Uztura noslēpumi

2.mai
Iegādājoties saldo ēdienu – vafeļu konusus ar iebiezinātā piena pildījumu -, nepatīkamu pārsteigumu piedzīvoja Signes ģimene, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
1.mai
Tuvojoties vasarai, kad laiks sāk palikt siltāks un gaišāks, arvien vairāk iedzīvotāju interesējas par dažādām diētām svara samazināšanai. Svarīgi atcerēties, ka drastisku diētu ievērošana, kas balstīta uz badošanos, ļoti lielu uzņemto kaloriju samazināšanu, atsevišķu uzturvielu izslēgšanu no ēdienkartes vai vienveidīgu produktu lietošanu uzturā, ir ne tikai nevēlama, bet arī bīstama veselībai. Vairāk par to, kāpēc pavasaris nav piemērots laiks diētām, un nosacījumiem, kas jāievēro pirms diētas uzsākšanas, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.
 
30.apr
Laikā, kad lielākā daļa cilvēku visas maltītes gatavo mājās, britu šefpavārs Džeimijs Olivers pievienojas aicinājumam #paliecmājās un rosina cilvēkus būt atbildīgiem un veikalus apmeklēt pēc iespējas retāk. Šajā pandēmijas laikā ir sevišķi svarīgi rūpēties par savu veselību, ēdot sabalansētas un vitamīniem bagātas maltītes. 
 
30.apr
Cilvēku attiecības ar ēdienu ir viena no sarežģītākajām lietām pasaulē. Mēs ne vienmēr ēdam, ja esam izsalkuši. Mūsu apetīti ietekmē daudzi faktori, par kuriem pat nenojaušam un tas ietekmē mūsu svaru. Pētījums atklājis mūsu apetītes 7 "vecumus" un to galvenās iezīmes.
 
29.apr
Koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ ievērojumi mainījusies daudzu kultūras jomas pārstāvju ikdiena. Ņemot vērā atceltos pasākumus un darbus, daudziem nākas meklēt jaunas darba iespējas. Producents Juris Millers informē, ka ievērojies, ka kāds Latvijā zināms mūziķis, iespējams, strādā par pusdienu piegādātāju.
 
29.apr
Šobrīd mājās gatavošana ir ieguvusi jaunu nozīmi, kad esam pašizolācijā vai pēc iespējas cenšamies samazināt aktivitātes ārpus mājas. Paša gatavotām maltītēm ir daudz plusu - tās ir veselīgākas, tu zini visas sastāvdaļas un produktus, tās pat var nereti pārspēt restorānus arī garšas ziņā. Taču virtuvē mums ir izveidojušies paradumi, par kuriem pat neaizdomājamies, ka tie var mūs apdraudēt. "Brightside" nosauc septiņas kļūdas, kuras ikviens no mums mēdz pieļaut, mājās gatavojot maltīti.
 
27.apr
Apelsīnu sula, kārumi, krekeri un citi produkti, kas mums liek justies labāk slimošanas laikā, izrādās nenāk mūsu organismam par labu. Daudzi no šiem produktiem pastiprina iekaisumu un neļauj organismam uzņemt vajadzīgo šķidrumu. Uztura speciālisti portālam "Insider" nosaukuši produktus, no kuriem jāizvairās, ja esi saslimis.
 
26.apr
Pašvaldībām būtu vairāk jāatbalsta vietējie ražotāji ar Latvijā ražotās produkcijas izvēli pārtikas pakās skolēniem, pauda Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijā (LPUF).
 
23.apr
Kā zināt, ka nopirktā maize, augļi vai gaļa mums neskādēs? Izrādās, ir triki, kas palīdz veikalā noteikt, kurš produkts varbūt jāatstāj turpat, bet, kuru varam droši nest uz mājām un gatavot.
 
21.apr
Covid-19 pandēmija rada draudus ne tikai mūsu fiziskajai veselībai, bet ietekmē arī mūsu nervu sistēmu. Ir tik daudz nezināmā, mums ir jāmaina paradumi, ierastais ritms ir pilnībā izjaukts un nav skaidras nojausmas par nākotni. Tas viss rada papildu stresu, tāpēc uztura speciāliste Džodija Godfrija portālam "Psycom" nosaukusi 7 produktus, kurus iesaka lietot, lai mazinātu trauksmes sajūtu.
 
