Mājdzīvnieks un uzkopšana
 

Ikviens dzīvnieku mīļotājs zina, ka priecīgs un veselīgs mājas mīlulis jūsu dzīvesvietā rada brīnišķīgu atmosfēru. Taču nevienam nav noslēpums, ka komplektā ar patīkamajām emocijām jebkurš mājdzīvnieks neizbēgami sniedz saviem saimniekiem arī papildu rūpes un pūliņus.

Tātad, ja mājās ir dzīvnieks, tad miteklis noteikti būs jātīra biežāk nekā parasti. Katru dienu jācīnās ar spalvu kamoliem, netīro ķepu nospiedumiem, jātīra tualete un jālikvidē dzīvnieka atstātais aromāts.

Lūk, daži padomi, kas palīdzēs atvieglot dažus no šiem uzdevumiem.

Dzīvnieku apmatojuma savākšana

Mājdzīvnieki novērtē komfortu. Dīvāni, zviļņi, atpūtas krēsli un citas mīkstās mēbeles ir kaķu un suņu iecienītākās atpūtas vietas. Diemžēl pēc tam uz virsmām paliek dzīvnieku apmatojums. Jūs, protams, varat noskūt savu mājdzīvnieku, bet maz ticams, ka viņš piedos. Tāpēc labāk ir ņemt talkā parastu gumijas cimdu, kas, pateicoties elektrostatikai, lieliski savāks jūsu dzīvnieka atstātās spalvas. Uzvelciet to rokā, samitriniet ar ūdeni un «apglāstiet» savas mīkstās mēbeles, līdz panākts iecerētais rezultāts.

Atsevišķas smalkākas spalviņas, kuras gluži kā ieķērušās audumā, var noņemt ar līmlentes lipīgo pusi.

Lielākā daļa dzīvnieku apmatojuma paliek uz grīdas, pat ja jūs regulāri veicat uzkopšanu. Ikdienas mitrā grīdu mazgāšana palīdz novērst statiskās elektrības efektu, tādēļ būs vieglāk tikt galā ne tikai ar dzīvnieku apmatojumu, bet arī ar putekļiem. Grīdas mazgāšanu vajadzētu veikt katru dienu, pat ja jums tā šķiet pietiekami tīra.

Dzīvokļos ar dzīvniekiem paklāju izmantošana interjerā nav ieteicama, jo tajā uzkrājas daudzi kaitīgi mikroorganismi, putekļu ērcītes un citi nelūgti viesi. Tie var radīt apdraudējumu ne tikai cilvēku veselībai, bet no tiem cieš arī paši mājdzīvnieki. Ja jūs tomēr nevēlaties atteikties no paklājiem, esiet gatavi ilgākai un rūpīgākai to tīrīšanai un kopšanai. Tāpat kā mitro tīrīšanu, paklāja uzkopšanu ar putekļu sūcēju vajadzētu veikt katru dienu. Kā preventīvs pasākums vieglākai dzīvnieku vilnas savākšanai no paklāja noderēs ar aukstu ūdeni atšķaidīta veļas mīkstinātāja izsmidzināšana uz paklāja. Šis risinājums ļaus putekļu sūcējam vieglāk atdalīt dzīvnieku apmatojumu no paklāja virsmas. Tikai pēc izsmidzināšanas ļaujiet virsmai nožūt.

Specifiskā aromāta likvidēšana

Nevienam nav noslēpums, ka galvenie nosacījumi, lai mājoklī izvairītos no dzīvnieku radītā specifiskā aromāta, ir regulāra telpu uzkopšana, regulāra dzīvnieka tualetes tīrīšana un dezinfekcija un periodiska paša mīluļa mazgāšana ar piemērotiem šampūniem.

Ja jūsu kaķim radusies vēlme uz paklāja iezīmēt savu teritoriju, nedarba vietu un nelielu zonu ap to ieteicams apstrādāt ar silta ūdens un etiķa maisījumu attiecībā 1:1. Līdzeklim ļaujiet iedarboties pusstundu, tad rūpīgi noskalojiet ar aukstu ūdeni. Pēc tam apstrādāto zonu pārklājiet ar sausu, tīru lupatu vai papīra salvetēm. Kaķa oža ir krietni attīstītāka nekā cilvēkam, tādēļ kaķis vēl ilgi jutīs etiķa aromātu (līdz ar to izvairīsies šo zonu «apstrādāt» vēlreiz), bet jūs to nejutīsiet. Profilaktiski šādas nesankcionētās nokārtošanās vietas var apstrādāt ar sinepju pulveri.

Ja minča tualetes kastītes apakšā nobērsiet kārtiņu sodas un pa virsu ierastos pakaišus, soda kādu laiku neitralizēs specifisko aromātu.

Ja jums gaidāmi viesi un jūs nojaušat, ka mājās smaržo pēc jūsu dzīvnieciņa, lieki neraizējieties un pagatavojiet efektīvu dabīgo gaisa atsvaidzinātāju. Ņemiet glāzi svaigi maltas kafijas un uzberiet uz pannas. Tad uz lēnas uguns to uzkarsējiet. Tikai nepārdedziniet līdz sadūmojumam. Pēc tam trauku ar šo kafiju novietojiet telpā, kurā nepieciešama specifiskā aromāta novēršana. Efekts būs sajūtams pēc 10-15 minūtēm un darbosies vairākas stundas.