arrow_downwardEiropas basketbola čempionāts

Spānijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien, 20. septembrī, Lillē uzvarēja Lietuvas izlasi ar rezultātu 80:63 un trešo reizi sešu gadu laikā triumfēja Eiropas meistarsacīkstēs.
20.sep 2015 Portāls Sportacentrs.com
Eiropas 40. meistarsacīkstes basketbolā vīriešiem būs par divām dienām garākas, bet sacensību rīkotājiem nebūs jāpiedalās kvalifikācijas spēlēs, svētdien, 20. septembrī, preses konferencē Lillē paziņoja Starptautiskās Basketbola federācijas pārstāvji.
Bronzas godalgas Eiropas čempionātā basketbolā izcīnījusi Francijas izlase, kas cīņā par trešo vietu tikās ar Serbijas valstsvienību. Francūži ar ātru un atlētisku spēli uzveica serbus ar rezultātu 81:68.
Eiropas čempionāta finālturnīra pēdējā dienā Francijas pilsētā Lillē tiks aizvadītas spēles par medaļām - plkst. 15.00 bronzas mačā tiksies mājinieki Francijas basketbolisti un Serbijas izlase, bet plkst. 20.00 finālspēlē laukumā izies Spānijas un Lietuvas valstsvienības.
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība (bilance 4-5) piektdien, 18. septembrī, zaudēja Čehijai (5-4) ar rezultātu 70:97 un Eiropas čemponātu noslēdza astotajā vietā, paliekot bez tiešās ceļazīmes uz Rio kvalifikācijas turnīru.
18.sep 2015 Portāls Sportacentrs.com
Šovakar 22:00 Lillē tiks uzsākta Francijas un Spānijas basketbola izlašu spēle, kurā noskaidrosies pirmā "Eurobasket 2015" fināliste un pirmā Riodaženeiro olimpiskajās spēlēs iekļuvusī Eiropas izlase.
17.sep 2015 Portāls Sportacentrs.com
Šodien, 17:00 pēc Latvija laika, Latvijas basketbola izlase aizvadīs spēli ar Grieķijas valstsvienību, cenšoties garantēt olimpiskā kvalifikācijas turnīra sasniegšanu un piekto vai sesto vietu Eiropas čempionātā.
Dienu pirms spēles pret Grieķiju Eiropas čempionāta mazajā pusfinālā Latvijas valstsvienības saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks atzina, ka pret Franciju pietrūcis meistarības, bet tagad visas domas jau pie nākamās spēles. Sarunas izskaņā Jānis atbild uz dažiem "Twitter" lietotāju jautājumiem.
Šovakar Francijas pilsētā Lillē turpināsies Eiropas čempionāts basketbola. Lietuva savā ceturtdaļfināla spēlē spēkosies ar individuāli spēcīgo Itālijas valstsvienību, bet vieni no čempionāta pārsteiguma autoriem čehi centīsies pārsteigt līdz šim nevainojami spēlējošo Serbiju.
16.sep 2015 Portāls Sportacentrs.com
Pēc Latvijas izlases zaudējuma Francijai Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā komentārus sniedza Dairis Bertāns, Žanis Peiners un Jānis Blūms.
Pēc zaudējuma Francijai Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis atzina, ka šoreiz franči bijuši labāki, taču priecējis, ka komanda parādīja raksturu un cīnījās līdz galam.
Šovakar 22:00 pēc Latvijas laika mūsu basketbola izlase uzsāks ceturtdaļfināla cīņu ar Francijas valstsvienību, pašreizējo Eiropas čempioni, 2014. gada PK bronzas medaļnieci un "Eurobasket 2015" izslēgšanas turnīra mājinieci.
15.sep 2015 Portāls Sportacentrs.com
Dienu pirms spēles pret Franciju Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas basketbola valstsvienības spēka uzbrucējs Rolands Freimanis īsā sarunā ar Sportacentrs.com dalījās iespaidos par līdz šim aizvadīto turnīru, atklāja, kura spēle bijusi visgrūtākā un norādīja, ka komandā visi saglabā mieru: "Varu teikt godīgi - nevienu brīdi komandā neesam pat ierunājušies par Rio. Vienkārši ejam soli pa solim, mierīgim, neko neforsējot vai nesapņojot. Laiks rādīs, kā būs. Viss ir pašu rokās!"
Horvātijas basketbola izlases galvenais treneris Velimirs Perasovičs pēc izstāšanās no Eiropas basketbola čempionāta paziņoja, ka nepagarinās līgumu ar federāciju.
14.sep 2015 Portāls Sportacentrs.com
Vietu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā izcīnījusi Serbijas izlase, kas astotdaļfinālā mērojās spēkiem ar Somijas valstsvienību. Somi turējās līdzās saviem spēcīgajiem pretiniekiem trīs ceturtdaļas, bet Serbijas basketbolisti tomēr bija pārāki ar rezultātu 94:81.
13.sep 2015 Portāls Sportacentrs.com
Puslīdz pirmo pārsteigumu Eiropas čempionāta basketbolā izslēgšanas spēlēs sarūpējusi Čehijas valstsvienība, kas mērojās spēkiem ar Horvātijas izlasi. Čehi astotdaļfināla spēlē trīs ceturtdaļas nopietni dominēja pret nevarīgajiem horvātiem, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 80:59 un iekļūstot ceturtdaļfinālā.
Pēc uzvaras pār Slovēniju Eiropas čempionātā un iekļūšanas ceturtdaļfinālā Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis komentēja spēli, atzīstot, ka svarīgi bijis nepakļauties slovēņu spiedienam.
12.sep 2015 Portāls Sportacentrs.com
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien, 12. septembrī, Lillē uzvarēja Slovēniju ar rezultātu 73:66, pēc 14 gadu pārtraukuma iekļuva Eiropas astoņniekā un Francijā aizvadīs vēl trīs spēles. Ceturtdaļfinālā 15. septembrī būs jāspēlē pret Francijas un Turcijas cīņas uzvarētājiem.
Sestdien basketbola vajadzībām pārveidotajā "Pierre Mauroy" futbola stadionā Lillē Latvijas izlase aizvadīs "EuroBasket 2015" astotdaļfināla spēli, tiekoties ar Slovēnijas izlasi.
Latvijas basketbola izlase 12. septembrī, jau pusdienlaikā (13:00 pēc Latvijas laika) aizvadīs "EuroBasket 2015" astotdaļfināla spēli pret Slovēnijas izlasi.