Traģēdija Polijā

13.jan 2011
Krievijas izmeklētāju izstrādātajā galīgajā ziņojumā par Smoļenskas aviokatastrofu, kurā gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un desmitiem augstāko valsts amatpersonu, par galvenajiem vainīgajiem atzīti poļu piloti un amatpersonas, kuras pilotus ietekmējušas.
 
11.aug 2010
Naktī uz otrdienu Varšavā notikusi plaša demonstrācija, kuras dalībnieki pieprasījuši aizvākt koka krustu, kas pie prezidenta pils uzstādīts, pieminot bijušā valsts līdera Leha Kačiņska bojāeju aviokatastrofā. Vakarrīt pie krusta savukārt pulcējušies ļaudis, kuri atbalsta tā atstāšanu pašreizējā vietā – viņi ar ovācijām sveikuši opozīcijas līderi, L. Kačiņska dvīņubrāli Jaroslavu, kurš pie krusta nolicis vainagu.
 
10.aug 2010
Naktī uz otrdienu Varšavā pie prezidenta pils vairāki tūkstoši cilvēku piedalījās demonstrācijā, pieprasot no pils priekšas pārvietot koka krustu, kas tur uzstādīts Smoļenskas aviokatastrofas upuru piemiņai.
 
8.jun 2010
Krievijas varasiestāžu pārstāvji šodien negribīgi un oficiāli atzinuši, ka pēc Polijas prezidenta Ļeha Kačiņska lidmašīnas avārijas pie Smoļenskas 10. aprīlī, traģēdijas vietā patiešām uzdarbojušies marodieri, kas piesavinājušies vismaz viena upura kredītkartes un vēlāk tās izmantojuši, lai iepirktos.
 
3.jun 2010
Polijā vakar turpināja apspriest publiskotās stenogrammas no 10. aprīlī avarējušās prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas lidojuma datu ierakstu ierīcēm. Lielākā daļa komentētāju piekrīt prezidenta pienākumu pildītāja Broņislava Komorovska sacītajām, ka nekā sensacionāla 39 minūšu garajā ierakstā nav, un tas apliecina, ka katastrofa, kurā gāja bojā 96 cilvēki, notikusi pilotu vainas dēļ.
 
20.mai 2010
Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas, kas 10. aprīlī avarēja netālu no Smoļenskas, pilotu kabīnē katastrofas brīdī atradušās nepiederošas personas, secinājuši Krievijas izmeklētāji. Tas vedina uz domām, ka uz lidmašīnas apkalpi tomēr izdarīts spiediens nolaisties tieši Smoļenskā, neraugoties uz ļoti sliktajiem laika apstākļiem.
 
12.mai 2010
Pēdējo nedēļu laikā mazliet palielinājusies bijušā Polijas premjera, traģiski aviokatastrofā bojāgājušā prezidenta Leha Kačiņska dvīņubrāļa Jaroslava Kačiņska popularitāte, tomēr socioloģiskās aptaujas liecina, ka viņš samērā pārliecinoši zaudēs centristam Broņislavam Komorovskim vēlēšanu otrajā kārtā.
 
6.mai 2010
Izmeklēšanas laikā noskaidrojies, ka pie Smoļenskas avarējušās Polijas oficiālās delegācijas lidmašīnas pilotu kabīnē atradusies kāda tai nepiederoša persona, ziņo portāls Apollo.lv
 
29.apr 2010
Vakar Polijas premjers Donalds Tusks preses konferencē dalījies informācijā par 10. aprīlī notikušās lidmašīnas katastrofas, kas prasīja prezidenta Leha Kačiņska un vēl 95 cilvēku dzīvības, izmeklēšanas gaitu.
 
26.apr 2010
Par cik neticu nejaušībām, jo īpaši, ja tās saistītas ar lielo biznesu un politiku, tāda veida notikumus kā Polijas augstāko amatpersonu bojāeju neuzskatu par negadījumu un nejaušu apstākļu sakritību, neatkarīgi no tā, kas par to publiski un oficiāli tiek teikts. Pēdējās atklātībā nonākušās ziņas to tikai apstiprina.
 