20.apr
Kāre pēc dažādiem produktiem iedalās divos tipos - selektīvā un neselektīvā. Kad mums vienkārši kārojas ēdiens, tā ir neselektīvā kāre. Taču, ja mums kārojas kaut kas konkrēts, tā ir selektīvā izvēle un organisms šādi mūs var brīdināt par svarīgu elementu trūkumu.
 
19.apr
Par vienu no netiešajām ar Covid-19 saistīto ierobežojumu sekām eksperti atzīst varbūtējo liekā svara pieaugumu. Asprāši atraduši jaunu saukli: paliec mājās – paliec resns. Arī līdz šim taču nav trūcis cilvēku, kuri, tiklīdz jūtas garlaikoti, skumji vai nesaprasti, atrod ēšanā gan laika kavēkli, gan mierinājumu. Taču tas palīdz tikai uz īsu brīdi, toties ātri pāraug neveselīgā ieradumā un noved pie liekā svara.
 
18.apr
Daudzi aktīvi veido pārtikas krājumus, tādēļ Santa Maria pārstāve Inga Auziņa vērš uzmanību, ka vajadzētu pārliecināties, lai produkti tiktu atbilstoši uzglabāti un izlietoti to derīguma termiņa laikā.
 
15.apr
Ārkārtējās situācijas laikā, kad daudz vairāk laika pavadām mājās, pastāv liekā svara risks. Ledusskapis vienmēr ir tuvumā, sporta zāles ir slēgtas, bet mājās saņemties nodarbībām ir daudz grūtāk. "Healthline" uzskaitījis produktus, kas palīdzēs gūt labāku sāta sajūtu, tādejādi apēdot mazāk kaloriju.
 
14.apr
Neatkarīgās pārtikas grozs laikā no pagājušā gada Lieldienām līdz šā gada Lieldienām sadārdzinājies par 57 eirocentiem jeb 4,7% atpaliek no vidējās algas pieauguma.
 
11.apr
Medijs "goodhouse.ru" nosaucis tos pārtikas produktus, kurus var glabāt gluži vai visu mūžu.
 
8.apr
Veselīga uztura "trendi" mainās visu laiku un saraksts ar veselīgiemm un neveselīgiem produktiem mijas nepārtraukti. Uztura speciālisti portālam "The Healthy" nosaukuši "veselīgus" ēšanas paradumus, kuri patiesībā tādi nemaz nav.
 
8.apr
Pārtikas nozare ir viena no retajām nozarēm, kas šajā krīzē bez darba nepaliks, jo pārtika ir bijusi, ir un būs nepieciešama visos laikos un jebkuros apstākļos. Tomēr piena nozarē strādājošie ir nobažījušies, ka krīze skars arī šo uzņēmējdarbību. Redzot, kas notiek pasaulē, nevienam nerodas jautājumi par to, ir vai nav krīze. Vienīgais jautājums, cik dziļa un smaga tā būs! Lauksaimnieki uzskata, ka krīzi pārvarēt palīdzētu tirdzniecības uzcenojuma un pievienotā vērtības nodokļa (PVN) samazināšana piena produktiem, kas palielinātu vietējo patēriņu.
 
7.apr
Jau iepriekš ziņots, ka Rīgas domes Labklājības departaments veiks izmaiņas sešās siltā ēdiena izsniegšanas vietās trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem - Slokas ielā 33, Maskavas ielā 250, Stūrmaņu ielā 25, Tvaika ielā 54/3, Brīvības gatvē 399 un Zaļenieku ielā 40.
 
6.apr
Lai arī pavasaris priecē gan ar sauli, gan ar siltumu, daudziem prāts nenesas uz optimisma pusi, un domas par nākotni krāsojas ja ne melnās, tad vismaz pelēkās krāsās. Ne tikai cilvēka fizioloģija, arī viņa noskaņojums ir cieši saistīts ar viņa uzturu, tāpēc ir vērts padomāt par to, ko ikdienā izvēlamies savai un savas ģimenes maltītei.