Lemberga lietas aizkulises

13.apr
Suminājums līdzcilvēkiem! Valsts apsūdzības uzturētājam prokuroram Aivim Zalužinskim lielā aizgrābtībā pasprūk: par notiesājošu spriedumu pirmās instances tiesā viņam ”nebija nekāda satraukuma”.
 
31.mar
Šā gada 4. martā LETA, ”Press.lv, “bb.lv”, kāds censonis Latvijas ārlietu ministram uzdod jautājumu: kāda atšķirība starp diviem opozicionāriem - Latvijas pilsoni Aivaru Lembergu un Krievijas pilsoni Alekseju Navaļniju?
 
25.mar
Sumināti, līdzcilvēki! Bordāns, Kariņš un Linkaits cer, ka pēc viņu pasūtījuma man dāvātais cietums liegs viņus pieķert melos.
 
24.mar
Suminājums, Ventiņi! Saeimas Budžeta un finanšu komisija skatīja jautājumu - noteikt komersantiem, kuri strādā Ventspils brīvostas teritorijā, tādus pašus nodokļu atvieglojumus, kā Liepājas un Rēzeknes speciālajās ekonomiskajās zonās.
 
23.mar
Likums nosaka, ka pilnajam spriedumam krimināllietā tiesai jāpieņem līdz šā gada 19. martam. Tas nav noticis. Loģiski. Saīsinātais spriedums bija jāpieņem līdz deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai vēlēšanu komisijai. Tas izdarīts 22. februārī. Savukārt pilnais spriedums būs pēc vēlēšanām. Līdz ar to man tiesa liedz piedalīties priekšvēlēšanu politiskajā aģitācijā. Bordānam un Kariņam nevēlamos politiķus cietumā!
 
19.mar
Pirms 15 mēnešiem, pildot Kariņa-Bordāna valdības pasūtījumu, ASV valdība pret Latvijas valsti un pret opozicionāru valdībai A. Lembergu ieviesa ASV nacionālās sankcijas. Latvijas valdība rīkojoties, kā ASV pakļauta teritorija Latvijā ieviesa ASV nacionālās sankcijas. Vai kāds par to brīnās? Nē…
 
19.mar
Rīgas apgabaltiesa nosūtījusi Aivara Lemberga advokātam Mārim Grudulim paziņojumu par to, ka pilnais spriedums t.s. Lemberga krimināllietā būs pieejams šā gada 22. jūnijā.
 
10.mar
Taisot notiesājošu spriedumu tā dēvētajā Lemberga lietā, Rīgas apgabaltiesas krimināllietu kolēģija ir piekritusi arī visabsurdākajām šīs lietas apsūdzībām.
 
5.mar
Lai pilnībā piebeigtu savu politisko oponentu tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kura vadītās ministrijas padotībā atrodas Ieslodzījuma vietu pārvaldes struktūrvienības, aizliedzis piegādāt Ventspils mēram Aivaram Lembergam nepieciešamos medikamentus, liecina vēstījums no Rīgas Centrālcietuma.
 
3.mar
Ventspils mērs Aivars Lembergs šodien informējis "Neatkarīgās" lasītājus, ka ar nepamatoto bargākā drošības līdzekļa piemērošanu apcietināšanu represijas pret viņu, kā politisko opozicionāru, nav beigušās. Ieslodzījumā viņam jau vairāk nekā nedēļu liegtas iespējas tikties ar advokātu, saņemt zāles un veikt ārstēšanos.
 
2.mar
"Man nav stājies spēkā notiesājošs spriedums, bet atrodos cietumā. Kāpēc? Tāpēc, ka esmu opozīcijā Kariņa un Bordāna valdībai."
 
1.mar
Augstākas tiesas Senāta Krimināllietu departamentam iesniegta sūdzība par nelikumīgu Aivara Lemberga apcietināšanu un liegumu tiesībām uz aizstāvību – Neatkarīgajai apliecināja advokāts Māris Grudulis, kurš iesniedzis šo sūdzību.
 
24.feb
Nolasot saīsināto spriedumu tā dēvētajā Lemberga lietā, Rīgas apgabaltiesa pieņēma arī blakuslēmumu, kurā prasīja Valsts policijai izvērtēt, vai nav jāuzsāk kriminālprocess pret bijušo Šveices advokātu Rudolfu Meroni par tiesas lēmuma nepildīšanu.
 
23.feb
Rīgas apgabaltiesa vakar atzina Aivaru Lembergu par vainīgu lielākajā daļā no viņam izvirzītajām apsūdzībām un izpildīja prokuroru prasību mainīt A. Lembergam drošības līdzekli uz smagāku, apcietinot viņu tiesas zālē.
 
22.feb
Rīgas apgabaltiesā pasludinot spriedumu Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") krimināllietā, tiesnese Irīna Jansone paziņoja, ka ir pieņemts blakuslēmums Valsts policijai sākt kriminālprocesu pret Šveices advokātu Rudolfu Meroni.
 
22.feb
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde respektē tiesu varas neatkarību, vienlaikus uzskata, ka lēmums pēc pirmās instances sprieduma nolasīšanas apcietināt tiesas zālē Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu ir vērtējams kā politiski, ne tiesiski motivēts.
 
22.feb
Rīgas apgabaltiesa atzina Aivaru Lembergu par vainīgu viņam izvirzītājās apsūdzībās pēc Kriminālkodeksa 166., 190. pantiem, Krimināllikuma 326., 219. pantiem un attaisnoja apsūdzībās pēc Krimināllikuma 325. un 318 pantiem. Tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un soda naudu 40 minimālajām mēnešalgām, kā arī mantas konfiskāciju. Tiesa atcēla līdz šim piemērotos drošības līdzekļus - tuvoties noteiktām personām bez procesa virzītāja atļaujas, izbraukt no valsts un ieņemt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu, piemērojot jaunu drošības līdzekli apcietinājumu tiesas zālē.
 
19.feb
Likumos pasludinātais sacensības princips kriminālprocesā Latvijā ir fikcija; cilvēktiesības kriminālprocesā tiek ignorētas; tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs, izsakot draudus Limbažu tiesas tiesnesim, devuši skaidru mājienu, cik barga būs divu Tieslietu padomes locekļu reakcija arī tā dēvētās Lemberga krimināllietas tiesas sastāvam, ja tas uzdrošināsies pasludināt attaisnojošu spriedumu – par šīm un citām tēmām Ventspils mērs Aivars Lembergs intervijā Neatkarīgajai, kas notika jau pēc tam, kad viņš bija teicis pēdējo vārdu tik ilgi, cik tiesa to ļāva (t.i., četras tiesas sēdes).
 
16.feb
Šodien aprit 12 gadi kopš pirmās tiesas sēdes 2009.gada 16. februārī šajā prāvā, kas pārbagāta antirekordiem.
 
12.feb
Ceturtajā (t.i., pēdējā) tiesas sēdē, kurā tiesa ļāva Aivaram Lembergam teikt pēdējo vārdu, runātājam tika dota papildu pusstunda – t.i., laiks, kas iepriekšējā tiesas sēdē tika patērēts, lai Tiesu administrācija savestu kārtībā tiešsaistes pieslēgumu. Kad šī pusstunda bija pagājusi, tiesa vienkārši aprāva A. Lemberga runu, paziņojot, ka tiesas sēde ir slēgta, bet spriedums tiks paziņots 22. februārī.