Galvenie simptomi, kas liecina par nepieciešamību iegādāties jaunas auto spuldzes

 
©Publicitātes foto

Auto spuldzes ir to spēkrata elementu skaitā, kas, neskatoties uz savu pieticīgo izmēru, spēlē ļoti būtisku lomu drošas un komfortablas braukšanas nodrošināšanā. Tāpēc situācijā, kad ir aizdomas par nepietiekamu auto apgaismojumu, nekavējoties ir jāpārliecinās, kādā stāvoklī ir auto spuldzes, vai tās ir nepieciešams nomainīt pret jaunām.

Biežākie simptomi, kas liecina, ka auto spuldzes būs jāmaina, ir blāva gaisma, spuldžu mirgošana vai neieslēgšanās. Par to plašāk lasiet tālāk rakstā un arī uzziniet, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties auto spuldzes, jo šajā ziņā bieži tiek pieļautas gan apzinātas, gan neapzinātas kļūdas.

Blāva lukturu gaisma

Pirmais simptoms, ko parasti pamana auto vadītājs, mudinot domāt, ka ar auto apgaismojumu kaut kas nav kārtībā, ir blāva un nepietiekama lukturu gaisma. Ja dienas laikā blāvumu nepamanīsiet, tad, braucot nakts stundās un krēslā, sajūta, ka apgaismojums nav pietiekams, būs izteiktāka. To noteikti nedrīkst ignorēt, jo tas liecina, ka auto spuldžu kalpošanas mūžs tuvojas beigām. Tas ir loģiski un neizbēgami, jo laika gaitā spuldzes nolietojas un sāk zaudēt savu spožumu.

Ja esat pamanījis šo simptomu sava auto spuldzēm, tad ieteicams tās pēc iespējas ātrāk nomainīt, lai atjaunotu maksimālu braukšanas komfortu un drošību gan sev, gan citiem satiksmes dalībniekiem.

Lukturi mirgo un izslēdzas

Otrs izplatīts simptoms, kas vairumā gadījumu liecina, ka auto spuldzes pavisam drīz pārstās darboties, ir lukturu gaismas mirgošana un izslēgšanās. Šāda situācija ir patiesi bīstama un prasa nekavējošu reakciju, jo pastāv iespēja, ka paliekat bez auto apgaismojuma, braucot tumsā vai krēslas laikā.

Pamanot lukturu mirgošanu, tos uzreiz ir jāpārbauda. Ja pie vainas nav vaļīgs savienojums vai cita tehniska problēma, ko var sekmīgi novērst, tad jāpieņem, ka spuldzes ir nolietojušās vai bojātas un ir nekavējoties jānomaina, jo, parādoties mirgošanai, spuldzes drīz mēdz izdegt pavisam. Kavēšanās ar nomaiņa šajā situācijā nebūs prātīga.

Lukturi neieslēdzas vai nodziest pavisam

Šis simptoms nepārprotami liecina, ka ir jānomaina auto spuldzes pret jaunām. Ja apgaismojums neieslēdzas, tad spuldze ir nolietojusies un izdegusi. Katrai spuldzei ir savs kalpošanas laiks, kam tā paredzēta. Tas var būt arī īsāks par to, ko noteicis ražotājs, jo bieži vien spuldzes ietekmē dažādi faktori, kas saīsina to mūžu, piemēram, auto elektrosistēmas tehniskais stāvoklis, ko vajadzētu pārbaudīt, lai nenāktos pārāk bieži pirkt jaunas auto spuldzes.

Jāņem vērā, ka spuldzes ar paaugstinātu spilgtumu, ko iesaka izvēlēties, ja pārsvarā brauc ārpus pilsētas, parasti savu darbamūžu beidz ātrāk nekā standarta spuldzes. Šādiem gadījumiem vislabāk sagatavot vienu pāri ar jaunām auto spuldzēm rezervē, lai ātri veiktu nomaiņu un nenokļūtu bīstamā situācijā.

Kas jāņem vērā, veicot spuldžu iegādi un nomaiņu

Kas gan varētu būt vienkāršāks par auto spuldžu iegādi un nomaiņu? Tomēr pieredze liecina, ka kļūdas pieļauj ļoti daudzi, aprīkojot auto ar neatbilstošiem gaismekļiem. Sekas šādai rīcībai var būt nepatīkamas - nikni pretimbraucēji, sods par neatbilstošu apgaismes līdzekļu uzmantošanu, apdraudēta braukšanas drošība un komforts.

Jāpērk tādas auto spuldzes, kādas ir noteicis auto ražotājs

Zinot sava auto modeli un izlaiduma gadu, var nekļūdīgi iegādāties pareizās auto spuldzes, ātri atrodot tās auto preču katalogā. Nereti auto īpašnieki uz savu roku nomaina halogena spuldzes uz ksenona vai LED spuldzēm, kas nav paredzētas konkrētā auto apgaismes sistēmai. Par šādu rīcību var saņemt sodu, kā arī tiek apdraudēta satiksmes drošība.

! Nekādā gadījumā nemēģiniet aprīkot auto ar cita veida spuldzēm, ja to nav paredzējis auto ražotājs.

Spuldzes jānomaina pāros

Šī nav situācija, kad taupīt. Ja izdegusi spuldze vienā pusē, tad jāmaina ir abas, jo ir augsta varbūtība, ka arī otra ir tuvu sava darbmūža beigām. Tas garantēs, ka abas spuldzes būs vienādi spilgtas un nodrošinās labu redzamību.

Jāievēro drošība, mainot spuldzes

Ja auto apgaismes sistēma paredz, ka spuldžu nomaiņu varat veikt paši, nevis pie meistara, tad jāatceras ievērot visus drošības nosacījumus. Nomaiņas laikā jāizslēdz auto gaismas. Tāpat jāatceras neaiztikt spuldzes stiklu ar pirkstiem, lai to nesabojātu un nenosmērētu. Šim nolūkam var izmantot tīru salveti.

Jāizvēlas uzticamu ražotāju auto spuldzes

Apgaismes loma auto drošībā ir pārāk liela, tāpēc jāizvēlas uzticamu ražotāju spuldzes, kas kalpos ilgāk un kvalitatīvāk. Taupot uz spuldžu iegādi, ilgtermiņā, visticamāk, samaksāsiet vairāk, jo tās būs jāmaina krietni biežāk.

Tomēr pat pašu dārgāko un modernāko auto spuldžu ielikšana nesniegs vēlamo efektu, ja automašīnas lukturi būs netīri. Uz tiem visu laiku ir apkārtējās vides ietekme, kas mazina to gaismas caurlaidību. Tāpēc ieteicams regulāri parūpēties par lukturu apkopi un tīrīšanu, lai sasniegtu vislabāko apgaismojumu savai automašīnai.