Lemberga lietas aizkulises

10.feb
Turpinot teikt pēdējo vārdu, otrajā tiesas sēdē A.Lembergs ilustrēja vairākas nejēdzības, kas iekļautas viņam izvirzītajā apsūdzībā.
 
9.feb
Pēdējā vārda runu Aivars Lembergs iesāka, norādot uz rupjiem cilvēktiesību un procesuālo tiesību pārkāpumiem, kas pieļauti gan pret viņu uzsāktā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā, gan arī tiesas procesā.
 
8.feb
Pēdējā vārdā Rīgas apgabaltiesā uzņēmējs Ansis Sormulis nesamērīgi ilgo tā dēvēto Lemberga kriminālprocesu, kurā ierauts uz nejēdzīgu un safabricētu pierādījumu pamata, tēlaini ilustrēja šādi - ja viņš 2006. gada 20. decembrī būtu kādam uzbrucis ar nazi, būtu jau sodu izcietis un uz brīvām kājām.
 
5.feb
Vairākkārt pārtraukts; spiests pats bez advokāta palīdzības motivēt, kāpēc viņa runa pilnībā attiecas uz lietu un tāpēc to pārtraukt nav pamata; uzņēmējs Anrijs Lembergs savā pēdējā vārdā detalizēti izanalizēja nu jau bijušā mantas glabātāja Rudolfa Meroni sadarbību ar prokuroru Juri Jurisu, kā arī, kādi ir šīs sadarbības mērķi un sekas.
 
3.feb
Tiesa tā dēvētajā Lemberga prāvā vakar pēkšņi atļāvusi plašsaziņas līdzekļiem pieslēgties tiešsaistē, veikt skaņas un attēla ierakstus, kā arī vērot tiesas sēdes.
 
1.feb
Bijušais arestētās mantas glabātājs Rudolfs Meroni vēstulē Nodrošinājuma valsts aģentūrai atklājis, ka daudzo apsūdzībā uzskaitīto kompāniju patiesais īpašnieks ir nevis Aivars Lembergs, kā to kopš 2007. gada pasniedz prokurori, bet gan juridiskas personas.
 
30.jan
Replikas runā atsaukšanos uz Neatkarīgajā publicētiem faktiem nevar uzskatīt par “faktu legālo prezumpciju”, - aizliedzot citēt Neatkarīgo, advokātam Mārim Grudulim norādīja Rīgas apgabaltiesas tienese Irīna Jansone.
 
20.jan
Rīgas apgabaltiesa noraidījusi lūgumu atsākt tiesas izmeklēšanu, lai iegūtu precīzu informāciju par arestēto mantu; pasludinājusi tiesu debates par slēgtām un piešķīrusi tiesības teikt repliku prokuroram un aizstāvjiem - katram pa vienai tiesas dienai.
 
11.jan
Rīgas apgabaltiesas tiesnese Irīna Jansone neļāva Aivara Lemberga advokātam Mārim Grudulim analizēt nedz prokuroru, nedz pašas tiesas pieļautos pārkāpumus laikā, kad debašu runu teica aizstāvība šajā procesā.
 
7.jan
2016. gada 19. aprīlī tolaik vēl arestētās mantas glabātājs Rudolfs Meroni pēdējo reizi liecināja tā dēvētajā Lemberga prāvā. Tiesnesis Boriss Geimans no šveicieša atvadījies ar vārdiem “Meroni kungs, paldies par sadarbību!”
 
5.jan
Valsts apsūdzības uzturētājs tā dēvētajā Lemberga prāvā Aivis Zalužinkis atbildē Neatkarīgajai maldinājis, apgalvojot, ka šā procesa dalībniekiem bijušas “plašas iespējas” pratināt nu jau bijušo arestētās mantas glabātāju Rudolfu Meroni.
 
