5 iemesli, kāpēc iepirkties "Black Friday" jeb "Melnajā piektdienā"

 
©Adobe Stock

Novembris jau ilgu laiku daudzviet pasaulē un pēdējos gados arī Latvijā pazīstams kā mēnesis, kurā norisinās iespaidīgākās izpārdošanas – laiks, kad notiek tā saucamā Melnā piektdiena jeb Black Friday.

Citviet pasaulē, it īpaši ASV, cilvēki gandrīz vai zaudē prātu šajā laikā un veikalos ir gatavi cīnīties viens ar otru par pēdējām precēm un labākajām cenām. Par laimi, mums tas nav jādara, bet izmantot lieliskos piedāvājumus varam tāpat.

Kas ir “Melnā piektdiena”?

Amerikā Black Friday ir novembra pēdējā piektdiena. Šī ir diena, kad Pateicības svētki ir tikko aizvadīti un oficiāli sākas Ziemassvētku sezona. Šajā dienā vairumā veikalu ASV norisinās iespaidīgas izpārdošanas, un pircēji izmanto lielās atlaides, lai iepirktos nākamajiem svētkiem.

Pēdējos gados arī Latvijā šī tradīcija kļuvusi populāra un daudzi tirgotāji izvēlas piedalīties Melnās piektdienas trakumā ar savām izpārdošanām. Bieži vien akcija netiek rīkota tikai vienu dienu, kā tas bija oriģināli, bet gan vairākas dienas vai pat nedēļas, kas dod pircējiem iespēju nedrūzmēties un rūpīgāk izvēlēties preces. Pēdējā laikā liela daļa no šīm izpārdošanām norisinās internetā, padarot iepirkšanos vēl jo ērtāku.

Kāpēc iepirkties Melnajā piektdienā?

Šoreiz apskatīsim piecus iemeslus, kāpēc tieši Melnā piektdiena ir labākais laiks priekš iepirkšanās.

1. Iespaidīgās atlaides.

Primārais iemesls pircēju pamatotajai sajūsmai par Melnās piektdienas izpārdošanu, protams, ir lielās atlaides. Daudzos veikalos šajā laikā var atrast tik labus piedāvājumus, kādus neredzēsi nevienā citā dienā. Black Friday laikā vari iegādāties gan tās lielās preces, kuras neesi varējis atļauties iepriekš, gan dažādus sadzīves sīkumus, kas pieejami vairumā un par iespaidīgi zemām cenām.

2. Ērtāka iepirkšanās.

Bez Black Friday ASV pazīstama arī diena, ko sauc par Cyber Monday, kas ir tā pati izpārdošanas diena, tikai internetā un pirmdienā pēc Melnās piektdienas nedēļas nogales. Pēdējā laikā gan šie termini vairs netiek bieži lietoti atsevišķi un saplūst kopā, jo liela daļa veikalu darbojas gan klātienē, gan interneta vidē. Šogad jāņem vērā situācija valstī un jārēķinās, ka iespējami dažādi ierobežojumi, tāpēc labāk jau laikus plānot savu iepirkšanos veikt interneta veikalos. Par to bēdāties nevajag, jo tam līdzi nāk dažādi plusi - nebūs jāstāv rindās, jādrūzmējas, visu iepirkšanos varēsi veikt no māju komforta. Tāpat tas dos iespēju salīdzināt cenas precēm dažādos veikalos, ko dzīvē izdarīt ir krietni sarežģītāk.

3. Laicīga sagatavošanās svētkiem.

Novembra beigas ir ļoti labs laiks, lai sāktu plānot Ziemassvētku rotājumu un dāvanu iegādi. Pasūtot preces ap šo laiku, varēsi droši zināt, ka tās saņemsi laicīgi un paspēsi iesaiņot pirms svētkiem. Teju katram ir gadījies kādreiz atlikt gatavošanos svētkiem uz pēdējo brīdi, tāpēc labi zinām, kādas galvassāpes tas sagādā. Ja darīsi to jau mēnesi iepriekš, varēsi gan ietaupīt uz dāvanām, gan pavadīt atlikušo laiku pirms svētkiem ar mierīgu sirdi.

4. Bezmaksas piegāde pirkumiem.

Daļa no interneta veikaliem Melnās piektdienas izpārdošanas laikā piedāvā ne vien iespaidīgas atlaides, bet arī bezmaksas piegādi. Tāpat arī lielākajā daļā veikalu iespējama preču atgriešana, ja kāda no iegādātajām lietām neder vai ir ar defektiem. Par šīm lietām gan iepriekš jāpārliecinās katrā interneta veikalā atsevišķi, lai nerodas nepatīkami pārsteigumi.

5. Iespēja atbalstīt vietējos ražotājus.

Melnās piektdienas izpārdošanā piedalās ne vien lielās veikalu ķēdes, bet arī daži no pašmāju ražotājiem. Neaizmirsti par tiem un centies atbalstīt vietējos tirgotājus, izmantojot viņu piedāvātās atlaides Melnajā piektdienā!

Šogad, 2021. gadā, Melnā piektdiena gaidāma 26. novembrī. Sagatavojies jau iepriekš un apskati savus mīļākos interneta veikalus, lai zinātu, vai arī tie piedalīsies Black Friday izpārdošanā!

Ja tev trūkst idejas šīgada Ziemassvētku rotājumiem, apmeklē Smscredit.lv blogu - tur atradīsi rakstu 10 idejas mājokļa dekorēšanai svētku laikā!

* * * * * *

Apmaksāta publikācija