Parīzes traģēdija

Vakar, 23:04
Francijas nacionālā veselības aģentūra "Anses" paziņojusi, ka bērnu autiņbiksīšu sastāvā atrastas bīstamas ķīmiskās vielas.
 
22.jan
Francijas datu aizsardzības aģentūra CNIL paziņojusi, ka interneta gigantam "Google" piemērojusi 50 miljonu eiro naudassodu, pirmo reizi soda noteikšanā pamatojoties uz Eiropas Savienības (ES) vispārīgo datu regulu (GDPR).
 
20.jan
Ugunsgrēkā slēpošanas kūrortā Francijas Alpos svētdien gājuši bojā divi cilvēki un 22 ievainoti, tostarp četri guvuši smagas traumas, paziņojušas amatpersonas.
 
17.jan
Šodien uz universitātes jumta Lionā nograndis pamatīgs sprādziens. Ārvalstu mediji vēsta, ka to esot izraisījusi gāzes noplūde.
 
15.jan
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien oficiāli atklājis tā dēvētās lielās debates, kuru mērķis ir nomierināt "dzelteno vestu" kustību, kas jau divus mēnešus Francijas pilsētu ielās rīko plašus protestus.
 
14.jan
Francijas prezidenta "Emanuela Makrona vēstule francūžiem", kurā viņš formulējis 30 jautājumus, kas būtu apspriežamas viņa pieteiktajās "lielajās nacionālajās debatēs", pirmdien izpelnījusies gan "dzelteno vestu" kustības aktīvistu, gan opozīcijas politiķu kritiku.
 
11.jan
Tiesa Francijā ceturtdien piesprieda cietumsodu radikālam krievu trimdas māksliniekam par centrālās bankas ēkas fasādes aizdedzināšanu performancē, kura tika nofilmēta un izplatīta sociālajos medijos.
 
9.jan
Francijas "dzelteno vestu" protesta kustības aktīvisti, turpinot ieilgušo cīņu pret valdību, mudina līdzpilsoņus masveidā izņemt naudu no Francijas bankām.
 
8.jan
Francijas bijušais boksa čempions Kristofs Detenžērs, kurš nedēļas nogalē "dzelteno vestu" protestu gaitā nofilmēts, ar dūrēm uzbrūkot policistiem, sociālajos tīklos saņēmis atbalstu un naudas apsolījumus.
 
5.jan
Francijas pilsētu ielās sestdien atkal izgājuši "dzelteno vestu" kustības protestētāji, vienlaikus valdības pārstāvis sakariem ar presi uzstājīgos aktīvistus raksturojis kā bezkompromisa cilvēkus, kas vienīgi grib panākt valdības krišanu.
 
3.jan
Francijas prezidenta Emanuela Makrona preses dienesta vadītājs paziņojis par atkāpšanos no amata, kas varētu būt zīme, ka politiskie skandāli un "dzelteno vestu" protesti sāk sašaurināt prezidenta tuvāko cilvēku loku.
 
3.jan
Francijas policija trešdien aizturēja un ievietoja apcietinājumā vienu no "dzelteno vestu" protestu kustības līderiem Ēriku Druē par to, ka viņš bija organizējis demonstrāciju Parīzes centrā, to nepiesakot, pavēstīja ziņu avots prokuratūrā.
 
2.jan
Pateicoties aktīvajai drošības dienestu darbībai, Eiropā pērn notika mazāk teroraktu, bet terorisma draudu līmenis Latvijā šogad nemainīsies un saglabāsies zems, noskaidrots Valsts drošības dienestā (VDD), kas līdz gadumijai saucās Drošības policija.
 
1.jan
Astoņi francūži Vecgada vakarā Rennā iestrēguši karuselī 50 metrus virs zemes un nocelti tikai otrdienas rītausmā, ziņo Francijas mediji.
 
31.dec 2018
Francija un Lielbritānija vienojušās pastiprināt divpusējo sadarbību, lai novērstu aizvien aktīvākos nelegālo migrantu centienus nelielās laiviņās šķērsot Lamanšu, paziņojis Apvienotās Karalistes iekšlietu ministrs Sadžids Džavids.
 
29.dec 2018
Brisele, 29.dec., LETA--AFP. Eiropas Savienībā (ES) piektdien stājās spēkā stingrāki pasākumi noziedzības un terorisma apkarošanai, kas paredz uzlabot drošību, efektīvāk daloties ar informāciju.
 
26.dec 2018
Divi cilvēki ar "straikbola" ieročiem trešdien izraisījuši paniku Parīzes Šarla de Golla lidostā, ziņo izmeklēšanā tuvu stāvoši avoti.
 
20.dec 2018
Daudzām pasaules valstīm var draudēt jauns islāmistu terorisma vilnis, jo tuvākajā laikā no cietumiem iznāks terorisma atbalstītāji, kas izcieš salīdzinoši nelielus sodus, brīdināja Interpola ģenerālsekretārs Jirgens Štoks.
 
19.dec 2018
Policisti Francijā, protestējot pret pārslodzi un tūkstošiem neapmaksātu darba stundu, trešdien palēninājuši darbu vismaz vienā no termināliem Šarla de Golla lidostā.