Parīzes traģēdija

3.jan
Francijas policija trešdien aizturēja un ievietoja apcietinājumā vienu no "dzelteno vestu" protestu kustības līderiem Ēriku Druē par to, ka viņš bija organizējis demonstrāciju Parīzes centrā, to nepiesakot, pavēstīja ziņu avots prokuratūrā.
 
2.jan
Pateicoties aktīvajai drošības dienestu darbībai, Eiropā pērn notika mazāk teroraktu, bet terorisma draudu līmenis Latvijā šogad nemainīsies un saglabāsies zems, noskaidrots Valsts drošības dienestā (VDD), kas līdz gadumijai saucās Drošības policija.
 
1.jan
Astoņi francūži Vecgada vakarā Rennā iestrēguši karuselī 50 metrus virs zemes un nocelti tikai otrdienas rītausmā, ziņo Francijas mediji.
 
31.dec 2018
Francija un Lielbritānija vienojušās pastiprināt divpusējo sadarbību, lai novērstu aizvien aktīvākos nelegālo migrantu centienus nelielās laiviņās šķērsot Lamanšu, paziņojis Apvienotās Karalistes iekšlietu ministrs Sadžids Džavids.
 
29.dec 2018
Brisele, 29.dec., LETA--AFP. Eiropas Savienībā (ES) piektdien stājās spēkā stingrāki pasākumi noziedzības un terorisma apkarošanai, kas paredz uzlabot drošību, efektīvāk daloties ar informāciju.
 
26.dec 2018
Divi cilvēki ar "straikbola" ieročiem trešdien izraisījuši paniku Parīzes Šarla de Golla lidostā, ziņo izmeklēšanā tuvu stāvoši avoti.
 
20.dec 2018
Daudzām pasaules valstīm var draudēt jauns islāmistu terorisma vilnis, jo tuvākajā laikā no cietumiem iznāks terorisma atbalstītāji, kas izcieš salīdzinoši nelielus sodus, brīdināja Interpola ģenerālsekretārs Jirgens Štoks.
 
19.dec 2018
Policisti Francijā, protestējot pret pārslodzi un tūkstošiem neapmaksātu darba stundu, trešdien palēninājuši darbu vismaz vienā no termināliem Šarla de Golla lidostā.
 
18.dec 2018
Francija izmaksās 300 eiro prēmiju policistiem un karavīriem, kuri pēdējās nedēļās strādājuši "dzelteno vestu" protestu laikā, otrdien ziņo vietējie mediji.
 
18.dec 2018
Policija otrdien veikusi kratīšanu Berlīnes mošejā centienos iegūt pierādījumus, ka tikušas finansētas teroristu aktivitātes Sīrijā, pavēstīja prokuratūra.
 
18.dec 2018
Tie, kas ir mācījušies fiziku, iespējams, atceras: lai izkustinātu ķermeni, ir jāpieliek spēks. Jo smagāks ir ķermenis, jo lielāks spēks būs jāpieliek, lai to izkustinātu. Savukārt ja ķermenis vai sistēma atrodas nestabila līdzsvara apstākļos, tad pat neliela spēka pielietojums var izraisīt lielas pārmaiņas – aizsāksies lavīna. Nestabils līdzsvars ir cilvēkam, kas atrodas uz nospriegotas virves bez balansiera. Dažkārt pietiek ar negaidītu spalgu troksni, kas, izraisot tikai viena muskuļa saraušanos, var izjaukt līdzsvaru. Par lielu pārsteigumu ļoti daudziem, izrādījās, ka Francijas sabiedrība 2019. gada nogalē bija nonākusi nestabila līdzsvara apstākļos.
 
17.dec 2018
Francija ir "Eiropas slimnieks" un tās problēmas kaitē visam reģionam, pirmdien paziņojis Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs.
 
16.dec 2018
Protestos Francijā sestdien piedalījušies aptuveni 66 000 cilvēku, tostarp aptuveni 4000 Parīzē, paziņojusi policija.
 
14.dec 2018
Bažījoties par jauniem vardarbīgiem protestiem, kas jau piekto nedēļas nogali pēc kārtas varētu piemeklēt Francijas galvaspilsētu, Parīzes policijas priekšnieks Mišels Delpiks piektdien paziņojis par pastiprinātiem drošības pasākumiem.
 
13.dec 2018
Francijas policija ceturtdien noslēgusi rajonu Strasbūras dienvidos, kur pēdējo reizi tika redzēts pie Ziemassvētku tirdziņa apšaudi sarīkojušais aizdomās turamais.
 
13.dec 2018
Francijas dienvidos kravas mašīna notriekusi vienu no "dzelteno vestu" protestētājiem, kurš no gūtajiem ievainojumiem miris, ceturtdien paziņojusi prokuratūra.
 
12.dec 2018
Kā iepriekš ziņots, Strasbūrā otrdienas vakarā notikušajā apšaudē nogalināti trīs cilvēki un 13 ievainoti. Francija paaugstināts terorisma trauksmes līmenis.
 
9.dec 2018
Sestdien, 8.decembrī, Francijā turpinājās "dzelteno vestu" protesti. Kamēr atsevišķi indivīdi centās sev pievērst uzmanību ar vardarbīgām izpausmēm, tikmēr kāds cits parādījis, cik kulturāli var uzvesties arī piketu laikā.
 
9.dec 2018
Sestdien Francijā "dzelteno vestu" protestos, kuru gaitā izraisījās demonstrantu sadursmes ar policiju, kopumā aizturēti 1723 cilvēki, svētdien pavēstīja Iekšlietu ministrija.