Rudens labumi

31.okt
Joprojām tādi svētki kā Halovīns un Valentīndiena raisa plašas diskusijas, vai tos būtu jāsvin arī Latvijā, ja savu svētku jau gana.
 
10.nov 2019
Mārtiņdiena ir seni latviešu svētki, kas iezīmē apkūlības un ziemas sagaidīšanu. 10. novembris pēc saules kalendāra ir vidus starp rudens saulgriežiem (Miķeļiem) un ziemas saulgriežiem (Ziemassvētkiem). Ielūkosimies senču pūra lādē, lai ar ticējumu palīdzību zinātu, kā šie svētki godam svinami.
 
8.nov 2019
Mārtiņdiena iezīmē rudens beigas un ziemas sākšanos. Šis ir laiks, kad jāpabeidz visi ražas darbi un jāgatavojas ziemai. Paražas vēsta, ka galdā šajā dienā liekams Mārtiņa gailis. Izmēģini šo pildītās vistas recepti savam Mārtiņdienas mielastam.
 
4.nov 2019
Tēja spēj mūs pārsteigt ne tikai ar garšu un veselīgo īpašību bagātību. Izrādās, ka tēju un tās lapas var izmantot vēl daudzos neparastos veidos. Apskatīsim kādos!
 
3.nov 2019
Ķirbjus var ne tikai ēst un no tiem grebt laternas, bet arī taisīt saldējumu, sejas maskas, ķermeņa skrubjus un pat galda vāzes.
 
31.okt 2019
Šie aizokeāna svētki mērķtiecīgi sāk ieņemt savu vietu arī mūsu platuma grādos. Lai gan viedoklis par to svinēšanu ir neviennozīmīgs, nevar noliegt, ka, piemēram, ķirbju grebšana vai pārģērbšanās ir lieliski izklaides veidi, kas jo vairāk iepriecina bērnus. Iedvesmosim jūs ar 5 radošām idejām, kā sagatavot ķirbi Halovīna svētkiem.
 
28.okt 2019
Mār­rut­kus iz­man­to, lai uz­la­bo­tu ape­tī­ti, nor­ma­li­zē­tu gre­mo­ša­nas trak­ta dar­bī­bu, mārrutki palīdz arī tad, ja no­māc zo­bu sā­pes. Izrādās, ka mārrutka dziednieciskās spējas ar to vien nebeidzas.
 
22.okt 2019
Ingvers šobrīd daudziem ir lielākais palīgs cīņā pret rudens saaukstēšanos un ne velti. Šim super-augam piemīt daudz labu īpašību, kas palīdz mūsu veselībai. Atklāj ingvera dziedinošās īpašības un pagatavo kādu no dzērieniem, par ko tava imūnsistēma būs īpaši pateicīga.
 
21.okt 2019
Iepriekš LifeHack's.lv apskatīja, kā no rudens lapām izgatavot bļodu un "ziedu pušķi". Kamēr mūs vēl priecē pēdējās rudens lapas, apskatīsim vienkāršu veidu, kā no tām mājas apstākļos izgatavot skaistas rotaslietas.
 
21.okt 2019
Rudens ir laiks, kad īpaši pievēršam uzmanību savai imūnsistēmai. Viens no senākajiem un dabiskākajiem palīgiem parasti ir ķiploks. Ikviens, kurš ir izmantojis sabiedrisko transportu rudens sezonā zina, ka rīta ķiploku ēdāji tajā ir sajūtami jau pa gabalu. Lai specifiskās smakas dēļ nebūtu jāatsakās no veselīgā ķiploka, Lifehacks ienira interneta dzīlēs, meklējot veidus, kā cīnīties ar ķiploku smaku bez zobu tīrīšanas līdzekļiem.
 
19.okt 2019
Lai gan bumbieri nespēj pārspēt savā popularitātē ābolus, tie joprojām ir nozīmīgi pašmāju augļi, ko baudīt arī rudenī. Arī bumbieriem piemīt daudz veselībai pozitīvu īpašību. Apskatīsim, kā bumbieris palīdz mūsu organismam un atklāsim daudz ko tādu, par ko iespējams nemaz nenojauti.
 
18.okt 2019
Lai gan mūsu pašu kokos augošie kastaņi nav lietojami uzturā, veikalos iespējams iegādāties ēdamos kastaņus, kurus ērti pagatavot arī mājās. Itālijā ceptus kastaņus sākumā dēvēja par "nabadzīgu cilvēku pārtiku", bet mūsdienās tie kļuvuši jau par luksusa našķi rudenī un ziemā.
 
17.okt 2019
Āboliem piemīt daudz vērtīgu īpašību. Ābols dažādās kombinācijās ar citiem produktiem radīs lieliskas sejas maskas mājas apstākļos, kas uzlabos sejas ādas veselību.
 
15.okt 2019
Lapkritis ne tikai priecē ar krāsaino rudens lapu segu, bet arī atgādina, ka jāķeras klāt lapu grābšanas darbiem. Lūk, daži praktiski ieteikumi, kā lapu vākšanu padarīt sev nedaudz patīkamāku un efektīvāku.
 
14.okt 2019
No veca džempera iespējams radīt neskaitāmas lietas - jādod tikai vaļa iztēlei. Jau esam apskatījuši, kā no džempera iespējams radīt rudens aksesuārus. Šoreiz iedvesmosim jauna dekoratīvā spilvena pārvalka gatavošanai, kas arī palīdzēs mājās radīt omulīgu rudens noskaņu. Ķeramies klāt!
 
13.okt 2019
Kas iznāk no ķirbja un kafijas pupiņas dueta? Vai eksotiskais mango var papildināt iecienīto karsto šokolādi? Un kā senas Eiropas tradīcijas rod jaunas izpausmes kafijas krūzē? No 7. oktobra “Narvesen” tirdzniecības vietās pieejami jauni, oriģināli karstie dzērieni sildošiem, pikantiem un aizraujošiem garšas piedzīvojumiem. Kādas tad ir rudens garšu tendences karstajos dzērienos?
 
11.okt 2019
Sveces rudenī ir neatņemama sastāvdaļa tumšo vakaru kliedēšanai un omulības radīšanai telpās. Taču, ko iesākt ar jau lietotajām svecēm un to atlikumiem? Iesakām dažas radošas idejas, kas nodarbinās garajos rudens vakaros un ļaus svecēm iegūt "otru iespēju".
 
10.okt 2019
Rudenī lietussargs ir uzticams ikdienas biedrs, īpaši tik lietainos laikapstākļos, kādi valda Latvijā. Tomēr nereti brāzmains vējš var sabojāt mūsu uzticamo "draugu". Nevajag gan saplēsto lietussargu mest tūliņ ārā, no tā iespējams radīt jaunas lietas.
 
9.okt 2019
Šis ir laiks, kad visapkārt arvien vairāk dzirdami klepus un degunu šņaukšanas trokšņi. Pārējie steidz rīkoties, lai nepatīkamie vīrusi, kas ir neatņemama rudens mitrā laika un aukstuma sastāvdaļa, neuzbruktu arī viņiem. Parakājāmies "pūra lādē", lai atrastu tautas līdzekļus pret rudens saaukstēšanos.