22.apr 2010
Ārkārtas prezidenta vēlēšanas Polijā notiks 20. jūnijā, vakar paziņojis prezidenta pienākumu pildītājs, parlamenta apakšpalātas spīkers Broņislavs Komorovskis, kurš arī ir galvenais šo vēlēšanu favorīts.
 
20.apr 2010
ASV prezidents Baraks Obama, kurš neieradās Krakovā uz Leha un Marijas Kačiņsku bērēm haosa Eiropas aviosatiksmē dēļ, brīvo brīdi izmantojis, lai nodotos golfa spēlei, ziņo portāls Apollo.lv.
 
16.apr 2010
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pavēstījis, ka par avāriju pie Smoļenskas, kurā avarēja Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīna, atbildīgs ir tieši L. Kačiņskis, jo, pēc A. Lukašenko domām, viņš esot devis pēdējo pavēli par nolaišanos.
 
14.apr 2010
Atsaucoties oficiālajam ielūgumam, Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze svētdien, 18.aprīlī, piedalīsies Polijas prezidenta Leha Kačiņska un viņa dzīvesbiedres Marijas Kačiņskas bērēs Krakovā.
 
14.apr 2010
Pagājušo sestdien aviokatastrofā Krievijā bojā gājušā prezidenta Leha Kačiņska bēres, visticamāk, notiks svētdien. L. Kačiņskis un viņa sieva Marija, kuras mirstīgās atliekas vakar no Maskavas tika nogādātas Varšavā, tiks apglabāti dienu pēc pārējo aviokatastrofas upuru bērēm. Paredzēts, ka šodien prezidenta pienākumu pildītājs Broņislavs Komorovskis izsludinās jauno prezidenta vēlēšanu datumu.
 
13.apr 2010
Polijas vēstniecība Latvijā šodien izplatījusi Polijas Republikas Prezidenta Leha Kačiņska uzrunas tekstu, ar kuru viņš bija iecerējis vērsties pie Katiņas nozieguma 70.gadadienas atceres pasākuma dalībniekiem Poļu Militārajā kapsētā Katiņā.
 
13.apr 2010
"Visticamāk, tas ir cilvēciskais faktors, jo uz pilotiem, iespējams, varēja būt izdarīts spiediens, ka jādodas uz svarīgu notikumu, kuru nedrīkst nokavēt, lai arī to [nolaišanos biezajā miglā] nedrīkstēja darīt," par aizvadītajā nedēļas nogalē notikušo traģēdiju Smoļenskā Krievijā stāsta Latvijas Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja (TNGIIB) Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Visvaldis Trūbs.
 
13.apr 2010
"Ņemot vērā, ka viņi visi ir iesīkstējuši, nelabojami padomju varas ienaidnieki, PSRS IeTK uzskata par nepieciešamu (..) izskatīt viņu lietas īpašā kārtībā, piemērojot augstāko soda mēru – nošaušanu. Lietu izskatīšanu veikt bez arestēto izsaukšanas un bez apsūdzības uzrādīšanas, slēdziena par izmeklēšanas beigām un apsūdzības slēdziena." Sausi un atsvešināti vārdi, kurus 1940. gada 5. martā "tautu tēvam" Josifam Staļinam rakstīja PSRS iekšlietu ministrs Lavrentijs Berija.
 
12.apr 2010
Saistībā ar poļu tautas traģēdiju un Polijas republikas prezidenta Leha Kačinska bojāeju, šo trešdien Latvijas Okupācijas muzejs demonstrēs Andžeja Vajdas mākslas filmu "Katiņa".
 
12.apr 2010
Pirmdien Maskavā turpina ierasties Polijas delegācijas lidmašīnas avārijā bojāgājušo tuvinieki, lai atpazītu savus traģiski mūžībā aizgājušos radiniekus, taču daudzos gadījumos upuri katastrofā ir ļoti smagi cietuši, tādēļ, visticamāk, būs nepieciešamas DNS pārbaudes, atzina amatpersonas.