Kredīti Latvijā: kur tos meklēt un kā salīdzināt?
 
©Publicitātes foto

Mūsdienās kredīti ir dabiska ikdienas parādība. Pēc Latvijas Bankas statistikas, vairāk nekā 600 000 valsts iedzīvotājiem ir noformētas kredītsaistības, un tas nav pārsteigums - ātrie kredīti var būt noderīgi gan negaidīto situāciju risināšanā, gan vērienīgo plānu īstenošanā. Taču, lai aizdevums pareizi pildītu savas funkcijas un atnestu tikai pozitīvu pieredzi, tas jāizvēlas īpaši rūpīgi. Lasi tālāk un iepazīsties ar svarīgāko informāciju par un ap kredītiem Latvijā!

Kredīti ikdienas lietošanai un īpašiem mērķiem

Latvijā popularitātes topā stabili turas īstermiņa un ilgtermiņa kredīti privātajam patēriņam, kā arī kredīti auto un mājokļa iegādei. Ātrais kredīts ir viens no pieprasītākajiem kredītu veidiem, ko ikdienā izmanto daudzi Latvijas iedzīvotāji. Salīdzinājumā ar hipotēku vai auto līzingu, kas ir apjomīgi ilgtermiņa kredīti, ātrais aizdevums ir samērā vieglāk saņemams un atmaksājams, ja vien aizņēmējs atbilst kreditora prasībām.

Ātrie kredīti ir aizdevumi ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām un kredītlimitu vidēji līdz 400-500 eiro. Šie raksturojumi padara ātro kredītu par parocīgu variantu steidzamu īstermiņa finanšu sarežģījumu risināšanai, piemēram, negaidītu rēķinu vai neatliekamu remontdarbu apmaksai.

Kā orientēties nebanku kreditoru pasaulē?

Mūsdienās kredīti ir pieejami ne tikai bankās, bet arī pie nebanku kredītdevējiem. Latvijā strādā vairāki desmiti nebanku kreditori, kas piedāvā visus aizdevumu veidus. Jāatzīmē, ka ātrie kredīti ir specifisks nebanku kreditoru pakalpojums, kas pie citiem aizdevējiem nav pieejams.

Lai plašajā piedāvājumā atrastu uzticamu aizdevēju, izmanto divas pārbaudes procedūras. Vispirms noskaidro, vai aizdevējs ir saņēmis Patērētāju tiesību aizsardzības centra licenci kreditēšanai, un pēc tam pārbaudi, vai kreditors ir Latvijas Alternatīvās finanšu pakalpojumu asociācijas biedrs. Licence ir nepieciešama visiem aizdevējiem, dalība Asociācijā ir brīvprātīga.

Kur izvēlas aizņemties Latvijas iedzīvotāji?

Pēc kredītu salīdzināšanas platformas NetCredit.lv datiem, nebanku aizdevējs Bino šobrīd aizņem topa pozīciju ātro kredītu piedāvājumā. Šādu popularitāti kredītdevējs ir izpelnījies, pateicoties draudzīgai klientu politikai un īpašajiem piedāvājumiem, taču arī daudzi citi uzņēmumi ir novērtēti pozitīvi. NetCredit.lv platformā Tu vari atrast pilnu informāciju par visiem aktīvajiem aizdevumu piedāvājumiem, ieskaitot ātros kredītus.

Kredītu salīdzināšanas pamācība

Ātrie kredīti ir standarta aizdevumi, kas darbojas pēc līdzīgiem principiem, taču katram kredītam ir savas īpatnības. Viens aizdevums ir pieejams ar 100% atlaidi procentiem, citam var noteikt īsāku atmaksas termiņu, vēl vienu iespējams pārvērst par kredītlīniju. Piedāvājumu ir daudz, tāpēc vislabāk salīdzināt dažādus aizdevumus nevis patstāvīgi, bet ar speciālistu palīdzību. Šādu pakalpojumu piedāvā NetCredit.lv - tiešsaistes platforma, kur ir apkopoti visi nebanku kredītu piedāvājumi Latvijā.

Aizdevumus ieteicams atlasīt divās kārtās. Vispirms kredīti ir jāsalīdzina pēc pamata parametriem, piemēram:

  • kredītlimits;
  • atmaksas termiņš;
  • prasības aizņēmējiem (vecums un kredītvēstures statuss).

Pēc tam no dažiem atlasītajiem aizdevumiem jāizvēlas viens vai divi finālisti. Šajā posmā pievērs uzmanību procentu likmes apjomam, naudas piešķiršanas ātrumam un citiem parametriem. Atbilstoša kredīta meklējumi būs īsāki un efektīvāki, ja izmantosi NetCredit.lv tīmekļvietnē izvietotās salīdzināšanas tabulas, kreditoru profilus un speciālistu padomus.

Reti kuram cilvēkam ir tik daudz brīvā laika, lai patstāvīgi izpētītu svarīgākos aizdevumu raksturojumus. Netērē savas brīvdienas kredītu salīdzināšanai, tā vietā ienāc NetCredit.lv platformā un pāris minūšu laikā uzzini, kādi kredīti ir piemērotākie Tev!