Parīzes traģēdija

23.mar
Par spīti asajai varasiestāžu retorikai un ārkārtīgi spēcīgajai policijas klātbūtnei, Parīzes un citu Francijas pilsētu ielās sestdien atkal izgājuši "dzelteno vestu" kustības aktīvisti.
 
23.mar
Pirms kārtējiem "dzelteno vestu" protestiem Parīzes un citu Francijas lielāko pilsētu ielās izvietoti tūkstošiem policistu, varasiestādēm cenšoties nepieļaut pagājušās nedēļas nogalē pieredzēto grautiņu atkārtošanos.
 
22.mar
Francijas augstākā konstitucionālā tiesa ceturtdien nolēma, ka bēgļu jauniešiem var likumīgi pieprasīt rentgenstaru testa veikšanu viņu vecuma noteikšanai.
 
20.mar
Francijas policija ir gatava veikt masu aizturēšanas, ja "dzelteno vestu" demonstranti nepakļausies protestu aizliegumam, paziņojis Francijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Lorāns Nunjess.
 
20.mar
Francija trešdien brīdinājusi, ka tā varētu balsot pret "Breksita" atlikšanu, ja Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja Eiropas līderiem nespēs piedāvāt pārliecinošu atrisinājuma stratēģiju.
 
18.mar
Reaģējot uz sestdien pieredzētajām nekārtībās, Francijas varasiestādes, aizliegs protestu rīkošanu tādās vietās kā Elizejas lauki, pirmdien paziņojis premjerministrs ministrs Eduārs Filips. "Sākot ar nākamo sestdienu un ikreiz, kad tas nepieciešams, mēs aizliegsim "dzelteno vestu" vārdā rīkotās demonstrācijas visvairāk cietušajās apkaimēs, ja uzzināsim, ka piedalās ekstrēmisti, kas plāno vardarbību," norādīja Filips.
 
16.mar
Francijas "dzelteno vestu" protesta akcijas organizatori sestdien izsludinājuši "ultimāta" akciju, kas sestdien Parīzes centrā pulcējusi lielu skaitu cilvēku un ātri pāraugusi vardarbībā. "Dzelteno vestu" protesta akcijas notiek jau 18.sestdienu pēc kārtas un šajā sestdienā liels skaits cilvēku sapulcējās uz Elizejas lauku avēnijas. Policija raidīja asaru gāzi un pielietoja ūdens metējus, lai izdzenātu protestētājus, kas veidoja barikādes Elizejas lauku tuvumā, vēsta ziņu aģentūra LETA.
 
8.mar
Salīdzinot sabiedrības noskaņojumu Francijā, Vācijā, Spānijā, Itālijā, Austrijā un Polijā, sabiedriskās domas aptaujā secināts, ka Francijā ir visdusmīgākie cilvēki.
 
6.mar
ANO augstā cilvēktiesību komisāre Mičela Bačeleta trešdien aicinājusi veikt "izmeklēšanu pilnā apjomā" par liecībām, ka Francijas policija "dzelteno vestu" protestu laikā, iespējams, pielietojusi pārmērīgu spēku.
 
25.feb
Francijas sabiedrība ir mainījusi savu attieksmi pret "dzeltenajām vestēm", un vairums francūžu tagad vēlas, lai protesti tiek pārtraukti, liecina svētdien publiskotie aptaujas rezultāti.
 
19.feb
Policija otrdien Francijas dienvidu pilsētā Marseļā nošāvusi uzbrucēju, kurš ar nazi savainojis divus garāmgājējus, ziņo amatpersonas. Vēl viens cilvēks guvis ievainojumus kājā no ložu fragmentiem, pavēstīja policija. Vīrietis ar nazi garāmgājējiem uzbrucis pēcpusdienā uz noslogotas ielas pilsētas centrā. Policisti atklājuši uguni, kad uzbrucējs viņiem draudējis ar ieroci. Uzbrukuma motīvs šobrīd nav zināms.
 
19.feb
Noziedznieki Latvijā plānojuši nolaupīt kādu tiesu izpildītāju, par viņa atbrīvošanu pieprasot 350 000 eiro, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.
 
19.feb
Vairākās Francijas pilsētās otrdien paredzētas demonstrācijas pret antisemītismu.
 
18.feb
Likumsargi novērsuši kādas valsts amatpersonas nolaupīšanu, informē Valsts policijas (VP) pārstāve Ilze Jurēvica.
 
14.feb
Bijušais profesionālais bokseris Kristofs Detinžē, kurš kļuva par Francijas "dzelteno vestu" protestu kustības varoni pēc policistu piekaušanas demonstrācijas laikā, trešdien tika atzīts par vainīgu un saņēma viena gada cietumsodu.
 
11.feb
Francijā netālu no Parīzes pirmdien nozudis inkasācijas automašīnas šoferis kopā ar aptuveni miljonu eiro, ziņu aģentūru AFP informēja avoti policija.
 
9.feb
Francijā 13.nedēļas nogali pēc kārtas turpinoties "dzelteno vestu" protestiem, Parīzē starp demonstrantiem un protestētājiem atkal izcēlušās sadursmes.
 
7.feb
Francijas Ārlietu ministrija ceturtdien paziņojusi, ka atsaukusi konsultācijām savu vēstnieku no Romas, tādējādi reaģējot uz pastāvīgajām Itālijas līderu "provokācijām".