Kā ātri apgūt “Rocket League” spēli un uzlabot savas spējas?

 
©Publicitātes foto

“Psyonix” “Rocket League” spēli izlaida 2015. gadā. Kopš tā laika spēle ir ieguvusi stabilu spēlētāju bāzi un kļuvusi populāra e-sporta pasaulē.

2019. gadā, kad “Epic Games” iegādājās “Psyonix” un padarīja “Rocket League” par bezmaksas spēli ikvienam ar “Epic” kontu, radās aizraujošs jaunu spēlētāju pieplūdums. Arī Latvijā ir iespējams spēlēt “Rocket League”, izmantojot Spins.lv platformu.

Pielāgojiet kameru un vadības ierīces

Pēc spēles lejupielādes var būt vilinoši uzreiz iesaistīties mačā un nekavējoties sākt spēlēt. Bet jums nepieciešams nedaudz pielāgot savus iestatījumus pirms pirmās spēles, lai pārliecinātos, ka uzreiz sākat apgūt pareizākus ieradumus.

Kameras noklusējuma iestatījumi nav ideāli. Kamera pēc noklusējuma atrodas pārāk tuvu automašīnas aizmugurei, un tai ir diezgan klaustrofobisks skats. Saglabājot sākotnējos kameras iestatījumus, jums būs grūtāk labi spēlēt spēli. Lai to novērstu, varat paplašināt redzamības lauku un nedaudz pārvietot kameru atpakaļ, lai uzlabotu vispārējo redzamību, kas būtiski pozitīvi ietekmēs jūsu spēli.

Šeit ir daži labi iestatījumi, ar kuriem sākt:

  • FOV: 110
  • Attālums (Distance): 270
  • Augstums (Height): 100
  • Leņķis (Angle): -5,00
  • Stīvums (Stiffness): .45
  • Grozīšana (Swivel): 4.50Ir arī daži kontrollera iestatījumi, kurus vajadzētu pielāgot. Pēc noklusējuma ‘’Air roll’’ poga ir izvietota ar X pogu Xbox kontrolieros vai kvadrātveida pogu “PlayStation” kontrolieros. ‘’Air roll’’ ļauj regulēt automašīnas leņķi un orientāciju gaisā, un tas ir vērtīgs instruments. Ja ‘’Air roll’’ ir piesaistīts pie X vai kvadrātiņa, vienlaikus būs grūti gan rullēt, gan boostot, jo noklusējuma boost poga atrodas tieši pretī ‘’Air roll’’ pogai.

Pārvietojot ‘’Air roll’’ pogu uz L1 vai R1, jūs, vienlaikus atrodoties gaisā, varēsit vienlaikus rullēt un izmantot boost, kas uzlabos jūsu kontroli gaisā. Lai gan var paiet kāds laiks, līdz iesācējs būs gatavs veikt krāšņus šāvienus mērķī lidojumā, ja agri tiek nomainītas šīs pogas, tas palīdzēs pēc iespējas ātrāk izveidot vislabāko muskuļu atmiņu.

Ieteicams arī pārvietot slīdēšanas opciju, kas ir iestatīta uz X pogas, tādējādi būs iespējams asāk veikt straujus manevrus.

Izpratne par pamata kustībām

Raķešu līgā ir daži no labākajiem vadīšanas mehānismiem jebkurā braukšanas spēlē. Savu pirmo desmitu spēļu laikā jūs sāksit apgūt lēkšanu, griešanos, izmantot paātrinājumu (boost) un izvairīties no pretiniekiem. Lai gan sākotnēji šīs lietas var būt grūti kontrolēt, ar laiku un praksi jūs pamanīsit, ka riņķojat pa laukumu, gūstat vārtus, nosargājat savus vārtus un veicat skaistus lēcienus pat neiespringstot.

Izvairīties var, lecot gaisā un pēc tam atkal lecot, spiežot jebkurā virzienā. Jūs varat izbēgt uz priekšu, atpakaļ, pa diagonāli un uz sāniem. Dažādiem izvairīšanās veidiem ir daudz pielietojumu. Jūs varat izmantot izvairīšanos, lai palielinātu ātrumu un impulsu, vairākas reizes izvairoties vienā virzienā. Izvairīšanos var izmantot, lai izšautu bumbu un atvairītu aizsardzības metienus. Kombinācijā ar citiem spēles kustību elementiem izvairīšanās nodrošina niansētus un aprēķinātus veidus, kā vadīt savu automašīnu.

Ja palēksieties divreiz, nespiežot kustību analogu nevienā virzienā, tad izvairīšanās vietā veicat dubultlēcienu. Tie ir noderīgi spēles sākumā, lai trāpītu bumbai, kad tā atrodas virs zemes, vai arī lai aizsargātu savus vārtus. Sākot apgūt “Rocket League” mehāniku, dubultlēcieni kļūst par standartu. Atrodoties gaisā, varat turēt “Air roll” taustiņu, lai kontrolētu automašīnas orientāciju. Kad jūs galu galā iemācīsities to darīt, šī gaisā esošā vadība palīdzēs jums veikt sitienus gaisā.

APMAKSĀTA PUBLIKĀCIJA