Rūpes par uzkopšanas inventāru

 

Katrā mājsaimniecībā tiek izmantotas dažādas palīgierīces mājokļa uzkopšanai. Mūsdienīgs inventārs un tehnika ļoti būtiski atvieglo šo svarīgo nodarbi, tāpēc nedrīkst aizmirst rūpes arī par mūsu palīgiem, to tīrīšanu un kopšanu, lai pagarinātu to mūžu un darbības efektivitāti.

Putekļsūcējs

Lai putekļsūcējs ilgstoši un efektīvi darbotos, tas regulāri jāuztur kārtībā. Lieliski, ja jums ir saglabājusies instrukcija, kurā vajadzētu būt arī aprakstam, kā kopt šo iekārtu, tad atliek tikai sekot šīm norādēm. Jebkurā gadījumā pēc katras lietošanas iztīriet putekļu sūcēja sukas sariņus no putekļu kamoliem, atbrīvojiet veltnīti no dzīvnieku spalvu un matu kušķiem. Periodiski atvienojiet visus elementus un apslaukiet ar sausu, mīkstu drānu savienojumu vietas, izskalojiet filtrus siltā ziepjūdenī (protams, neaizmirstiet pirms ievietošanas atpakaļ tos izžāvēt). Putekļsūcēja caurule un vads uzkrāj statisko elektrību un piesaista putekļus, tāpēc apstrādājiet tos ar antistatisku līdzekli.

Mikrošķiedras drānas un mopi

Mikrošķiedrai ir īpaša struktūra, tāpēc tās kopšana arī prasa atšķirīgu pieeju. Nemazgājiet mikrošķiedras drānas karstā temperatūrā (tai nevajadzētu būt augstākai par 60°). Nepievienojiet veļas mīkstināšanas līdzekli, jo tas aizsprostos mikrošķiedras poras, kas jūtami ietekmēs drāniņas tīrīšanas un uzsūkšanas efektivitāti. Arī balinātājs nesaudzēs mikrošķiedru. Ja ļoti vēlaties atsvaidzināt mikrošķiedras drānu, ķīmisko līdzekļu vietā varat izmantot citronu sulas vai etiķa šķīdumu. Nekad nežāvējiet mikrošķiedru uz radiatoriem vai citiem sildelementiem. Ja pareizi rūpēsieties par mikrošķiedras drānām, tās kalpos apmēram trīs gadus, pat ja regulāri tiks lietotas ikdienā. Nepareiza attieksme jūsu mīksto, košo drāniņu drīz vien pārvērtīs parastā kokainā lupatā.

Sūkļi

Gan trauku, gan citu virsmu tīrīšanas sūkļi savāc daudz netīrumu, tāpēc arī tiem nepieciešama kopšana. Trauku sūkli pēc katras lietošanas rūpīgi izskalojiet iespējami karstākā ūdenī, bet starp trauku mazgāšanas reizēm, iepiliniet un «iemasējiet» tajā nedaudz trauku mazgāšanas līdzekļa un atstājiet līdz nākamajai reizei. Līdzeklis sūkļa porās darbosies kā maigs dezinfekcijas līdzeklis un neļaus strauji vairoties baktērijām. Periodiski sūkļa dezinfekcijai varat izmantot mikroviļņu krāsni vai trauku mazgājamo mašīnu. Protams, regulāri mainiet sūkļus, jo tie nav paredzēti ilgstošai izmantošanai.

Birste tualetes poda tīrīšanai

Pēc poda tīrīšanas ielejiet podā dezinfekcijas un tīrīšanas vai balināšanas līdzekli un ievietojiet tajā tīrāmo birsti. Ļaujiet tai kādu laiku tur pastāvēt, lai līdzeklis «apstrādā» birsti. Pēc tam vairākkārt noskalojiet. Birstes turētāju mazgājiet ar dezinficējošiem līdzekļiem, izmantojot atsevišķi šim nolūkam paredzētu sūkli (neaizmirstiet par gumijas cimdiem roku aizsardzībai). Noslaukiet birstes rokturi ar dezinficējošā šķīdumā samitrinātu drānu. Ikdienā birstes turētājā varat iepildīt parastu sanitāro telpu tīrīšanas, balinātāja vai etiķa (50:50) šķīdumu.

Birstes grīdas slaucīšanai, mopu turētāji, putekļu slotiņas

Šos priekšmetus reizi nedēļā, pēc mājokļa ģenerālās uzkopšanas, vienkārši izmazgājiet siltā ziepjūdenī. Lai grīdas slaucīšanai paredzētās birstes sari nedeformētos, ikdienā neglabājiet to vienkārši uz grīdas, ieslietu stūrī. Arī putekļu slotiņu neiemetiet vienkārši plauktā. Uzkopšanas palīgierīču uzglabāšanas vietā paredziet stūrīti arī vertikāli glabājamam inventāram, aprīkojot to ar ērtiem, pieskrūvējamiem turētājiem un āķīšiem, kur pārskatāmi un pareizi to izvietot.

 

Abonē