Lemberga lietas aizkulises

16.feb
Šodien aprit deviņi gadi kopš pirmās tiesas sēdes šajā dažādiem rekordiem un antirekordiem bagātajā prāvā.
 
21.dec 2017
Satversmes aizsardzības birojs (SAB) vēstulē Rīgas apgabaltiesai pērn paziņojis, ka ir iznīcinājis divus dokumentus, kuri būtu derējuši kā svarīgi pierādījumi aizstāvībai t.s. Lemberga krimināllietā.
 
18.dec 2017
Steigā, ar kādu Rīgas apgabaltiesa slēdza pierādījumu pārbaudi, lai sāktu debates t.s. Lemberga prāvā, palikuši neizlemti vairāki procesa dalībnieku pieteiktie lūgumi.
 
11.dec 2017
Pakļaujoties prokuroru spiedienam, tiesa t.s. Lemberga lietā ignorēja Ģenerālprokuratūras Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas dienesta atklājumu, ka arestētās mantas patiesais labuma guvējs ir nevis Aivars Lembergs, bet gan «Luba Meroni».
 
7.dec 2017
Šā gada 27. novembrī Rīgas apgabaltiesas sastāvs tā dēvētajā Lemberga prāvā negaidīti netipiski vilcinājās uzsākt tiesas sēdi iepriekš noteiktajā laikā, kas radīja iespaidu, ka tiesa tā rīkojās speciāli, lai nepieļautu Ventspils mēra Aivara Lemberga nokļūšanu uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi.
 
4.dec 2017
Pilnībā atbalstot prokurorus, bet liedzot Aivaram Lembergam un viņa aizstāvjiem iesniegt un nostiprināt pierādījumus, Rīgas apgabaltiesa gandrīz deviņus gadus ilgušajā tiesas procesā lēma pabeigt tiesas izmeklēšanu un uzsākt debates 2018. gada 5. februārī.
 
1.dec 2017
Augstāko Ģenerālprokuratūras amatpersonu sarakstē konstatēts, ka arestētā manta tā dēvētajā Lemberga krimināllietā pieder nevis Aivaram Lembergam, kā to apgalvo prokurori, un pat ne mantas glabātājam Rudolfam Meroni, bet gan nonākusi viņa sievas Ļubovas Meroni rokās.
 
29.nov 2017
Kārtējo spilgto piemēru, kā tiesa ignorē Satversmē un likumos nostiprināto līdztiesības principu kriminālprocesā, šonedēļ varēja novērot t.s. Lemberga prāvā.
 
27.nov 2017
Jāuzsāk kriminālprocess par iespējamo arestētās mantas zādzību tā sauktajā Lemberga krimināllietā – paužot viedokli par cietušā statusā turētās SIA Pars Termināls iesniegto lūgumu Rīgas apgabaltiesai, secināja Aivars Lembergs.
 
24.nov 2017
Rīgas apgabaltiesas kategoriskais atteikums Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijai, kura lūdz ļaut Aivaram Lembergam šā gada 27. novembrī piedalīties izmeklēšanas komisijas sēdē, raisa izbrīnu un neizpratni bijušajos augstākā ranga tiesnešos.
 
21.nov 2017
Cietušais tā dēvētajā Lemberga prāvā – SIA Pars Termināls – lūgumā tiesai apgalvo, ka arestētās mantas glabātājs Rudolfs Meroni veic arestētās mantas piesavināšanos ļoti lielā apmērā un dara to ar tiesas atbalstu.
 
16.nov 2017
Piemēroto procesuālo sankciju – piespiedu naudas – apmērs par neliecināšanu atbilstoši prokuroru vēlmēm t.s. Lemberga prāvā ir jau sasniedzis kriminālsoda apmērus, t.i., četras minimālās mēneša algas jeb 1520 eiro.
 
13.nov 2017
Tā dēvētās Lemberga prāvas 13. septembra tiesas sēdes atšifrējums rāda, ka tiesa Aivaru Lembergu pārtraukusi 60, bet prokurors Juris Juriss – 5 reizes. Prokurors, droši vien mēģinot parādīt sava viedokļa pareizumu, pat apšaubīja liecinošās personas garīgās veselības stāvokli, bet beigās tiesa par šo jandāliņu lika A. Lembergam samaksāt 380 eiro.
 
10.nov 2017
Tā dēvētās Lemberga prāvas šā gada 15. maija tiesas sēdes atšifrējums atklāj, ka Aivara Lemberga liecināšana vienas tiesas sēdes laikā tikusi pārtraukta pat vairāk nekā 100 reižu.
 
8.nov 2017
Tā dēvētās Lemberga prāvas šā gada 4. septembra tiesas sēdes atšifrējums rāda, ka tiesa Aivaru Lembergu liecību sniegšanas laikā pārtrauca 70 reižu; viņam piemērota sankcija – piespiedu nauda, un piedevām prokurors vēl skubināja tiesu izdzīt A. Lembergu no tiesas zāles.
 
6.nov 2017
Tā dēvētās Lemberga prāvas 2017. gada 12. maija tiesas sēdes atšifrējums atklāj, ka tiesa 50 reižu pārtraukusi apsūdzēto liecību sniegšanas laikā un vēl piemērojusi viņam sankciju – soda naudu vienas minimālās mēneša algas jeb 380 eiro apmērā.
 
3.nov 2017
A. Lembergs liecina par apsūdzības sadaļu, kurā apgalvots, ka viņš valsts amatpersonas deklarācijā esot norādījis nepatiesas ziņas.
 
26.okt 2017
Tā dēvētajā Lemberga krimināllietā Aivars Lembergs liecināja par konfliktu starp viņu un miljonāriem Oļegu Stepanovu, Igoru Skoku, Olafu Berķi un Genādiju Ševcovu.
 
25.okt 2017
Fragments no 2. oktobra Rīgas apgabaltiesas sēdes tā dēvētajā Lemberga krimināllietā spilgti ilustrē, kāda attieksme ir tiesai pret Aivara Lemberga sniegtajām liecībām un vai tiesa vispār dzird, ko A. Lembergs liecina.
 
 
#{#}