Dzīvokļa meklēšana: Kā izvairīties no populārākajām kļūdām?

 
©Publicitātes foto

Jauna dzīvokļa meklēšana ir pamatīgs izaicinājums ikvienam, jo nav viegli atrast dzīvesvietu, kas atbilst trim galvenajiem pamatprincipiem - Jūsu vajadzībām, vēlmēm un iespējām. Parasti izpildās viens vai, labākajā gadījumā, divi no iepriekš minētajiem apstākļiem. Visus trīs apvienot kopā izdodas reti. Diemžēl gadās, ka, esot dzīvokļa “medībās”, dažādu iemeslu dēļ cilvēki pieļauj kļūdas. Aplūkosim populārākās no tām, lai Jūs nākotnē zinātu, no kā izvairīties.

Plānotā budžeta pārsniegšana

Neatkarīgi no tā, vai Jūs plānojat dzīvokli īrēt, vai arī iegādāties ar kredīta palīdzību, ikmēneša maksājumam nevajadzētu pārsniegt trešo daļu no ienākumiem, piemēram, ja Jūs mēnesī pelnāt 700 eiro, mājokļa maksa nevar būt lielāka par 240 eiro.

Ja vēlamais īpašums neiekļaujas šajā principā, Jums ir divi varianti - meklēt labāk apmaksātu darbu vai arī lūkoties pēc lētāka dzīvokļa. Turklāt atcerieties, ka papildus šai summai Jums arī jārēķinās ar komunālajiem maksājumiem, pārtiku, iespējams, Jums arī ir noformēts patēriņa kredīts internetā jaunu mēbeļu vai sadzīves tehnikas iegādei un citi izdevumi.

Dzīvokļa neaplūkošana klātienē

Cilvēki mūsdienās ir tik aizņemti, ka nepievērš pietiekami daudz uzmanības lietām, kas ietekmē viņu ikdienu. Diemžēl mēdz pat gadīties, ka arī dzīvokļi tiek izvēlēti, aplūkojot tikai fotogrāfijas, un neapskatot īpašumu klātienē.

Jāņem vērā, ka fotogrāfijās telpas var izskatīties pavisam citādāk nekā realitātē, turklāt vienmēr jāpatur prātā fakts, ka bildes iespējams apstrādāt, regulējot krāsas, un, izvēloties īpašus fotografēšanas rakursus, kas neļauj redzēt īpašuma trūkumus.

Vadīšanās tikai pēc izskata

Nav šaubu, ka ikviens vēlas mitināties dzīvoklī, kas ir silts, gaišs, moderns un gaumei atbilstošs. Taču izskats noteikti nav vienīgais faktors, kas jāņem vērā.

Jāpievērš uzmanība tam, kādā stāvoklī ir grīdas, sienas un griesti, kanalizācijas sistēma, ūdensvads un elektrotīkls. Ja redzams, ka tie visi ir novecojuši, pastāv augsts risks, ka agrāk vai vēlāk var nākties piedzīvot nepatīkamas un pat bīstamas ķibeles, kas saistās ar ūdens noplūdēm, kanalizācijas cauruļu aizsprostošanos un elektrības padeves pārtraukumiem.

Lai rūpīgi izvērtētu šos aspektus, dodoties aplūkot dzīvokli, iesakām aicināt līdzi speciālistu, kas palīdzēs noteikti potenciālos riskus.

Apkārtnes neizvērtēšana

Meklējot dzīvokli, svarīgs ir ne tikai īpašums, bet arī tas, kas atrodas ap to - ēka, kaimiņi, apkārtne, transports, veikali, aptiekas, slimnīcas, Jūsu darba vietas tuvums. Kad aplūkosiet dzīvokli, iztaujājiet ne tikai atbildīgo personu, bet arī aprunājieties ar kaimiņiem, kuri noteikti var pastāstīt Jums to, vai šī vieta ir droša un piemērota dzīvošanai.

Izpētiet kartē, kas atrodas dzīvokļa tuvumā - cik zaļa ir teritorija, vai tajā ir vietas pastaigām, sabiedriskā transporta pieturas, pārtikas veikals un citi Jums svarīgi objekti. Protams, izvērtējiet arī attālumu līdz darba vietai vai skolai, ja Jums ir bērni.

Līguma neizpētīšana

Neatkarīgi no tā, vai īrēsiet, vai pirksiet dzīvokli, vienmēr ir rūpīgi jāizlasa līgums, kuru noslēdzat. Jums ir tiesības nesteidzīgi to izpētīt, konsultēties ar juristu, ja ir kādas neskaidrības vai aizdomas par Jūsu pusei neizdevīgiem noteikumiem. Drošāk un prātīgāk būs lēnām un prātīgi pārdomāt visus riskus un iespējas, nevis noslēgt līgumu un tad mēģināt risināt situāciju, ja radīsies kādas problēmas.

Noskaidrojiet visu par maksājumiem, piemēram, ja īrējat dzīvokli, pārliecinieties, ka īres maksa ir skaidri norādīta, kā arī uzziniet visu nepieciešamo par komunālajiem un cita veida maksājumiem, lai vēlāk nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami pārsteigumi.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!