Kā iekārtot savu pirmo mājokli?

 
©Publicitātes foto

Jūs esat ilgi un smagi pūlējies, lai savāktu visas savas mantas, pārvestu tās un nogādātu savā jaunajā mājoklī. Taču tad, kad tas beidzot izdarīts, pienāk mirklis, kad skatāties uz mantu kaudzēm un domājat: “Ar ko man sākt?” Mēs visi vēlamies justies kā mājās, tādēļ dalāmies ar labākajiem padomiem, kā iekārtot savu pirmo mājokli, lai Jūs pēc iespējas ātrāk varētu justies mierīgi, patīkami un galvenais - mājīgi.

Veiciet pamatīgu uzkopšanu

Pirmais un galvenais noteikums - pirms mājokļa iekārtošanas, noteikti veiciet jaunā mājokļa uzkopšanu. Vislabāk to darīt pirms esat nogādājis mājoklī visas savas mantas. Izmantojiet dažādus tīrīšanas līdzekļus un pēc tam ar sveču vai citu aksesuāru palīdzību radiet mājā iemīļotākos aromātus. Tieši aromāts ir tas, kam ir izšķiroša nozīme, ja vēlaties vienmēr justies kā mājās.

Nosakiet, kā tiks izmantota katra telpa

Šajā gadījumā svarīgi rūpīgi apdomāt to, kā katra telpa tiks izmantota reāli, nevis to, kā tā tiek izmantota Jūsu sapņos un fantāzijās. Atcerieties, ka ikvienai telpai jābūt funkcionālai, kā arī vizuāli estētiskai un patīkamai. Piemēram, ja iekārtojat dzīvojamo istabu, vai tā tiks izmantota tikai viesu uzņemšanai? Varbūt tomēr tā kalpos arī kā guļamistaba?

Katram lietošanas mērķim nepieciešams atšķirīgs mēbeļu veids un atšķirīga iekārtojuma shēma, tādēļ mēģiniet būt tālredzīgs un domājiet reāli! Ne vienmēr cilvēku vajadzības atbilst finansēm, tādēļ nepieciešamības gadījumā apdomājiet tādu iespēju kā aizdevums (lasīt vairāk). Atcerieties, ka tās ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi izlemiet, vai šobrīd varat to atļauties!

Atbrīvojieties no nevajadzīgā

Iespējams, iekārtojot savu pirmo mājokli, Jums jāpiešķir prioritāte katram no priekšmetiem, ko izpakojat. Padoms - līdz ko ieraugāt kādu lietu, kuru jau sen neizmantojat, nekavējoties atbrīvojieties no tās! Nepārtraukti sekojiet, lai iekārtošanās procesā izmantotu tikai nepieciešamo. Ja neesat kādu lietu izmantojis iepriekš, kādēļ, lai izmantotu to tagad, jaunajā mājoklī?

Novietojiet katru lietu tai paredzētajā telpā

Lai neradītu apjukumu sev un haosu mājoklī, vispirms parūpējieties par to, lai visas mantas tiktu izpakotas un jau uzreiz novietotas sev paredzētajā telpā. Tā Jums būs vieglāk saprast, ko, kā un kur novietot, iespējams, tādā veidā atbrīvosieties arī no nevajadzīgām lietām. Ieteikums - lai atvieglotu šo procesu, iekārtojiet telpas pēc kārtas, piemēram, sāciet ar guļamistabu.

Vispirms iekārtojiet guļamistabu

Kad ievāksieties un nāksies pamatīgi piepūlēties, vienīgais, ko vēlēsieties pēc tā visa - omulīga vieta, kur atpūsties un uz mirkli aizmirst par visām rūpēm.

Pēc ģenerālās uzkopšanas veltiet laiku, lai iekārtotu guļamistabu. Uzreiz nolemiet, kura telpa kalpos kā guļamistaba, kur atradīsies gulta, sagatavojiet gultas veļu, utt. Ticiet - šādi rīkojoties, dienas beigās būsiet sev pateicīgs!

Nošķiriet savas patiesās vajadzības no vēlmēm

Izīrējot vai iegādājoties pirmo mājokli, cilvēkiem rodas vīzijas kā no modes žurnāla vai televīzijas pārvērtību šova. Tomēr, ja vien neesat profesionāls arhitekts vai Jums nav neierobežots budžets, jārēķinās, ka visas vēlmes nevar īstenot uzreiz.

Tā vietā, lai domātu par daudz un dažādiem pirkumiem savam pirmajam mājoklim, domājiet par primāro. Sāciet ar tādām vajadzībām kā ēdiens, miegs un personīgā higiēna. Jums nepieciešams, kur sēdēt, kur gatavot, kur gulēt, tātad Jums nepieciešams galds, plīts, gultas veļa, gulta, utt. Ja Jūsu pirmajā mājoklī trūkst kaut kas patiesi svarīgs, tomēr Jums tam trūkst līdzekļu, apskatiet šajā mājas lapā piedāvātās iespējas.

Dekorējiet personiski, nevis profesionāli

Pirmais, kas visbiežāk pārsteidz cilvēkus jaunā mājoklī, ir tukšas sienas. Uzreiz rodas spēcīgs kārdinājums izrotāt un aizpildīt visu tukšo telpu ar kaut ko iedvesmojošu vai skaistu. Tādā gadījumā rodas neizmērojama vēlme doties uz kādu mājas preču veikalu un piemeklēt piemērotus dekorus un aksesuārus. Tomēr ņemiet vērā, ka tas, kas mājokli padara par mājīgu un patīkamu, ir nevis veikala preces, bet personisks pieskāriens.

Padoms - sāciet ar savām fotogrāfijām. Iegādājieties lētus bilžu rāmīšus, izdrukājiet vai attīstiet dažus fotoattēlus un izmantojiet tos, lai nosegtu tukšās sienas. Ticiet - kad oriģinālo dekorāciju ieraudzīs viesi, noteikti saņemsiet daudz patīkamus komplimentus.