Lemberga lietas aizkulises

17.feb
T.s. Lemberga lietas iztiesāšanas vienpadsmitajā gadā (t.i., laika posmā no pirmās tiesas sēdes 2009. gada 16. februārī līdz 2020. gada 16. februārim) apogeju sasniedza cīņa par to, lai tomēr tiktu ievērotas Satversmē, starptautiskajās konvencijās un likumos teorētiski garantētās tiesības uz aizstāvību.
 
13.feb
Miljonāra un Latvijas Avīzes pastarpinātā īpašnieka Olafa Berķa liecības nevar tikt uzskatītas par pierādījumu t.s. Lemberga krimināllietā, jo viņš ir ieinteresēts notiesājošā spriedumā; prokurori no O. Berķa liecībām izdara aplamus secinājumus; no apsūdzības nav iespējams saprast, ko nozīmē «patiesā labuma guvēja tiesības» un to «palielināšanās» – turpinot debašu runu, skaidroja advokāts Māris Grudulis.
 
7.feb
Lai arī Aivara Lemberga izvēlēts advokāts Māris Grudulis tiesai iesniedza orderi par tiesībām pilnībā pārstāvēt klienta intereses tiesā un teikt debašu runu pilnā apjomā, tiesa lēma paturēt arī A. Lembergam iepriekš piespiedu kārtā piestiprināto valsts apmaksāto advokātu Genādiju Ivankinu.
 
6.feb
Pēc portāla pietiek.com žurnālista Lato Lapsas iesnieguma Valsts policijas Kriminālizlūkošanas vadības pārvaldē uzsākts kriminālprocess saistībā ar arestētās mantas «glabāšanu» (izšķērdēšanu) t.s. Lemberga lietā, liecina masu medijos L. Lapsas publiskotais dokuments.
 
5.feb
Tiesas sastāvs nepieņēma Aivara Lemberga advokāta Māra Gruduļa pieteikto noraidījumu tiesnesei Ligitai Kuzmanei par aicinājumu prokuroram Jurim Jurisam sniegt priekšlikumu par drošības līdzekļa maiņu.
 
31.jan
Pagājušo trešdien t. s. Lemberga prāvā tiesas sēdes faktiski starpbrīdī starp tiesnesi Ligitu Kuzmani un prokuroru Juri Jurisu notika neformāla saruna, kurā tiesnese aicināja prokuroru pieteikt lūgumu – drošības līdzekļa maiņu visiem trijiem šajā lietā apsūdzētajiem. Saruna ir ierakstīta, un runātais ir skaidri saklausāms.
 
30.jan
Valsts nozīmētais advokāts Genadijs Ivankins debašu runā atklāja, ka krimināllietas materiālos tā arī nav spējis atrast pierādījumus Aivara Lemberga darbībām vai bezdarbībām, kas 1993.–1994. gadā novedušas pie triju kompāniju kapitāla daļu izspiešanas no miljonāra Ainara Gulbja.
 
27.jan
Tiesa nepieņēma Aivara Lemberga pieteikto noraidījumu valsts nozīmētajam advokātam; nepieņēma arī paša advokāta lūgumu atbrīvot viņu no lietas, lika valsts nozīmētajam advokātam turpināt debates, neļaujot sākt debates paša A. Lemberga izvēlētajam advokātam.
 
22.jan
T. s. Lemberga krimināllietā pārkāptas tiesības uz aizstāvību; lietas materiāli sējumos sašūti haotiski; kriminālapsūdzības radītas, ceļot gaismā vecus civilstrīdus, kuriem pēc daudziem gadiem ar dažādu liecību palīdzību piešķirta krimināla nokrāsa, – tās ir dažas no tēzēm, kuras savā debašu runā iztirzāja valsts nozīmētais Aivara Lemberga advokāts Genādijs Ivankins.
 
20.jan
Pēc divarpus mēnešu pārtraukuma atsākusies t.s. Lemberga prāva. Debašu runu sāka lasīt valsts nodrošinātais advokāts Genādijs Ivankins.
 
15.jan
Pēc divarpus mēnešu pārtraukuma t.s. Lemberga tiesas prāva atsākās ar Aivara Lemberga pieteikto noraidījumu tiesas sastāvam sakarā ar objektīvas tiesas neiespējamību pašreizējos apstākļos.
 
14.jan
Gan tiesas sastāvs, gan prokuratūra šodien notikušajā tiesas sēdē pārmeta smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") aizstāvim Genādijam Ivankinam tiesas procesa vilcināšanu.
 
13.jan
Rīgas apgabaltiesa šodien nepieņēma smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") pieteikto noraidījumu tiesas sastāvam, informēja Rīgas apgabaltiesā.
 
24.okt 2019
Lūdzot pilnībā attaisnot savu aizstāvamo uzņēmēju Ansi Sormuli, advokāts Jānis Rozenbergs t.s. Lemberga prāvā tiesai detalizēti skaidroja, kādēļ 13 gadu ilgā uzņēmēja ieraušana kriminālprocesā nav nedz samērīga, nedz pamatota.
 
16.sep 2019
Tiesa, kārtējo reizi ignorējot Aivara Lemberga lūgumu dot laiku viņa aizstāvim iepazīties ar krimināllietas materiāliem, vēlēja sākt debates uzņēmēja Anša Sormuļa aizstāvim advokātam Jānim Rozenbergam.
 
12.sep 2019
Dīvainos lēmumus t.s. Lemberga prāvā, kurus Rīgas apgabaltiesas kolēģija pieņēma pirmdienas tiesas sēdē, Ventspils mērs Aivars Lembergs skaidro ar tieslietu ministra spiedienu uz tiesas vadību un tiesnešiem, kuriem tiek pavēlēts torpedēt apsūdzēto aizstāvību.
 
10.sep 2019
Jaunais tiesas sastāvs t.s. Lemberga prāvā nepārprotami liek manīt, ka darīs visu iespējamo, lai advokātiem neļautu īstenot iecerēto aizstāvības scenāriju.
 
4.sep 2019
Tiesas sastāva priekšsēdētāja Borisa Geimana ilgstošas slimības dēļ tiesas sēde tā dēvētajā Lemberga prāvā pārcelta uz 9. septembri, otrdien paziņoja Rīgas apgabaltiesas tiesnese Irīna Jansone.
 
27.aug 2019
Prokuroru, tiesas un politisko konkurentu cerības, ka Aivaram Lembergam nule piestiprinātais valsts apmaksātais aizstāvis bez iepazīšanās ar krimināllietas materiāliem un bez gatavošanās debatēm piekritīs palīdzēt dzīt šo krimināllietu līdz galam, nav attaisnojušās.
 
21.aug 2019
Nav pieejams krimināltiesību jomas advokāts, kuram tuvākā pusotra gada laikā būtu iespējas četras pilnas dienas nedēļā atrasties Rīgas apgabaltiesā – noskaidrojās tā dēvētajā Lemberga prāvā, kurā šopirmdien notika organizatoriska sēde.