Tiesa tā dēvētajā Lemberga prāvā šonedēļ paredzējusi pasludināt lēmumus par 19 dažādiem kriminālprocesa dalībnieku lūgumiem. Viens no tiem ir uzņēmēja Anrija Lemberga lūgums atbrīvot viņu no pienākuma sargāt viņam piederošās arestētās 25% SIA LSF Holdings kapitāldaļas.
Uzņēmējs tiesai norādījis, ka no viņa neatkarīgu iemeslu dēļ nav iespējams aizstāvēt viņam uzticētās LSF Holdings kapitāldaļas no trešo personu, arī no jurista Mārtiņa Kvēpa prettiesiskām darbībām. M. Kvēps ir iesaistīts abos pēdējā laika visskaļākajos kriminālprocesos: Lemberga kriminālprocesā viņš ir gan tulkaspeciālista statusā, gan liecinieka statusā, bet digitālās televīzijas krimināllietā – apsūdzētā statusā.
Anrijs Lembergs tiesai norādījis, ka mantas uzglabāšanas pienākuma nepildīšanas gadījumā likums paredz kriminālatbildību. Pieteikumā tiesai viņš raksta: "Uzskatu, ka procesa dalībnieks Mārtiņš Kvēps ir atkārtoti pierādījis savu personisku ieinteresētību šīs krimināllietas norisē un iznākumā, kas ir pamats šajā kriminālprocesā viņa sniegto liecību un tulkojumu atzīšanai par nepieļaujamiem."
Jāatgādina, ka pērnā gada janvārī ar prokurora Anda Mežsarga lēmumu tika uzlikts arests kapitāldaļām vairākās sabiedrībās, kas, pēc prokuratūras domām, tieši vai netieši pieder Aivaram, Anrijam un Līgai Lembergiem. Likums paredz, ka arestētās mantas turētājam jebkādā veidā aizliegts veikt mantas izšķērdēšanu, vērtības mazināšanu vai pazudināšanu. Cita starpā Anrijam Lembergam tika uzlikts pienākums rūpēties par viņam piederošajām, bet arestētajām 500 000 pamatkapitāla jeb 25% SIA LSF Holdings daļām.
Par pamatu bažām saglabāt uzticēto mantu kļuva notikumi LSF Holdings dalībnieku sapulcē šā gada 30. aprīlī. Kā norādīts tiesai iesniegtajos dokumentos, uz šo sapulci ieradušies 50% uzņēmuma kapitāldaļu turētāji Anrijs un Līga Lembergi, uzņēmuma vadība un septiņas personas, no kurām trīs ieradušies apbruņoti, bet četri – M. Kvēps, Arnis Nīcgalis, Aleksejs Ovods un A. Kalugins pārstāvējuši otru LSF Holdings dalībnieku – miljonāram Oļegam Stepanovam piederošo SIA Topmar Holdings. Neviena no minētām personām pilnvaras pārstāvēt dalībnieku nav uzrādījusi. Tā vietā A. Nīcgalis pie sevis sācis kaut ko lasīt un ik pa brīdim no viņa bijuši sadzirdami vārdi "likvidācija", "likvidatoru iecelšana", "peļņas sadale". Kad uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Edgars Jansons atkārtoti lūdzis uzrādīt pārstāvniecības pilnvaras, "A. Nīcgalis, M. Kvēps, A. Ovods un A. Kalugins steidzīgi atstāja sapulces norises telpas, savukārt atlikušās trīs personas pielietoja fizisku spēku, lai aizšķērsotu ceļu E. Jansonam," teikts tiesai iesniegtajos dokumentos. Izsauktie apsardzes firmas darbinieki agresīvajiem darboņiem atņēmuši kaujas ieročus un izsaukuši Rīgas Pašvaldības policiju, kura savukārt izsaukusi Valsts policijas operatīvo vienību, lai nemierniekus nogādātu iecirknī. Pēc neilga laika LSF Holdings vadība konstatējusi, ka Uzņēmumu reģistrā jau iesniegts fiktīvs sapulces norises protokols par LSF Holdings likvidāciju. Pateicoties operatīvai uzņēmuma vadības reakcijai, tā reģistrācija uz laiku tika apturēta. Par notikušo šobrīd uzsākta izmeklēšana, savukārt tiesa uzlikusi arestu SIA Topmar Holdings kapitāla daļām un balsstiesībām SIA LSF Holdings.
Prokuratūras pārstāvji, paužot viedokli par Anrija Lemberga lūgumu, tiesā paziņoja, ka šāds lūgums būtu noraidāms. Viņuprāt, ja rodas aizdomas, ka ar arestētajām kapitāla daļām notiek kādas nelikumības, tad jāvēršas Valsts policijā. Tā kā E. Jansons jau ir vērsies Valsts policijā, tad var uzskatīt, ka draudi jau ir novērsti.
Savukārt E. Jansons intervijā Neatkarīgajai pauda viedokli, ka prokuratūra, atsakoties likt šķēršļus Lemberga oponentu darbībām, kuras vērstas uz arestētās mantas prettiesisku iegūšanu vai likvidāciju, faktiski pilda šo Lemberga oponentu advokāta funkcijas.