Uz skatuves atgriežas "Nora un Viktors. Zelta dueatam 50"

 
©Publicitātes foto

Pēc gada pārtraukuma pie skatītājiem atgriežas muzikālā vīzija “Nora un Viktors. Zelta duetam 50” - 5.septembrī 17.00 VEF Kultūras pilī un 26.septembrī 16.00 Jelgavas Kultūras namā.

Koncertuzvedumā, kas tapis ar paša Maestro Raimonda Paula labvēlību, skatītāji varēs kavēties atmiņās, baudot emocionālu stāstu par Noras Bumbieres pirmajiem soļiem uz skatuves, dueta tapšanu, sadarbību ar Raimondu Paulu un abu dziedātāju dzīves periodu, atrodoties slavas zenītā.

Uzvedumā skanēs Raimonda Paula radītās dziesmas ar Jāņa Petera, īpaši šim duetam, rakstītiem tekstiem, kā arī atsevišķas citu komponistu dziesmas.

Dziedātāju tēlos uz skatuves iejutīsies - Marija Bērziņa un Andris Ērglis , kā arī Gundars Silakaktiņš, Laima Miltiņa, Elīna Čampere. Mūzikālo pavadījumus spēlēs - Anatolijs Livča, Indriķis Veitners, Artūrs Kutepovs, Norberts Skraucis, Miķelis Vīte vai Mareks Logins. Režisors - Gundars Silakaktiņš, horeogrāfe - Inga Krasovska, tērpu māksliniece - Jurate Silakaktiņa, gaismu mākslinieks - Egīls Kupčs.

Viktors Lapčenoks:

Māksliniekiem ir jābūt degošiem uz skatuves. Mēs tādi bijām un to es gaidu no visiem citiem. Izrāde ir izdevusies - viss notiek ļoti raiti, mīļi un sirsnīgi.. Man patīk. Es novērtēju, ka Andris Ērglis daudz mācījies no mana dziedāšanas stila, Dažas vietas viņš izpilda tieši tāpat kā es. Tas man ļoti patīk. ”

Andris Ērglis: “Man ir prieks un gods iejusties Viktora tēlā uz skatuves un pārbaudīt, vai es to varu izdarīt, ko izdara Viktors Lapčenoks vokālā jomā. Uzskatu, ka dziesmas, ko šajā laikā sacerēja Maestro Raimonds Pauls ir milzīga muzikāla virsotne un tās ar laiku kļūs tikai vērtīgākas.”

Marija Bērziņa: “Zvaigznes tā sastājas reti, kad ir tāda iespēja dziedāt Noras dziesmas. Bet mūsu tembri ir ļoti līdzīgi, savādāk jau tas nebūtu iespējams.”

Skatītāju viedokli par izrādi izteica Ilze Jurkāne: “Arī Trimdas sabiedrībā Nora un Vikotors bija ļoti populāri. Mēs klausījāmies viņu ierakstus un sekojām līdzi tam, ko viņi darīja šeit Latvijā. Izrādē par izcilo duetu nostaļģija bija augstā līmenī un Nora bija klātesoša. Skatītāji zālē varēja izdzīvot patiesi emocionālus mirkļus un bija asaras acīs.”