Planšetdatori un mobilie telefoni – ierīces, ko lietotāji izvēlas pirkumu veikšanai

 
©Publicitātes foto

Iepirkšanās internetā jau ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Iepirkšanās, izmantojot mobilās ierīces - planšetdatori, telefoni - arī ir globāla tendence, kas nemitīgi attīstās. Lielie ekrāni un tīmekļa vietnes, kas pielāgotas viedtālruņiem un planšetdatoriem, tā tik vilina iepirkties un veicina impulsīvus un neplānotus pirkumus.

Starptautiskā analītiskā uzņēmuma Nielsen globālā pētījuma rezultāti liecina, ka gadžetomānija pārņēma 52% patērētāju pasaulē, Āzijas un Klusā okeāna reģionā šis rādītājs ir vēl lielāks - 60%. Respondenti atzina, ka no mobilajām ierīcēm viņiem tiešām ir atkarība. Lielākā daļa lietotāju nevar nodzīvot ne dienu, nepārbaudot e-pastu vai sociālos tīklus, nespēlējot spēles vai neskatoties video. Plaša mobilo ierīču izmantošana kļūst arvien progresīvāka, planšetes un viedie telefoni ir veicinājuši strauju izaugsmi salīdzinoši jaunā e-komercijas tirgus segmentā - mobilajā tirdzniecībā. 38% aptaujāto atbildēja, ka vismaz reizi pusgadā iegādājas preces vai pakalpojumus, izmantojot mobilo ierīci. Vēl 34% respondentu iepērkoties izmantoja tiešsaistes veikala mobilo aplikāciju.

Savukārt pētījumā par interneta lietotāju iepirkšanās paradumiem Baltijas valstīs, ko veica Starptautisks interneta pētniecības un tehnoloģiju uzņēmums Gemius, noskaidrots, ka iepirkties internetā Latvijas un Lietuvas respondentus motivē labākas cenas nekā tradicionālajos veikalos, šo atzina 71% aptaujāto Latvijā un 67% Lietuvā. Savukārt Igaunijas respondentus lielākoties motivē iespēja iegādāties preces, kas nav pieejamas viņu dzīvesvietā.

Covid-19 ierobežojumi arī ienesuši savas korektīvas, un 34% aptaujāto Igaunijas lietotāju uzskata, ka viņu izdevumi pirkumiem tiešsaistē ir pieauguši. Latvijas un Lietuvas respondenti valstīs noteikto ierobežojumu laikā arī tērējuši vairāk, to atzina 25% aptaujāto Latvijā un 22% Lietuvā. Saskaņa ar aptaujas datiem, Igaunijā un Lietuvā lietotāji interneta veikalos biežāk iegādājas apģērbu, bet Latvijā viens no populārākajiem pirkumiem ir sadzīves tehnika.

Visbiežāk aptaujātie pirkumu veikšanai internetā izmantojuši datorus (91% Latvijā, 89% Lietuvā un 96% Igaunijā), nākamā populārākā atbilde ir mobilie telefoni (šādu atbildi sniedza 54% respondentu Latvijā, 61% Lietuvā un 48% Igaunijā), bet Smart TV izmantošana pirkumu veikšanai nav tik populāra - šo risinājumu izmantoja 4% aptaujāto Lietuvā un Igaunijā, un tikai 1% Latvijā.

Lai gan pagaidām lielākā daļa pircēju priekšroku dod datoriem, tomēr iespēja iepirkties internetā, izmantojot tiešsaistes veikalu mobilās aplikācijas, kā arī augoša lietotāju interese par bezkontakta maksājumiem ar mobilo ierīču palīdzību maina pircēju uzvedību. Mobilie telefoni vai planšetdatori ir tuvāk ķermenim, tāpēc lietotājs neapzināti ierīcei uzticas vairāk. Tiek prognozēts, ka pirkumu skaits, kur galveno lomu spēlē telefoni, viennozīmīgi pieaugs, pat vadošie viedtālruņu ražotāji, piemēram, Apple vai Samsung, iegulda lielus līdzekļus un modernizē savas ražošanas tehnoloģijas, lai stimulētu mobilo ierīču pirkumus.

Ja arī jūs vēlaties iepirkties internetā ērti un droši ar viedo ierīču palīdzību, neizejot no mājām, interneta veikalā rdveikals.lv ir vairāk nekā 500 viedie telefoni ar lielu ekrānu, ka arī ērti planšetdatori un noderīgi aksesuāri, kur katrs var izvēlēties sev tīkamāko ierīci par izdevīgu cenu.