Mājas ģenerālā tīrīšana saskaņā ar fen šui
 

Teju ikviens ir dzirdējis par fen šui - seno ķīniešu mācību par to, kā apkārtējās vides enerģijas plūsmas ietekmējot mūsu labklājību. Internetā atrodams liels daudzums materiāla par šo tēmu. Pārsvarā šie ieteikumi vērsti uz mājokļa iekārtošanu, piemēram, gultas novietojumu, «naudas», «attiecību» u.c. stūrīšu iekārtošanu u.tml. Bet vai zinājāt, ka šī mācība sniedz ieteikumus arī mājokļa uzkopšanā? Ticēt tam vai nē, paliek katra paša ziņā, taču nekā kaitīga šajos ieteikumos nav, tāpēc varbūt nenāk par ļaunu izmēģināt, lai pavērotu, varbūt tiešām tas darbojas?

Saskaņā ar fen šui, putekļi, netīrumi un atkritumi kavē enerģijas plūsmu mājā, tāpēc netīrās un putekļainās telpās cilvēks jūtas noguris un aizkaitināts. Tiek uzskatīts, ka pozitīvā enerģija (či) - mīlestība, maigums, prieks - vienmēr ir kustībā. Bet negatīvā (ša) - dusmas, naids, bailes - mēdz «slēpties» un «uzglūnēt» stūros un kaktos.

Slaukot grīdu, daudzas mājsaimnieces sāk no telpas tālākā gala, izslauka uzkrājušos gružus ar birsti no stūriem, un tad šī kaudzīte tiek pārvietota pie izejas, uzslaucīta uz liekšķeres un izmesta. Bet, saskaņā ar fen šui, šādi negatīvās enerģijas tiekot tikai aktivizētas! Izrādās, putekļiem un gružiem nedrīkstot ļaut «ceļot» no stūriem pa visu māju. Pēc šādas grīdas slaucīšanas varot izcelties strīdi starp mājiniekim. Dzīvokļa stūros uzkrājušies gruži un putekļi esot jāizslauka atsevišķi.

Ģenerālo tīrīšanu fen šui iesaka veikt dilstoša mēness fāzē, lai enerģijas līmenī nodrošinātu vislabvēlīgāko rezultātu. Šī mēness fāze atbilstot dabiskajam attīrīšanas ciklam - visu vienmēr esot vieglāk iztīrīt, un pat veļa pēc mazgāšanas ar tiem pašiem mazgāšanas līdzekļiem kļūstot tīrāka un baltāka nekā citās mēness fāzēs.

Atkritumi ir ļoti negatīvas informācijas krātuve, tie būtu jāiznes no mājām pēc iespējas biežāk, bet ne pēc saulrieta.

Priecājieties par uzkopšanas procesu. Fen šui apgalvo, ka nīgrums un neapmierinātība ir ļoti nevēlama pieeja uzkopšanai. Lai sajustu prieku un pacilātību, iztēlojieties, ka jūs ne tikai noslaukāt putekļus, atbrīvojaties no traipiem un izmazgājat grīdu, bet arī atbrīvojat mājas enerģiju no stresa, strīdiem, pārmetumiem, vilšanās. Enerģijas līmenī mājoklis esot kā dzīva būtne, kas iemītniekus mīlot, bet arī pretī gaida rūpību un mīlestību.

Izmantojiet mūzikas enerģiju. Uzkopšanu sāciet ar ritmisku un enerģisku mūziku. Tādējādi jūs ne tikai uzmundrināsiet sevi, bet arī aktivizēsiet mājas enerģiju. Tomēr tā esot jāieslēdz tikai pēc tam, kad būsiet iztīrījuši stūrus un kaktus. Pēc uzkopšanas atskaņojiet mierīgu un relaksējošu mūziku, kas sūta pozitīvo enerģiju pareizajā virzienā un nomierinās jūs.

Regulāri vēdiniet māju. Tīrīšanas beigās vēdiniet telpas vismaz 10-15 minūtes. Vēdināšana ir svaigas, labvēlīgas enerģijas ielaišana mājoklī. Tātad jūs ne tikai atsvaidzināsiet gaisu, bet arī izraidīsiet sliktās enerģijas, piesaistot pozitīvās.