Satiksme

3.mar
Lielu sociālo tīklu lietotāju uzmanību piesaistījis Elvja ieraksts Facebook - vīrieša auto vējstiklā ietriekusies skrūve no kāda pretim braucošā šofera vadītā auto.
 
28.feb
No šī gada 1. marta stāsies spēkā jauns līgumsoda apmērs par braukšanu vilcienā bez biļetes. Turpmāk pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu braukšanas biļeti, tiks piemērota soda nauda 25 eiro apmērā.
 
26.feb
No 2. marta būs izmaiņas pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) minibusu un ekspresbusu maršrutu kustības sarakstos, informēja uzņēmuma pārstāve Maija Lazdiņa.
 
22.feb
Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes. Īpaši sarežģīti izbraucami uz ceļiem ir uzkalni un strauji pagriezieni, tas ir jāņem vērā arī plānojot kravu piegādi. Savukārt braukšanas apstākļi uz valsts galvenās un reģionālās nozīmes autoceļiem šorīt ir apmierinoša, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
 
21.feb
Rīgas domes Satiksmes departaments iebilst gaidāmajām izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos, kas paredzēs, ka pa sabiedriskā transporta joslu būs atļauts pārvietoties mopēdiem un motocikliem.
 
21.feb
Uz Jūrmalas šosejas ceturtdienas rītā notikusi piecu automašīnu sadursme, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.
 
20.feb
Rīgas domes Satiksmes departaments no pērn paredzētās mērķdotācija pašvaldības autoceļiem un ielām nav īstenojis projektus 19,44 miljonu eiro apmērā, liecina departamenta iesniegtā vēstule Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejai.
 
19.feb
Satiksmei bīstamās bedres, kas mainīgos laika apstākļos un atkusnī veidojas ceļu posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, tiek labotas, izmantojot aukstā asfalta tehnoloģiju. Aukstā asfalta maisījumam ir jābūt izturīgam svārstīgās temperatūras un mitruma apstākļos, tam ir jāatbilst noteiktām kvalitātes prasībām. Tāpēc aukstā asfalta maisījumiem, kas tiek izmantoti uz valsts autoceļiem, veic tilpuma, blīvuma un bitumena satura pārbaudes. Pārbaudes veic VAS Latvijas Valsts ceļi LVC Ceļu laboratorijā, katru paraugu pārbaudot ar septiņiem testiem. Gadījumā, ja testi uzrāda, ka asfalta maisījums neatbilst kvalitātes parametriem, par darbiem, kas veikti ar neatbilstošu materiālu, netiek veikta samaksa.
 
18.feb
Sociālajos tīklos vairāki Latvijas iedzīvotāji publicējuši fotogrāfijas, kurās redzams, ka ceļus klāj gluds ledus. Tāda situācija novērota, piemēram, Mežaparkā un Jūrmalā.
 
18.feb
Vilcienu kustība posmā Sloka-Dubulti pirmdienas rītā notiek pa vienu sliežu ceļu, liecina "Pasažieru vilciens" publiskotā informācija.
 
18.feb
Saistībā ar ūdensvada remontdarbiem no šodienas plkst.8 līdz 25.februāra plkst.15 Rīgā tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Aleksandra Čaka ielas posmā no Artilērijas ielas līdz Tallinas ielai.
 
17.feb
Jūrmalā, Slokas pusē, netālu no autoceļa Rīga-Ventspils tilta pār Lielupi, šovakar noticis ceļu satiksmes negadījums, kura dēļ ir apgrūtināta izbraukšana no Slokas uz lielo šoseju.
 
17.feb
"Situācija ar bedrēm ielās mums šobrīd ir štruntīga, pat ļoti štruntīga. Te nav nekādu šaubu. Tas rada virkni jautājumu. Man nav tiesību taisnoties, vienkārši sniegšu dažus skaidrojumus – kas tika vai netika darīts, un ko vēl darīs," ierakstu Facebook piektdien iesāka Rīgas mērs Nils Ušakovs, skaidrojot situāciju ielās, kur izveidojušās bedres, kas lauž pilsētnieku un Rīgas viesu automašīnas.
 
14.feb
Saistībā ar ūdensvada remonta darbiem no 18.februāra plkst. 8.00 līdz 25.februāra plkst. 15.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Aleksandra Čaka ielā, posmā no Artilērijas ielas līdz Tallinas ielai.
 
14.feb
"Rīgas satiksme" informē, ka 2019. gada 15. februārī saistībā Kontinentālās hokeja līgas Latvijas komandas "Dinamo Rīga" maču zem klajas debess, kurš norisināsies Lielvārdes ielā 141, atsevišķos maršrutos, atbilstoši pasažieru plūsmai, pirms un pēc hokeja mača tiks nodrošināti papildu reisi.
 
14.feb
Šī gada 11.februārī, pulksten 08.10 Rīgā, Valdeķu ielā, pretī namam nr.10, pagaidām nenoskaidrots transportlīdzeklis un tā vadītājs uz neregulējamās gājēju pārejas uzbrauca gājējai un pameta notikuma vietu.
 
13.feb
No 1.janvāra līdz 12.februārim Rīgas ielu bedru labošanai pašvaldība ir iztērējusi aptuveni 400 000 eiro, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.
 
13.feb
Latvijā arvien vairāk daudzbērnu ģimenes locekļi, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajā maršrutu tīklā, lieto Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un saņem braukšanas maksas atvieglojumus. Šobrīd skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam var uzrādīt vecāku Goda ģimenes apliecību, savukārt no 2020. gada 1. janvāra katram ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība.
 
13.feb
Gada pirmie mēneši līdz ar straujajām temperatūras maiņām tradicionāli saistās ar bedru un bedrīšu parādīšanos uz Latvijas autoceļiem, kas savukārt draud nodarīt dažāda apmēra bojājumus spēkratiem. Tomēr šis gads autovadītājiem izrādījies īpaši bīstams - kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati, februāra pirmajās desmit dienās, salīdzinot ar šo pašu laika periodu pērn, pat četras reizes palielinājies to atlīdzību pieteikumu skaits, kas saistīti ar automašīnu bojājumiem nekvalitatīva ceļa seguma un bedru dēļ. Lielākais skaits pieteikumu saņemts Rīgā.
 
13.feb
Vakar, 12.februārī, pulksten 8:00 Beverīnas novada Kauguru pagastā, autoceļa posmā Valmiera – Rauna, “Mercedes Benz” vadītāja, veicot kreiso pagrieziena manevru, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā notika transportlīdzekļa sānslīde un tas iebrauca pretējās kustības joslā, kur sadūrās ar pretim braucošo “Volvo”.