Muzeju nakts

26.mai
Muzeju nakti Rīgā neapmeklēju vairākus gadus – nenoliedzu, ka programma ir interesanta, bet tā drūzmēšanās un grūstīšanās, centieni ieraudzīt kaut ko aiz citu cilvēku mugurām… Nē. Ārpus Rīgas par Muzeju nakti ir patīkamas atmiņas. Lielākoties tur šis pasākums ir ģimenisks. Vismaz man ir gadījies Muzeju nakti ārpus galvaspilsētas piedzīvot tādu.
 
23.mai
Sestdien, Muzeju nakts ietvaros Daugavpils cietoksnī notika Martas balle.
 
21.mai
Piedāvājot daudzveidīgas norises, četrpadsmitajā Muzeju naktī 204 ar kultūrvēsturisko mantojumu saistītas apskates vietas visos Latvijas reģionos vēra durvis bezmaksas apmeklējumiem. Līdz ar 122 akreditētajiem muzejiem Muzeju naktī - š.g. 19. maijā - iesaistījās arī 82 citas kultūras un valsts pārvaldes institūcijas.
 
21.mai
Muzeju nakts pasākumi norisinājās 204 vietās visā Latvijā: Rīgā – 77, kas ir par desmit vairāk nekā pērn, Vidzemē – 46, kas ir par septiņām vietām vairāk nekā pērn. Kurzemē – 32, Latgalē – 31, Zemgalē – 18 vietās.
 
20.mai
Muzeju nakts pasākumi sestdien norisinājās 204 vietās visā Latvijā. Muzeju nakts tēma šogad bija "šūpulis", jo pasākumos un ekspozīcijās tiks vēstīts par Latvijas valstiskuma dzimšanu, brīvības jautājumiem, dzimtām un novadiem.
 
19.mai
Sestdien, 19.maijā, Latvijā notiek nu jau par tradīciju kļuvusī Muzeju nakts. Portāls nra.lv piedāvā ielūkoties, kas pasākuma laikā apskatāms Rīgā un citviet Latvijā.
 
18.mai
Lai gan dažs lasītājs teiks – jā, jā, mēs visu zinām, Muzeju nakts priekšvakarā laiks atgādināt dažas patiesības par šī masu pasākuma baudīšanu, lai sestdiena, 19. maijs, būtu izdevusies.
 
18.mai
Muzeju nakts ietvaros ikvienam interesents varēs apskatīt ekspresizstādi, kas veltīta dzejniekam Aleksandram Čakam un viņa laikabiedram elektriskajam tramvajam. Ekspresizstādē “Čaks. Pilsēta. Tramvajs." kolāžu formātā parādīti dzejnieka nozīmīgākie dzīves notikumi apvienojumā ar vēsturiskiem Rīgas pilsētas skatiem un tramvaja tematiku. Izstādi varēs aplūkot Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī - muzejā Rīgā, Lāčplēša ielā 48 - 8. Izstādi rīko RP SIA “Rīgas satiksme" sadarbībā ar Aleksandra Čaka memoriālo muzeju - dzīvokli.
 
18.mai
''Kriminālās ekselences fonds'' komanda aicina uz pavisam īpašu ekspozīciju, kas veltīta 2. skatītākajai pašmāju filmai šogad.
 
17.mai
19. maijā no pl.19.00 Muzeju nakts apmeklētājiem savas durvis vērs arī Latvijas Leļļu teātris, piedāvājot pasākuma programmu “Nebeidzamais radīšanas prieks”.
 
17.mai
Muzejs “Sēlija'' aicina uz ikgadējo Eiropas muzeju nakti, kuras tēma šogad Viesītē ir "Te mans šūpulis kārts". Šajā Latvijas valsts simtgades gadā godinās arī pilsētas 90 pastāvēšanas gadus un jo īpaši tos, kas dzimuši Viesītes novadā.
 
16.mai
Šajā nedēļas nogalē, sestdien, 19.maijā sākot no pulksten 19.00 vakarā, Latvijā un visā Eiropā atzīmēs Starptautisko Muzeja nakti, kad lielākā daļa muzeju atvērs durvis saviem apmeklētājiem un piedāvās īpašus bez maksas pasākumus. Latvijas simtgades reizē Muzeju nakts tēma ir "Šūpulis".
 
16.mai
19. maijā no plkst. 19.00 līdz 23.00 biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) projekta “Muzeju nakts” ietvaros aicina Latvijas Mākslinieku savienības muzeja filiālēs apmeklēt mākslas piepildītu pasākumu “Mākslas laiks”.
 
15.mai
Sestdien, 19.maijā, Jūrmalas muzeji un iestādes aicina uz starptautiskās muzeju nakts pasākumiem. Ar dzejas salātu gatavošanu, “Latviešu sapņa” izlozi, grafiti mākslas paraugdemonstrējumiem, vizināšanos ar elektroskrejriteņiem, izstādēm un radošām darbnīcām apmeklētājus gaidīs Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Bulduru Izstāžu nams (iepriekš – Mākslinieku nams), Raiņa un Aspazijas vasarnīca un "Elektrum" energoefektivitātes centrs.
 
15.mai
Sestdien, 19. maijā Eiropas Muzeju nakts ietvaros CSDD Rīgas Motormuzejs apmeklētāju acu priekšā trīs reizes tiks darbināts 1886.gadā patentētās pasaulē vecākās automašīnas Benz Patent Motorwagen replika.
 
15.mai
"Rīgas satiksme" informē, ka 19. maijā Muzeju nakts pasākumu ietvaros tiks organizēti papildu reisi un vairāki sabiedriskā transporta maršruti no pilsētas centra kursēs līdz plkst. 02:00.
 
15.mai
Sestdien, 19.maijā, Muzeju naktī, no plkst.18 līdz pusnaktij visām vienreizējām vilcienu biļetēm tiks piešķirta 50% atlaide, informēja AS "Pasažieru vilciens".
 
14.mai
19. maijā visā Latvijā muzeji un kultūras iestādes aicinās apmeklēt Muzeju nakts pasākumus. Kuldīgā būs iespēja aplūkot izstādes, baudīt kino un piedalīties ekskursijās tādās vietās, kuras ikdienā apmeklētājiem nav pieejamas.
 
14.mai
Muzeju nakts pasākumi 19.maijā norisināsies 204 vietās visā Latvijā, preses konferencē sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).
 
7.mai
Muzeju naktī, 19.maijā, no plkst.19 līdz plkst.1 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī varēs piedalīties pasākumā "Jelgava - prezidentu šūpulis", minot rēbusu par Latvijas prezidentiem, norāda Jelgavas reģionālā tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Grigorjeva.