Noslēdzies Pasaules Titulmačs 100 lauciņu dambretē sievietēm
 
©Publicitātes foto

Novembra izskaņā Rīgā norisinājās sieviešu pasaules titulmačs, kur par čempiones titulu cīnījās titulētā Latvijas sportise Zoja Golubeva un spēcīgā Polijas dambretiste Natālija Sadovska. Pēc spraigiem mačiem deviņās kārtās, par jauno pasaules čempioni tika kronēta poliete Natālija Sadovska, kura ieguva 10 000 eiro balvu, savukārt, vicečempione Zoja Golubeva ieguva 7 000 eiro lielu naudas balvu.

Kā uzsvēra Latvijas Dambretes Federācijas prezidents Roberts Misāns: “Šīs sacensības bija šī gada nozīmīgākais notikums ne tikai Latvijas, bet arī pasaules dambretē. Mēs varējām vērotļoti interesantu un spraigu cīņu starp divām, jau sevi iepriekš ļoti pierādījušām, pasaules mēroga sportistēm. Spēļu iznākumu nebija iespējams paredzēt līdz pēdējam raundam, un esmu lepns par abu dambretistu sniegumu.Latvijas Dambretes Federācijairļoti pagodināta organizēt šāda mēroga sacensības, unuzskata, ka ir sevi pierādījusi kā spējīgu organizētājvalsti dambretes sporta pasaulē.”

Jaunā pasaules čempione Natālija Sadovskanoslēguma ceremonijas laikā pauda savu prieku par izcīnīto titulu un pagodinājumu sacensties ar tik spēcīgu un pieredzējušu pretinieci, kāda ir Latvijas pārstāve Zoja Golubeva. “Esmu pateicīga Zojai par spraigo finālu. Esmu laimīga par šo sasniegumu, un it īpaši par to, ka varēju par to cīnīties ar tādu dambretes leģendu kā Zoja Golubeva.”

“Esmu pateicīga Latvijas dambretes federācijai par šo iespeju cīnīties pasaules titulmačā Latvijā”, noslēguma ceremonijas uzrunā pauda Latviju pārstāvošā Zoja Golubeva. “Pateicību par ieguldījumu un negulētajām naktīm jāizsaka arī manam trenerim Raimondam Vīpulim, kurš smagi strādāja, lai man palīdzētu tikt tik tālu.” Golubeva arī atklāja, cik patiesībā sarežģīti ir piedalīties šāda mēroga dambretes sacensībās, kad jāspēlē desmit dienas ar negulētām naktīm, pakļautām zem liela spiediena. “Kā jau tas sportā notiek, viens uzvar, bet otrs zaudē. Šoreiz nācās piekāpties Natālijai, bet esmu ļoti priecīga par viņas sasniegumu.”

Galvenie atbalstītāji ir Dambretes attīstības biedrība, mediju aģentūras Initiative Latvia un Marvelous Communication, kā arī viesnīca Grand Hotel Kempinski.