Ieteikumi, kā padarīt mājas soli ērtāku

 

Lai uzkopšanas procesu padarītu vienkāršāku un ātrāku, sadzīvē var ieviest nelielas izmaiņas un dažus ieradumus. Lūk, daži padomi, kas var noderēt:

1. Nereti dzīvojamās telpās uz virsmām tiek pamestas ābolu serdes, kāda sagumzīta salvete vai salauzta pildspalva. Jo ir taču slinkums katra sīkuma dēļ mērot ceļu līdz vienīgajai atkritumu tvertnei miteklī. Ieviesiet katrā telpā pa atkritumu tvertnei. Ja jums šķiet, ka tas nav estētiski un higiēniski, atkritumu tvertnes lomu var pildīt kāda kārba vai trauks. Ja tas tiks regulāri un laikus iztukšots, problēmām nevajadzētu rasties.

2. Uzkopšanas līdzekļus un piederumus labāk uzglabāt tur, kur tie nepieciešami pa rokai, lai netiktu tērēts laiks to nogādāšanai citā telpā. Apavu krēmu glabājam tur, kur novelkam apavus. Līdzekli izlietnes tīrīšanai - vannasistabā, veļas mazgāšanas pulveri - pie veļas mašīnas, lupatiņu stikla tīrīšanai - pie spoguļa. Ja ir dažas sekundes brīva laika, pa rokai noliktais sūklītis pats uzprasīsies izmazgāt izlietni pēc zobu tīrīšanas, un, lūk, puse darba jau padarīta! Tā tikai šķiet, ka tas var ietaupīt tikai sekundes. Bet patiesībā mēs bieži vien pat nesākam uzkopt, zinot, ka, lai notīrītu spoguli, būs jādodas uz pieliekamo, lai tur no augšējā plaukta noceltu stikla tīrītāju. Ja līdzekļi pa rokai jums nešķiet estētiski, ielejiet tos glītos, krāsainos smidzinātājos, kas mūsdienās pieejami visdažādākie.

3. Jebkuras uzkopšanas sākums - salikt visas lietas savās vietās. Paņemiet ērti pārnēsājamu grozu un no uzkopjamās telpas salieciet tajā visas lietas, kas nomaldījušās. Tad ienesiet tās telpās pēc kārtas, kur tām jāatrodas. Un nevajadzēs ar katru bērna pamesto rotaļlietu rikšot no visu telpu stūriem uz rotaļlietu kasti. Tas ietaupīs gan laiku, gan enerģiju.

4. Ja ir nepieciešams uzglabāt vairākus nelielus priekšmetus uz atklātām horizontālām virsmām, tos var sagrupēt. Piemēram, uz tualetes galdiņa nagu lakas, smaržu pudelītes, dažādas tūbiņas utt. ļoti sarežģī putekļu noslaucīšanu. Jāpaceļ katrs sīkums, jānoslauka zem tā un jānovieto atpakaļ. Viena neuzmanīga kustība, un viss sagāžas. Kārtojam atkal. Bet mēs to visu varam salikt glītā grozā (atvilktnē, kārbā, kosmētikas somiņā, kur vien vēlaties, atkarībā no pielietojuma). Tagad, lai atbrīvotu virsmu, pietiek ar vienu kustību.

5. Lai neiznēsātu netīrumus un smiltis no apaviem pa visu māju, turiet priekšnamā birstīti un saslauku lāpstiņu. Pielāčojāt? Nekavējoties saslaukiet un izberiet atkritumu tvertnē (kurai saskaņā ar padomu Nr. 1 arī vajadzētu būt turpat pa rokai).

6. Lietainos laika apstākļos kājslauķi pie ieejas durvīm pārklājiet ar mitru grīdas mazgājamo lupatu. Tas palīdzēs notīrīt apavu pazoles. Nepieciešamības gadījumā ar šo lupatu viegli un ātri varēs uzmazgāt ielas netīrumus.

7. Ja ne visi ģimenes locekļi piedabūjami aiz sevis saslaucīt, priekšnamā var novietot režģveida paklāju. Smiltis sabirs starp atverēm, virsma paliks tīra, un netīrumi netiks iznēsāti pa visu mitekli.

8. Priekšnamā ērts un parocīgs būs grozs vai kārba apģērba sīkumiem (cepures, cimdi, šalles, jostas utt.), kurus pēc ierašanās tajā ievietot. Īpaši tas palīdz, ja ģimenē ir mazi bērni. Viņi atšķirībā no pieaugušajiem nespēj aizsniegt piederumus no pakaramajiem un augšējiem plauktiem.

9. Lai dezinficētu biežāk lietojamās virsmas vannasistabā, ielejiet glītā smidzinātājā vislētāko degvīnu. Zobu tīrīšanas procesā jūs varat apsmidzināt ar to gan krānu, gan durvju un mēbeļu rokturus, arī spoguli. Kad zobi iztīrīti, apslaukiet apstrādātās virsmas ar tīru, sausu drāniņu, un lieta darīta!

10. Akrila vannu starp ģenerāltīrīšanas reizēm var uzturēt tīru, izmantojot trauku mazgāšanas līdzekli vai šķidrās ziepes. Nebūs nepieciešams vilkt cimdus un pēc tam ilgi skalot vannu, kā pēc spēcīgas iedarbības līdzekļa.

11. Vannas sienas, izlietnes un krānus no rīta, pirms došanās uz darbu, un vakarā, pirms gulētiešanas, noslaukiet ar sausu drānu. Kad tas kļūst par ieradumu, tas aizņems ne vairāk kā pusminūti. Ūdens pilienus būs krietni vieglāk un ātrāk noslaucīt, nekā atberzt to atstātos nogulšņu traipus.