viņš piebilda. Ja mēs domājam par silīti, kur piedzima Jēzus, "mēs saprotam, ka dzīvības ēdiens nav vis materiālie labumi, bet mīlestība, nevis nesātība, bet žēlsirdība, nevis ārišķība, bet vienkāršība," sacīja pāvests. Ziemassvētkos "mēs nedrīkstam zaudēt pamatu zem kājām vai ieslīgt pasaulīgumā vai patērētāju kultūrā", un mums sev ir jāvaicā - "vai es dalos savā maizē ar tiem, kam tās nav", norādīja Francisks. Pāvesta vietnieks kardināls Pjetro Parolins, izrādot solidaritāti ar grūtību piemeklēto Irākas kristiešu kopienu, Ziemassvētku vakarā vadīja dievkalpojumu Bagdādē.
 
25.dec 2018
Tikai 23% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Ziemassvētki nav pārmērīgi komercializēti, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktā aptauja.
 
25.dec 2018
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Ziemassvētkos aicina ticēt brīnumu klātesamībai un cilvēku spējai ar labajām domām un darbiem radīt brīnumus.
 
24.dec 2018
Gada nogalē ikviens no mums izvērtē pagājušos notikumus, izvirza jaunus mērķus un, protams, meklē iedvesmu ieceru īstenošanai. Kā noteikt prioritātes un kur ņemt spēkus, gada beigās ir bieži uzdotie jautājumi pašam sev. Latvijas avota ūdens un dabīgā minerālūdens ražotājs VENDEN uzaicināja piedalīties fotoprojektā „365 iespējas ar VENDEN” 12 slavenus Latvijas iedzīvotājus, kuri ir pazīstami ar izciliem sasniegumiem. Viņi dalās ar 12 iedvesmojošiem padomiem un siltiem novēlējumiem Latvijas iedzīvotājiem.
 
24.dec 2018
Lai tradicionālos svētku ēdienus papildinātu ar jaunām receptēm, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone aicina izmēģināt divus ēdienus, kas ne tikai labi garšos, bet arī vizuāli rotās jūsu svētku galdu.
 
24.dec 2018
Tikai 18% Latvijas iedzīvotāju nopietni apsver iespēju Ziemassvētku vakarā apmeklēt baznīcu, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktā aptauja.
 
24.dec 2018
Tirdzniecības komplekss Spice šogad Ziemassvētku un Jaungada brīvdienās saīsinās darba laiku.
 
24.dec 2018
Šovakar Rietumu kristīgajā baznīcā ar Ziemassvētku vakaru sākas Kristus dzimšanas svētku svinības.