Satiksme

14.okt
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un viņa parlamentārais sekretārs Jānis Butāns ir maldinājuši sabiedrību, apgalvojot, ka jauns transportlīdzekļu nodoklis tiks ieviests ar mērķi “novērst vecu un ekoloģiski kaitīgu vieglo automobiļu reģistrēšanu Latvijā”. Patiesībā mērķis bija tieši pretējs ‒ ievest pēc iespējas vairāk lietotu mašīnu, lai iekasētu no to lietotājiem pēc iespējas vairāk naudas un par šo naudu nopirktu milzīgus dīzeļdzinējus. Vilcienus. Kuluāros baumo, ka tagad gaidāms mēģinājums paaugstināt ikgadējā ekspluatācijas nodokļa likmes.
 
13.okt
Aculiecinieki ziņo, ka otrdienas rītā glābēji no ūdenstilpnes Valmieras centrā izvilkuši automašīnu.
 
13.okt
No šodienas visā valsts autoceļu tīklā maksimālais atļautais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 90 kilometrus stundā (km/h), informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).
 
12.okt
No šodienas, 12. oktobra kontrolieri pastiprināti pievērš uzmanību mutes un deguna aizsega lietošanai sabiedriskajā transportā un gadījumos, ja elpceļu aizsegs netiks lietots, palūgs pasažieri izkāpt no sabiedriskā transporta, kā arī aktīvi sadarbosies ar pašvaldības policiju šīs prasības ievērošanā. Atgādinām, ka no 7. oktobra tramvajos, trolejbusos un autobusos jālieto mutes un deguna aizsegs, tādejādi pēc iespējas mazinot “COVID-19” izplatības riskus. Kā mutes un deguna aizsegu var lietot medicīniskās, nemedicīniskās vai higiēniskās maskas un sejas vairogus vai vizierus.
 
12.okt
Latvijas galvaspilsētā remontdarbu sezona nav noslēgusies. Ielas segums tiek mainīts Aleksandra Čaka ielā, kā arī remontdarbu dēļ satiksmes ierobežojumi ir Bruņinieku ielā.
 
12.okt
Šī gada astoņos mēnešos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji jau dzēsuši vairāk nekā 300 ugunsgrēkus transportlīdzekļos un tajos cietuši deviņi, bet gājuši bojā trīs cilvēki. Aizvadītajā gadā transportlīdzekļi deguši 600 reizes, bet 2018.gadā – 622 reizes. 2019.gadā šādos ugunsgrēkos cieta 11 cilvēki, bet gadu iepriekš – septiņi cilvēki.
 
12.okt
Pirmdienas agrā rītā ceļu satiksmes negadījumā Jelgavas novadā gājis bojā cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
10.okt
Straujiem soļiem tuvojas gada tumšākais laiks un tas ir brīdis, kad satiksmes dalībniekiem ir īpaši jāgādā par savu drošību. Gājējiem un velosipēdistiem jārūpējas, lai viņi būtu pamanāmi, bet autobraucējiem jābūt vērīgākiem un jāparūpējas par spēkrata tehnisko stāvokli - gana spožiem lukturiem un labām vējstikla slotiņām, informē Valsts policija.
 
10.okt
Pēdējo gadu laikā īpaši daudzveidīgas ir kļuvušas pārvietošanās iespējas pilsētā un transportlīdzekļu pieejamība. Līdztekus pieprasījumam pēc motorolleriem, elektriskajiem skūteriem un elektriskajiem balansa dēļiem, pieaug arī negadījumu skaits ceļu satiksmē, kuros iesaistīti ir šie transportlīdzekļi. Aizvadītā gada laikā pieaudzis negadījumu skaits, kad pie elektrisko un zemas kubatūras transportlīdzekļu stūres bijuši tieši jaunieši, tādēļ aicina vecākus būt atbildīgiem un izvērtēt drošības riskus.
 
10.okt
Laikā no 10. līdz 11.oktobrim ielas seguma asfaltēšanas darbu dēļ satiksmei tiks slēgts Čaka un Marijas ielas posms no Stabu līdz Merķeļa ielai.
 
9.okt
Gatavojoties "Rimi" Rīgas maratonam, jau šovakar satiksmei tiks slēgts 11.novembra krastmalas posms, informē Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.
 
9.okt
Labos laika apstākļos brīvdienās Siguldas apkārtnē var būt īpaši intensīva satiksme, tāpēc jāplāno papildu laiku ceļam, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi".
 
8.okt
Ir būtiski jāmaina veids, kā Rīgas domes Satiksmes departaments organizē Brsas un Deglava tiltu rekonstrukciju, ceturtdien pēc tikšanās ar departamenta vadību uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP) un priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).
 
8.okt
Aculieciniekam izdevies piefiksēt Ķīnas vēstniecības automašīnu, kas veic kreiso manevru neatļautā vietā. Kā norāda vīrietis, pie Ķīnas vēstniecības šādu skatu varot redzot itin bieži, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
7.okt
Saistībā ar "Rimi" Rīgas maratona un "Rimi" bērnu dienas norisi tiks būtiski ierobežota satiksme pilsētā, kā arī slēgta 11.novembra krastmala.
 
7.okt
Lai mudinātu pasažierus braukt vilcienā laikā, kad ir mazāka pasažieru plūsma un lielāka iespēja ievērot droši distanci no citiem pasažieriem, no 2020.gada 12.oktobra līdz 2021.gada 11.aprīlim darbdienās 35 dienas vidus reisiem biļetes vienam braucienam būs par 20% lētākas.
 
7.okt
Kāds ārvalstu visis reibuma stāvoklī centās atstūrēt no “Sēnītes” līdz Rīgai un viņu izdevies apturēt tikai pēc līdzcilvēku iesaistīšanās pakaļdzīšanās operācijā, vēsta raidījums “Degpunktā”.
 
7.okt
Limbažu novadā uz grants ceļa otrdien avarēja un apmeta kūleni vieglais automobilis, kas bija pilns ar pasažieriem. Vadītājs, braucot uzkalniņā pa nepazīstamu maršrutu, zaudēja kontroli pār automašīnu un iebrauca grāvī, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
6.okt
Mārupē, klusajā Bebru ielā, 5. oktobrī apkārtējo mieru iztraucēja kāds “Volvo” šoferis, kurš savu apvidus auto pamanījās apgāzt uz jumta, kādēļ attiecīgajā vietā uz brīdi bija bloķēta arī satiksme, vēsta raidījums “Degpunktā”.
 
6.okt
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātu priekšlikumu grozījumiem likumā, paredzot ļaut vēsturiskajiem spēkratiem slēgt apdrošināšanas standartlīgumu uz 30 dienām. Tāpat šodien atbalstīts priekšlikums, kas paredz apdrošinātāja noteiktās apdrošināšanas prēmijas maksājumu par 40% samazināt arī tiem transportlīdzekļu īpašniekiem, kas ir vecāki, aizbildņi vai audžuģimene, kura audzina nepilngadīgu bērnu invalīdu.