22.dec 2020
Viens no Igaunijā pazīstamākajiem advokātiem Aivars Pilvs ir izbrīnīts par Latvijas uzdrīkstēšanos turpināt 1999. gadā aizsāktas krimināllietas iztiesāšanu. Igaunijā nekas tāds nebūtu iedomājams, jo, atbilstoši kaimiņvalsts tiesu praksei, procesam pārsniedzot 5-7 gadu robežu, krimināllieta tiek izbeigta, sarunā ar Neatkarīgo pastāstīja igauņu advokāts.
 
17.dec 2020
Šā gada 25. novembrī Aivars Lembergs tiesas sēdē pieteica lūgumu, kurā izklāstīja savu viedokli par faktiem, kuri saistībā ar arestēto mantu atklājušies pēdējā laikā – pēc tam, kad tiesa atcēla no “arestētās mantas glabātāja” bijušo Šveices advokātu Rudolfu Meroni, uzliekot viņam par pienākumu nodot šo mantu Nodrošinājuma valsts aģentūrai.
 
11.dec 2020
Lai paglābtos no tiesas dusmām, Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) direktoram Ērikam Ivanovam būtu jāizmanto Latvijā ierastā pašaizsardzības metode – “slimības lapa”, komentējot Rīgas apgabaltiesas reakciju uz amatpersonas centieniem izgaismot problēmas arestētās mantas atgūšanā no bijušā Šveices advokāta Rudolfa Meroni - sarunā ar Neatkarīgo ironizēja advokāts Jānis Zelmenis.
 
9.dec 2020
Krimināllietas materiāliem pievienotā sarakste starp valsts institūcijām liecina, ka Rīgas apgabaltiesa un Ģenerālprokuratūra cenšas norobežoties no atbildības par situāciju, kas atklājusies, kad beidzot kādam bija reāli jāsāk pārņemt t.s. Lemberga krimināllietā arestētā manta no bijušā Šveices advokāta Rudolfa Meroni. Savukārt Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA), kuru acīmredzot atbalsta arī Iekšlietu ministrija, nevēlas kļūt par grēkāžiem, norādot, ka to rīcībā nav instrumentu, lai pārņemtu arestēto mantu tādā veidā, kā to grib Rudolfs Meroni.
 
7.dec 2020
Atbildot uz Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) direktora Ērika Ivanova vēstuli, kurā viņš informēja tiesu, ka nav iespējams pārņemt arestēto manta tā dēvētajā Lemberga kriminālprocesā, Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijas tiesnese I. Jansone pieprasījusi NVA mantu tomēr pārņemt, “spēlējot” pēc Rudolfa Meroni diktētajiem noteikumiem, ka arī traktējot NVA pozīciju kā atteikšanos pildīt tiesas lēmumu.
 
5.dec 2020
Vairāki Neatkarīgās lasītāji ir uzdevuši jautājumu - kā bijušais Šveices advokāts Rudolfs Meroni, kurš tagad visai veiksmīgi pretojas arestētās mantas atdošanai, nonācis Ventspilī un vēlāk arī ticis pie šīs arestētās mantas, kas esot kādus 100 miljonus vērta.
 
3.dec 2020
Prokurors Aivis Zalužinskis asi kritizējis Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par nepieciešamajiem pasākumiem, lai nodrošinātu tiesas lēmuma izpildi”.
 
1.dec 2020
Rīgas apgabaltiesas šā gada 17. augusta lēmums par tā dēvētajā Lemberga krimināllietā arestētās mantas nodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA) nav izpildāms un ir nepieciešams pieņemt citu lēmumu - pēc rūpīgas faktu un likumdošanas aktu analīzes secinājis NVA direktors Ēriks Ivanovs.
 
30.nov 2020
Nodrošinājuma valsts aģentūras atbildīgās amatpersonas nav atsaukušās Rudolfa Meroni aicinājumam ierasties Cīrihē šā gada 23. novembrī plkst. 11.00, lai saņemtu t.s. Lemberga krimināllietā arestēto mantu, Neatkarīgajai apliecināja Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāve.