Lemberga lietas aizkulises

16.okt 2017
Tiesnesis Boriss Geimans, palīdzot prokuroram Jurim Jurisam, neļāva Aivaram Lembergam nolasīt lūgumu par apmēram četru gadu laikā fiksētajiem cilvēktiesību pārkāpumiem t.s. Lemberga krimināllietas iztiesāšanā.
 
12.okt 2017
1996. gada jūlijā miljonārs Ainārs Gulbis mēģinājis iespaidot Ventspils mēru Aivaru Lembergu premjera Andra Šķēles kabinetā nolūkā panākt akciju sabiedrības Ventrans parādu atlaišanu. T. s. Lemberga prāvā A. Lembergs liecināja, ka «pirmo un vienīgo reizi 25 gadu laikā mani pie sevis bija aicinājis premjers» un tur bijis arī A. Gulbis, kurš lietā licis gan psiholoģisko spiedienu, gan premjera autoritāti. Sarunas laikā darbojies skaņu ierakstu slāpētājs.
 
9.okt 2017
Turpinot sniegt liecības, Aivars Lembergs atklāja, kā viņa bijušais draugs Vladimirs Krastiņš vēlējies izspiest 7 miljonus ASV dolāru par liecību mainīšanu, un tiesas priekšā piedeva naudas kāres tīklos apjukušajam draugam.
 
5.okt 2017
Aivaram Lembergam un viņa advokātiem joprojām nekādi neizdodas apmierināt prokuroru un Rīgas apgabaltiesas tiesnešu vēlmes, kā būtu uzdodami jautājumi un kā būtu jāsniedz pareizās atbildes uz tiem.
 
2.okt 2017
Par to, kā nauda samaitājusi draudzību ar bijušo Ventspils prokuroru Valentīnu Kokali, Rīgas apgabaltiesā liecināja Ventspils mērs Aivars Lembergs.
 
29.sep 2017
Tā dēvētajā Lemberga prāvā trešdien tiesa noteica kārtējo ierobežojumu – aizstāvji drīkstēs uzdot jautājumus apsūdzētajam ne vairāk par sešām tiesas sēdēm, t.i., līdz šā gada 9. oktobrim.
 
25.sep 2017
Rīgas apgabaltiesa visādos veidos cenšas ierobežot Aivara Lemberga tiesības sniegt liecības. Jo īpaši tas notiek brīžos, kad runa ir par t. s. Lemberga krimināllietas galveno apsūdzības liecinieku un arestētās mantas glabātāju Šveices advokātu Rudolfu Meroni.
 
20.sep 2017
Sniedzot liecības t. s. Lemberga krimināllietā, Ventspils mērs Aivars Lembergs paziņoja, ka lūdz Valsts valodas centru lemt par administratīvās lietvedības uzsākšanu par iespējamiem Valsts valodas likuma pārkāpumiem apsūdzības tekstā.
 
18.sep 2017
Pagājušajā trešdienā Rīgas apgabaltiesa kārtējo reizi piemēroja Aivaram Lembergam sankciju 380 eiro apmērā un noteica liecību sniegšanas beigu datumu – 25. septembri.