Parīzes traģēdija

18.feb
Likumsargi novērsuši kādas valsts amatpersonas nolaupīšanu, informē Valsts policijas (VP) pārstāve Ilze Jurēvica.
 
14.feb
Bijušais profesionālais bokseris Kristofs Detinžē, kurš kļuva par Francijas "dzelteno vestu" protestu kustības varoni pēc policistu piekaušanas demonstrācijas laikā, trešdien tika atzīts par vainīgu un saņēma viena gada cietumsodu.
 
11.feb
Francijā netālu no Parīzes pirmdien nozudis inkasācijas automašīnas šoferis kopā ar aptuveni miljonu eiro, ziņu aģentūru AFP informēja avoti policija.
 
9.feb
Francijā 13.nedēļas nogali pēc kārtas turpinoties "dzelteno vestu" protestiem, Parīzē starp demonstrantiem un protestētājiem atkal izcēlušās sadursmes.
 
7.feb
Francijas Ārlietu ministrija ceturtdien paziņojusi, ka atsaukusi konsultācijām savu vēstnieku no Romas, tādējādi reaģējot uz pastāvīgajām Itālijas līderu "provokācijām".
 
29.jan
Nepilnos trijos mēnešos, kopš izveidojusies "dzelteno vestu" kustība, tās rīkotās demonstrācijas kļuvušas par visilgstošākajiem un vardarbīgākajiem sociālajiem protestiem modernās Francijas vēsturē.
 
26.jan
Tūkstošiem dzeltenās vestēs tērpušos protestētāju sestdien atkal atgriezušies Parīzes un citu Francijas pilsētu ielās. Šī ir jau vienpadsmitā sestdiena, kad Francijā notiek "dzelteno vestu" protesti.
 
26.jan
Tūkstošiem dzeltenās vestēs tērpušos protestētāju sestdien atkal atgriezušies Parīzes un citu Francijas pilsētu ielās, vēsta vietējie mediji.
 
23.jan
Francijas nacionālā veselības aģentūra "Anses" paziņojusi, ka bērnu autiņbiksīšu sastāvā atrastas bīstamas ķīmiskās vielas.
 
22.jan
Francijas datu aizsardzības aģentūra CNIL paziņojusi, ka interneta gigantam "Google" piemērojusi 50 miljonu eiro naudassodu, pirmo reizi soda noteikšanā pamatojoties uz Eiropas Savienības (ES) vispārīgo datu regulu (GDPR).
 
20.jan
Ugunsgrēkā slēpošanas kūrortā Francijas Alpos svētdien gājuši bojā divi cilvēki un 22 ievainoti, tostarp četri guvuši smagas traumas, paziņojušas amatpersonas.
 
17.jan
Šodien uz universitātes jumta Lionā nograndis pamatīgs sprādziens. Ārvalstu mediji vēsta, ka to esot izraisījusi gāzes noplūde.
 
15.jan
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien oficiāli atklājis tā dēvētās lielās debates, kuru mērķis ir nomierināt "dzelteno vestu" kustību, kas jau divus mēnešus Francijas pilsētu ielās rīko plašus protestus.
 
14.jan
Francijas prezidenta "Emanuela Makrona vēstule francūžiem", kurā viņš formulējis 30 jautājumus, kas būtu apspriežamas viņa pieteiktajās "lielajās nacionālajās debatēs", pirmdien izpelnījusies gan "dzelteno vestu" kustības aktīvistu, gan opozīcijas politiķu kritiku.
 
11.jan
Tiesa Francijā ceturtdien piesprieda cietumsodu radikālam krievu trimdas māksliniekam par centrālās bankas ēkas fasādes aizdedzināšanu performancē, kura tika nofilmēta un izplatīta sociālajos medijos.
 
9.jan
Francijas "dzelteno vestu" protesta kustības aktīvisti, turpinot ieilgušo cīņu pret valdību, mudina līdzpilsoņus masveidā izņemt naudu no Francijas bankām.
 
8.jan
Francijas bijušais boksa čempions Kristofs Detenžērs, kurš nedēļas nogalē "dzelteno vestu" protestu gaitā nofilmēts, ar dūrēm uzbrūkot policistiem, sociālajos tīklos saņēmis atbalstu un naudas apsolījumus.
 
5.jan
Francijas pilsētu ielās sestdien atkal izgājuši "dzelteno vestu" kustības protestētāji, vienlaikus valdības pārstāvis sakariem ar presi uzstājīgos aktīvistus raksturojis kā bezkompromisa cilvēkus, kas vienīgi grib panākt valdības krišanu.
 
3.jan
Francijas prezidenta Emanuela Makrona preses dienesta vadītājs paziņojis par atkāpšanos no amata, kas varētu būt zīme, ka politiskie skandāli un "dzelteno vestu" protesti sāk sašaurināt prezidenta tuvāko cilvēku loku.