Jāizvēlas garāžas vai teritorijas vārti – kas jāņem vērā?

 
©Publicitātes foto

Kādiem faktoriem būtu jāpievērš uzmanība izvēloties un uzstādot vārtus savai piemājas teritorijai vai garāžai? Kā iegūt savam īpašumam kvalitatīvus un uzticami kalpojošus vārtus, kas neliks vilties?

Skaidrs, ka galvenais iemesls, kāpēc izvēlamies aprīkot savu īpašumu ar vārtiem, ir vēlme pēc drošības un privātuma. Labi vārti lieliski spēj izpildīt abas šīs funkcijas. Tomēr, lai būtu pārliecība, ka ieguldītie līdzekļi vārtu iegādei un uzstādīšanai ir iztērēti lietderīgi, jau izvēles procesā jābūt vērīgiem.

Jāizvērtē savs īpašums un jālemj, kādi vārti nepieciešami

Pirmais solis ceļā uz skaistiem, kvalitatīviem un ērtiem vārtiem ir savu vajadzību un vēlmju izvērtēšana. Jāsaprot, kādus nosacījumus vārtu izvēlē diktē pats īpašums. Piemēram, cik daudz ir vietas, kāds ir žoga vai garāžas novietojums. Tas ļaus saprast, cik lielus un kāda veida vārtus tur var ievietot.

Ja pagalms ir neliels, ja žogs ir tuvu brauktuvei, tad parocīgāka izvēle būs nevis veramie vārti, bet gan bīdāmie, ja žoga teritorija tam ir piemērota. Bīdāmie vārti ļauj daudz optimālāk izmantot visu iekšpagalma teritoriju, jo, piemēram, auto var novietot pat 20 cm attālumā no vārtiem.

Izvēloties garāžas vārtus, jāizvērtē, kāda ir pati ēkas konstrukcija, kāda veida vārtus būs ērtāk ievietot, kā arī nodrošināt sev vēlamās ērtības. Piemēram, paceļamie garāžu vārti, kas novietojas pie griestiem, arī ļauj maksimāli izmantot telpu gan garāžas iekšpusē, gan priekšā.

Ja pašiem īsti nav skaidrs, kādi vārti un to tehniskie risinājumi būtu teritorijai vai garāžai nepieciešami, tad vislabāk sadarboties ar uzticamu ražotāju, kura speciālists atbrauks, apsekos īpašumu, veiks mērījumus un arī izstrādās labākos piedāvājumus, informējot gan par priekšrocībām, gan izmaksām. Tas atvieglos jūsu izvēli.

Šādu pakalpojumu, kas apvieno gan individuālu konsultāciju, gan vārtu izgatavošanu pēc tieši jūsu īpašuma parametriem, piedāvā vietējais ražotājs “Ripo-Baltic”, kas jau sekmīgi iekarojis arī eksporta tirgu. Vairāk par “Ripo-Baltic” vārtiem un to iegādi varat uzzināt: https://ripo-baltic.com/varti.

Jāizvēlas vārti no kvalitatīviem materiāliem

Izvēloties savu vārtu ražotāju, būtiski nepaļauties tikai uz izdevīgāko cenas piedāvājumu, bet arī pārliecināties, ka ražotājs izmanto augstas kvalitātes izejmateriālus - izturīgu metāla rāmi un kvalitatīvu apdari. Vārtus tomēr uzstādām ilgstošai lietošanai. Vārtiem ir jākalpo uzticami, jāatvieglo ikdiena un jāsniedz drošība. Tāpēc jāsamēro cenas un kvalitātes faktors, lai vēlāk nenāktos nožēlot savu izvēli, jo vārti nesniegs cerēto komfortu.

Skaidrs, ka individuāli izgatavoti vārti, kuriem izmantoti augstas kvalitātes materiāli un tehnoloģijas, nevar maksāt maz. Tomēr tas būs tālredzīgs ieguldījums savā drošībā, vārtu kvalitātē un estētikā.

Kā vārti iekļausies vides un īpašuma arhitektūrā

Lai gan tehniskās īpašības vārtiem un to uzticamai kalpošanai ir ļoti svarīgas, tomēr nevar aizmirst arī par estētiskajiem aspektiem. Mēs taču vēlamies, lai īpašums izskatās labi, lai vārti organiski iekļaujas kopējā īpašuma un vides arhitektūrā. Tāpēc ieteicams pievērst arī uzmanību tam, kādi apdares materiāli tiek piedāvāti, vai tos var pielāgot tieši jūsu īpašumam un estētiskajām vēlmēm.

Piemēram, “Ripo-Baltic” saviem izgatavotajiem vārtiem piedāvā dažāda veida apdares. Tā var būt gan koka apdare, gan metāla kalumi, gan citi materiāli, ja tas atbilst klienta vēlmēm un īpašuma estētikai. Pamatīgā metāla konstrukcija savienojama arī ar liela svara apdari.

Vai ir nepieciešama vārtu automātika

Vēl viens ļoti būtisks jautājums, par ko jādomā, izvēloties un uzstādot vārtus, - vai jums ir nepieciešama vārtu automātika? Ar vārtu automātiku iespējams aprīkot gan teritoriju, gan garāžas vārtus. Un šādu risinājumu izvēlas arvien vairāk īpašnieku. Lai gan nav arī lielas grūtības vārtus atvērt un aizvērt manuāli, tomēr mūsdienīga un kvalitatīva vārtu automātika spēj snieg daudz priekšrocību.

  • Vārtu automātika sniegs komfortu sliktos laika apstākļos, jo nebūs nepieciešams izkāpt no auto, lai atvērtu vārtus.
  • Vārtu automātika arī ievērojami palielina drošību, jo atvērt vārtus var tikai piederošas personas, kurām ir piekļuve kontroles mehānismam (pults, kods, kodu atslēga, pirkstu nospiedumu lasītājs u.c.).
  • Vārtu automātika arī ļauj optimizēt transporta plūsmu, piemēram, industriālos objektos vai teritorijās, kur ir aktīva kustība.

Protams, izvēloties aprīkot vārtus ar automātiku, palielinās arī kopējās izmaksas. Tomēr jāsaprot, ka šis ir vēl viens tālredzīgs ieguldījums savā komfortā un drošībā. Izvēloties uzticamas kvalitātes vārtu automātiku, tā kalpos tiešām ilgi un uzticami.